Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
А на нет преку Т - Хоум блокирано е бет365 ? И не сфаќам пошо ние нели сме толку европски ориентирани како може кај нас да е нелегално онлајн кладење а низ европа не?
Уште не е , ова нема врска , можеби сакам од информативен карактер да ја видам страната (за статистика , удари на гол), не е само за кладење.Како Арапските земји станавме:facepalm:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.143
Поени од реакции
18.120
^
Не е само во Македонија..

Осеќам ќе направат државна кладилница и коефициентите ќе бидат 1.65-1.65 (за разлика од сега 1.85-1.90) па после и без данок ќе ти се одмили да играш.
Уште државна кладилница ни фали па целосно да се побие и онака непостоечката "пазарна" економија што ја имаме...
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Уште не е , ова нема врска , можеби сакам од информативен карактер да ја видам страната (за статистика , удари на гол), не е само за кладење.Како Арапските земји станавме:facepalm:

Па тоа и мене ми беше поентата ова се интернационални страни што може да се отвараат во сите западни земји. Е сеа ако сакаме да сме Иран или Северна Кореја тогаш тоа е друга работа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.308
Поени од реакции
65.256
Не е можно ово што го прават, се коси со здрав разум.

Има ли некој да им каже на дебилите дека кога осмислуваат закон, да размислат на сите аспекти.
Земање на данок на 1 коефициент? Двојно оданочување е тоа бе кретени!
Скијање за пензионери?

Ако добијат пак овие на наредниве избори, ке се селам од државава.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
Кладилниците треба да престанат да работат една недела во знак на протест.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Кладилниците треба да престанат да работат една недела во знак на протест.

индиректно објавуваш војна на државата така,ќе те затворат доживотно и ич око нема да им трепне
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
^
Не е само во Македонија..

Осеќам ќе направат државна кладилница и коефициентите ќе бидат 1.65-1.65 (за разлика од сега 1.85-1.90) па после и без данок ќе ти се одмили да играш.

Во Малта е така , само една кладилница постои на остворот , се вика Tipico и е државна. Чист монопол. Мака мачев таму заради коеф . Кај нас оние шо се со 1.90 таму се со 1.50 ... Плус можеш да играш само 1x2 и 0-2 3+ , друго не. Сингл само на 2-3 утакмици и само посилните лиги во понуда. Освен футбал и тркање на коњи, друго во понуда нема.
 
B

Blade Torch

Гостин
Уште едно инфо ако може . На тој листот што се пополнува со податоци , пишува само колку те исплатиле или пишува и колку си уплатил при добивката?
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
индиректно објавуваш војна на државата така,ќе те затворат доживотно и ич око нема да им трепне
Зошто војна? Тие се приватни фирми и кога сакаат ќе отвараат и затвараат.Вака наместо приредувачи на игри на среќа ќе станат УЈП инспектори:ROFLMAO:
--- надополнето: 7 јануари 2014 во 20:08 ---
Уште едно инфо ако може . На тој листот што се пополнува со податоци , пишува само колку те исплатиле или пишува и колку си уплатил при добивката?
Колку те исплатиле , ама тоа е најважно кога на крајот на годината ќе пополнуваш за УЈП колку приходи имаш годишно за они да ти пратат соодветна честитка.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Зошто војна? Тие се приватни фирми и кога сакаат ќе отвараат и затвараат.Вака наместо приредувачи на игри на среќа ќе станат УЈП инспектори:ROFLMAO:

заеби тоа приватни фирми,кај нас нема закони каде што треба да се донесуваат,така да :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Да не барам, ама Моцарт до колку работи/работеше денес знае некој?
 
B

Blade Torch

Гостин
Зошто војна? Тие се приватни фирми и кога сакаат ќе отвараат и затвараат.Вака наместо приредувачи на игри на среќа ќе станат УЈП инспектори:ROFLMAO:
--- надополнето: 7 јануари 2014 во 20:08 ---


Колку те исплатиле , ама тоа е најважно кога на крајот на годината ќе пополнуваш за УЈП колку приходи имаш годишно за они да ти пратат соодветна честитка.
значи јас ќе уплатам 2500 на 4 коефициент , и од 10000 ќе ми земат 1000ка одма , а тие 9000 цели ќе ми ги смета за приход - а не само чистите (6500) :pos:
И капак на се , викате можно е и на годишно ниво на крај на година да ми дојде нов данок а ? :confused: Стварно ако е вака нема смисла да играм воопшто.
Ќе земам факултет да си завршам бе ...
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.236
Поени од реакции
6.931
ебати и невладини и све,сега никој не чепка дали се нарушени граѓанските уставни права во врска со давањето лични информации ПРИМОРАНО......измислија на секој начин да те пратат и контролираат што се случува во ова бедно државиче во кое си само нешто задолжен,а кон тебе ништо не возвраќа да ти даде некаква надеж :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom