Кога би имале уште еден ден?

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Бибе ја слушала песната Последниот ден од Врчак и и се отворила жеалба да види што мислат и другите
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
1.би напишала тестамент што на кого му оставам,прва точка на тестаментот ќе биде дека мојата омилена персиска мачка му ја оставам на Офчарот на чување:)
2.би поминала некој саат со моите дома,и после ги бркам од дома и
3.ги собирам сите луѓе што ми значат,купувам алкохол и weed за сите пари што ги имам,и така со последната минута:)
 

Konstantin

Филозоф
Член од
6 мај 2005
Мислења
244
Поени од реакции
0
mary_jane напиша:
3.ги собирам сите луѓе што ми значат,купувам алкохол и weed за сите пари што ги имам,и така со последната минута:)
I zamisli vlaga nekoj i ti vika:
Salili smo se, ne vi e zadnji den. WOW...koe napushuvanje ke bide toa.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
pa vaka odvojuvam edno 4-5 saata da se vidam so moite,posle so moeto drustvo,idam u skolo i masakar pravam na site profesori,a makedonski ja besam na plostad i pred da umre ja rkam u faca (jeeee),idam na rucek vo New York,Pariz i Rim so sestra mi i licnosta koja sto najmnogu mi znacela vo zivotot,pa posle sto bide,neka bide!
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Ја ќе бидам толку испаничена што треба да умрам утре, што нема да можам да мислам на ништо, нема да сакам да видам никого зашто така ќе ми биде уште потешко. Така да, веројатно ќе го спичкам цел ден у седење сама у соба и плачење до смрт.
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Ќе го искористам максимално да се изжуркам, да го доизживеам животот. Не знам дали тогаш ќе ги имам истите гледишта за журка како и сега, но сигурен сум дека тоа ќе го направам. На крај ќе идам ќе упуцам, тие шо мислам дека треба да ми праат друштво, во име на колективното и општо добро.
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Аман бе луѓе ме наеживте со вашите постови ко стварно да ви е последен ден:( :(

Да дознаам дека утре гаснам одма карта у авион со децата и мажот ми и правец Македонија.Не собирам никој само ке им оставам писмо на тие шо сум ги сакала.Саат два со родителите и братот ми.Одам на ловен дом да ја видам за последен пат Струмица.Се вракам дома и остатокот го минам со мажот ми и моите најмили деца(леле луѓе многу е тажно ми се насолзија очите)Ке ги гушкам и сакам да умрам во нивна прегратка.:place::place::place:Само би посакала тоа да небиде во скоро барем децата да ми застанат на свои нозе и да не се толку зависни од мене како сега.
 

Konstantin

Филозоф
Член од
6 мај 2005
Мислења
244
Поени од реакции
0
Ke imam sex cel den, ama tolku mnogu sex da mi izleze dusata pred da dojde zadnjiot den. Ke go zaebam ke skinam pred da dojde. Bar da znam deka sum riknal na sred sex....
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Иначе ја би пивнал едно пифце, би смотал џоинт и би легнал да дремнам малце. Не би глеал никој, не би ебел, не би дркал, онака, би се опуштил. Грев е чоек уморен да умре.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.866
Поени од реакции
23.682
smizlicka напиша:
idam na rucek vo New York,Pariz i Rim so sestra mi i licnosta koja sto najmnogu mi znacela vo zivotot,pa posle sto bide,neka bide!
техничко-тактички неизводливо освен ако не си крвно врзана со Коперфилд
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
A be pienje do daska, napusuvaje do daska, muzika do daska i daskata preku prozor :pos: ....i taka natamu...drustvo site isponapieni i u pozadina...Nije mene duso Ubiloooooooo..:)
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Офчар напиша:
Иначе ја би пивнал едно пифце, би смотал џоинт и би легнал да дремнам малце. Не би глеал никој, не би ебел, не би дркал, онака, би се опуштил. Грев е чоек уморен да умре.
ќе викаш пеер на пиво и пафче?
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
3-4 саати да се видам со најблиските (дека морам), и да се испратам со другарките (ќе ми биде многу криво што они ќе живеат а јас не) после ќе идам кај личноста што ја сакам највеке на свет и ќе си седам со него на тераса (мора да биде рано насабајле и мора да биде лето август некаде) и ќе гледаме како изгрева сонцето а кога ќе изгрее ќе умрам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom