Кладилница (Генерална дискусија)

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Vo dodatokot moze stoi 2.70 koeficient ama probaj uplati ja na pojak vlog i stori mi aber dali ke ti ja uplatat po toj koeficient, bidekji sekade online e 2.00 ili ispod koeficientot.
Ako ja prifakjaat na 2.70, togas tovarete, toa e solidno value, realniot koef e 2.00.
1615151792620.png
2.4 ти е на онлајн на јонибет, ако го земеш во обзир 15% данокот на локалната ќе ти дојде исто.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Koj ima na unibet akaunt zicer mi e over 26.5 poeni postignati vo 3pt kontestot vo bilo koja runda od bilo koj,momentalno ima 1 rack so x2 topki sto nosat vkupno 10 poeni i plus ima 2 dodadeni topki sto nosat po 3 poeni,sobrani so postoeckite 24 poena toa znaci deka od mozni 40 poeni treba da postignat 27 poeni.Dobar tip i mi faka oko,steta nie od MKD nemozeme da napravime akaunt tamu ....
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Да умрит овој Гарсија од Билбао


Мичел да победит во 3ки
ПОл на скилс
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Оби топин победник во забивање. Скаде е 2.5 меридиан 3.25 ..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Гуарани 1-1 3+ 4.00 за скоро почвит ги иам гледано Лукено се дебакл
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Treba da pobedi muabetot bese za 2 koef ne vredi na jaka uplata. 6 igraci se, ke bide interesno i daleku od toa deka Kari e nekakov fiks.
Nekoj spomna deka go videl na 2.80-2.90 koef, ama ne kaza vo koja kladilnica. Kaj e tolku koef ? Nikade. Vo site kladilnici e ispod 2.00 a za tolku ne vredi.
30evra na Lavin i 20 na Tatum, kolku da bide pointeresno pratenjeto.
Јас му ставив 5к на 2.5 коеф. Претходно беше 2.8 ама не ми се одеше некако, си гледав СИТИ-УТД. Дури појдов го паднале.
Автоматски споено мислење:

Od kolku pocnuva ova? Davaj te linkovi
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Јас му ставив 5к на 2.5 коеф. Претходно беше 2.8 ама не ми се одеше некако, си гледав СИТИ-УТД. Дури појдов го паднале.
Автоматски споено мислење:

Od kolku pocnuva ova? Davaj te linkovi
00:30 prvo Skills pa 3pt,pa utakmicata od 02:00 i na poluvreme Slam Dunk.
hesgoal.com,i po reddit nba streams imas profi strimcinja.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Koj ima na unibet akaunt zicer mi e over 26.5 poeni postignati vo 3pt kontestot vo bilo koja runda od bilo koj,momentalno ima 1 rack so x2 topki sto nosat vkupno 10 poeni i plus ima 2 dodadeni topki sto nosat po 3 poeni,sobrani so postoeckite 24 poena toa znaci deka od mozni 40 poeni treba da postignat 27 poeni.Dobar tip i mi faka oko,steta nie od MKD nemozeme da napravime akaunt tamu ....
Ez,za Curry ne bese tolku ez :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.613
Верона 1х 1. 71

Вреди квотава зашо многу првотимци фалат кај Милан, а и без тоа многу незгодна екипа е Верона.
Може и 0-2 да се проба зашо цел напад не игра кај Милан и не би требало да има многу голови.
@cholismo
Еве ти пример за добар, или ајде подобро кажано логичен тип али промашен, иако едниот од двата типа пројде сепак мечот се одвиваше сосема спротивно од она што очекував и напишав.

И сеа спореди го твојот погоден тип за Јунајтед х2 кој патем еве искрено ќе ти кажам ми се допадна пошо и мене ми беше некако премала квотата на Сити и нека ти текне што ти зборуваме овде цело време. За екипа која има 21 победа по ред и која игра ненормално добро ти пишуваш дека против Волвс не биле ништо посебно, а тие тепаа 4-1 и Волвс голот го дадоа од прекин, впрочем и единствен шут им беше тоа. Не е секогаш работата само контра фаворит, ете Интер ко гостин условно речено имаше 1.95 против Милан, а дерби е нели, и пак ги одраа 0-3 пошо едноставно се појаки. Ти сигурно и овде си рекла кој кур е Интер 1.90 да има и бап 1х или нешто у корист на Милан, сеедно.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
NHL за вечер и утре:

New York Islanders - Buffallo Sabres 1 (Winner (Incl. Overtime and Penalties за поголема уплата) 1.46 би требало да биде во регуларен период, вчера ги уништија 5:2 и 45 шутови на гол. Оваа година сите три натпревари ги тепаше Њујорк во регуларно време. Гостите се во катастрофа форма од 5 последни натпревари само еден завршија нерешено и изгубија во продолженија.


Carolina Hurricanes - Florida Panthers 3rd Period Total:Over 1.5 1.54
За конечен тип е доста тешка за типување, за нијанса предност би требало да имаат Каролина, НО пантерите се незгоден тим. Оваа година играа 3 натпревари и сите три се решаваа на продолженија. Би требало да има над 4 голови на натпреварот и ги очекувам во последна третина барем 2 комада.

Ванкувер - Торонто 3rd Period Total:Over 1.5 1.51

Оваа година играа 4 натпревари во кои само на последниот победи Ванкувер иако доминираше Торонто (3:1), оваа очекувам да тепа Торонто пред се бидејќи се подобар тим, а очекувам да има и барем 5 голови. Меѓусебна статистика само во последниот натпревар имаше 1 гол во трет период, инаку во останатите имаше секогаш 2 и повеќе.

Минесота би требало да победи, имаат и подобра одбрана ама не знам дали би ја чепкал.
giphy.gif
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Zenit - Khimki 168.5+ 1.90
Za pola sat pocnuva, treba da ima mnogu poeni ovde.
 
Член од
5 ноември 2020
Мислења
115
Поени од реакции
24
Zenit - Khimki 168.5+ 1.90
Za pola sat pocnuva, treba da ima mnogu poeni ovde.
Ako ne mestat vo toa VTB ligata ne e loso da se vrze so Zielona Gora : Parma Perm 1&+ 169,5+
Автоматски споено мислење:

Ako ne mestat vo toa VTB ligata ne e loso da se vrze so Zielona Gora : Parma Perm 1&+ 169,5+
Zielena Gora 11/8, Parma Perm 7/8...ako ne mestat bi trebalo da e 1&+,
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Dobri pari se napravija vcera na tim Lebron,plus i Kari da osvoi.
Deneska od mene Inter 1 i Zenit 2ka.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Dobri pari se napravija vcera na tim Lebron,plus i Kari da osvoi.
Deneska od mene Inter 1 i Zenit 2ka.
И Вест Хем е некако очигледна.. Пред се домашен тим се чеканите, само Сити мислам годинава се боље од нив дома.. Лидс посекако се толпо - ладно екипа, али вреди 2,30 од супертип во Спортлајф..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom