Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
24 септември 2023
Мислења
760
Поени од реакции
1.181
Изуживај со парите за нг негде, скокни на скијање негде почасти во кафана друштовото да не се вратат назад битно
Ke odam Tajland posle nova god, tamu leto e ganjata legalna, picki od cel svet ja dupis koja sakas za mali pari, ima i transrodni osobi kako stavro, moze da go zaturam i vo nekoj trans...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Не го споделувам ова на ист ранг како другите типови што ги споделувам, ама мислам дека ова и те како вреди да се уплати,

НФЛ: Минесота-Грин Беј 2ка 2.15 во Моцарт (2.10 е на други места)

Рандом разгледував што како за викендов и не ми се верува дека порано не сум ја видел квотава..
Се игра недела спрема понеделник во 2:20, тамам новата година да ви почне со дегенерација и коцкање :love::love::love:

Ова е уствари "плејоф" утакмица, кој ќе изгуби тука мислам 90% отпаѓа од плејоф (ме мрзи сега да проверувам буквално математики, ама вака ќе да е дефакто)

Минесота ќе играат со руки квотербек, што до сега мислам има..1? 2 старта во лигата? И тоа првиот старт му беше само четвртина и доби потрес на мозок

Тајт-ендот исто им е повреден што им е можеби и најдобар играч оваа сезона.
Грин Беј полека се консолидираа во вториот дел од сезоната и некако си ја средија ситуацијата.

Мислам на хартија, овој тим на Грин Беј е малце подобар од Минесота, пред се поради тоа што делува како Минесота малце и да се откажаа од плејофот, иако имаат таква шанса. Фактот што ќе играат со руки квотербек и тоа што им се повредија неколку играчи ми вели дека се во моуд "што биде нека биде, го очекуваме најлошото, не се ни подготвуваме за најдоброто, ама ако дојде не би било лошо"
Така да, мислам повеќе победата ја сакаат Грин Беј тука, па оттаму мене ако ме прашувате обратно би требало да бидат квотите, 2.15 за Минесота би дал, ама очигледно домашниот терен е разликата во една ваква утакмица за кладилнициве

Воедно, додека го пишувам ова гледам дека е падната квотата за 2ка на 1.95 онлајн во некои кладилници, што е реално по фер.

Така да..

Моцарт, двојка, и нека започне новата година со коцкање.

И пак да повторам не ви го кажувам ова како "uplatete, ke si fatite" туку уплатете ако ви се уплаќа и сакате да бркате 2+ квота што има солидна шанса да влезе, но не ви гарантирам 100% дека ќе
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.956
Корпатч 3.40. апсолутна вредност ако знаеме дека Осака нема рекет фатено година и пол.
Не го следам турнирот и под кои услови играат, но се истури тука во Brisbane, цела ноќ и утрово има пороен дожд и грмотевици. Ако се појави сонцето, нема да се диши од влажност :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
НФЛ: Минесота-Грин Беј 2ка 2.15 во Моцарт (2.10 е на други места)
Минесота-Грин Беј 10:33

Њин (y)

Среќна нова Драги, пријатели, и пријателки.
Нека биде помалку дегенерична 2024, а ако не, тогаш догодина може и ние да се кладиме на ова, ваљда 1.85 квота ќе биде : ))

1704128667045.png
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Декември имам 4 тикети уплатено. 1 добитен, 3 недобитни, околу 120 евра сум плус.

Главата никојпат не ми била поодморена. Буквално немав време да одам до кладилница, некои викенди и заборавав дека има фудбал од што се сконцентрирав на други ствари. Се надевам ова ќе продолжи да биде тренд, дури сакам да стигнам на ниво да си пуштам само лото тикети со 15 текми на 5 евра и мирна глава.

Дефинитивно препорачувам да пробате да намалите, али тоа не се дешава од чиста воља. Задолжителна е друга активност што ќе ти го одзема вниманието и времето.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.128
Поени од реакции
8.944
Baki @LesterBoMccaleb i @Partizanen banditen , kako e za uplacanje i eventualna isplata Srbija?

Vo klagja, dali treba da pokazucam licna karta kako kaj nas?
Za online account, treba li nekoj dokument adresa za verifikacija?

Ovaa nedela sum tuka, ima dvojno kolo Evroliga, pa da pushtam neshto na sitno.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
760
Поени од реакции
1.181
Baki @LesterBoMccaleb i @Partizanen banditen , kako e za uplacanje i eventualna isplata Srbija?

Vo klagja, dali treba da pokazucam licna karta kako kaj nas?
Za online account, treba li nekoj dokument adresa za verifikacija?

Ovaa nedela sum tuka, ima dvojno kolo Evroliga, pa da pushtam neshto na sitno.
Za online acc treba samo pasosh za verifikacija.
Najdobri kladilnici se balkanbet, maxbet i soccerbet.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
760
Поени од реакции
1.181
Partizan - Asvel 165.5+ 1.90
vlog 500
Автоматски споено мислење:

Embiid 34.5+ 1.90
vlog 500
 
Последно уредено:
Член од
24 септември 2023
Мислења
760
Поени од реакции
1.181
Fox 28.5+ 1.85
vlog 500
Автоматски споено мислење:

Da go ebam vo usta 8 shuta po red gi utna.

Popravno LeBron 27.5+.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom