Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Нашите слободни и демократски медиуми ќутат како пички !!!.Имаме и цензура на нет тука.
Кој сакаш да известува за тоа. Шител ? :pos:
Баш би сакал да видам една статија на кајгана за ова.
--- надополнето: 7 јануари 2014 во 19:15 ---
Ја бива ли оваа картичка на бет365? :D
Прегледај го приврзокот 81527
Картичка-> манибукерс -> бет365
за вадење обратно, и раат си.
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
Пратете ми у ПП као да го отворам глупион сајт на бет365, неколку месеци барам (од време на време) ама не ме бива :)
 
А

Атомската мравка

Гостин
Си пробал досега да извадиш, кои се условите? колку смееш мин да ставиш, колку да повлечиш?
Сега само што го направив акаунтот и немам пробано ама 100% сум сигурен дека ќе нема никаков проблем, нетелер ти е исто како скрил (манибукерс) еве сега прво да го верификувам па ќе пробам деновиве..

Тие што не ви ја отвара бет365 како мене можете да се кладите на вилијам хил на пример :)
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Пратете ми у ПП као да го отворам глупион сајт на бет365, неколку месеци барам (од време на време) ама не ме бива :)
Имаш многу опции, сакаш користи тор браузер, сакаш впн, имаш OpenVPN фрее значи ти е , те поврзува на рандом европски сервери, сеа заебанција незнам дали би било на бет365 дека ќе пристапуваш секогаш од различна ип адреса да не драпаат мадиња и за тоа...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
и јас сум на близу,сеа пробувам да отворам бет365 и страната си врти ли си врти,никако да ја отвори.
Дај кажете цака како да ја отворам со прокси и такви слични работи
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.110
Поени од реакции
17.977
Добро, кажаа некаде на вести за ова? Барем ако не друга Телма може да се испушти... Па нека застанат пред некоја кладилница и нека направат интервју со некој кој подигнал тикет.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Дај бе вие поискусните објаснете, бидејќи дирекно од картичка на бет365 и обратно не ми стои најдобра варијанта.
Значи ставаш пари на манибукерс-скрилл исти курац колку што гледам на нет, па после од таму ги ставаш на бет365, за подигање обратно, и колку време се чека ? дали зимаат и овие некои даноци нешто или не ?
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Дај бе вие поискусните објаснете, бидејќи дирекно од картичка на бет365 и обратно не ми стои најдобра варијанта.
Значи ставаш пари на манибукерс-скрилл исти курац колку што гледам на нет, па после од таму ги ставаш на бет365, за подигање обратно, и колку време се чека ? дали зимаат и овие некои даноци нешто или не ?
За ставање пари на манибукерс/скрил одма се ставаат, исто и од скрил на бет365. Е сеа, кога станува збор за вадење пари, првиот пат оди малце подолго, 2-3 дена може, ќе ти побараат и фотокопија од пасош (може сликан) и тоа е тоа. За вадење од скрил исто така првото вадење на пари оди малце подлго, 2-3 дена ( на другар му се случи да чека цела недела),ама после тоа се одело прилично брзо. Пример, да ги поминиш ти тие први чекори, после тоа да вадиш пари, за 3-4 саати треба да ги имаш на скрил, одкако вадиш од скрил на картица, исто за уште 3-4 саати, значи се на се денес вадиш, утре ги имаш во најлош случај.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Дај бе вие поискусните објаснете, бидејќи дирекно од картичка на бет365 и обратно не ми стои најдобра варијанта.
Значи ставаш пари на манибукерс-скрилл исти курац колку што гледам на нет, па после од таму ги ставаш на бет365, за подигање обратно, и колку време се чека ? дали зимаат и овие некои даноци нешто или не ?
Се регистрираш на скрил. Прајш акаунт на бет 365. Ставаш пари на скрил па после преку бет365 депозитираш. Па после ако сакаш да повлечеш. Парите од крил на каритца ти стигаат за 1 недела
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Се регистрираш на скрил. Прајш акаунт на бет 365. Ставаш пари на скрил па после преку бет365 депозитираш. Па после ако сакаш да повлечеш. Парите од крил на каритца ти стигаат за 1 недела
Од скрил на картица за 1 недела ? пред нецел месец седев на кафе со другар шо редовно во месецот по еднаш двапати вади пари , обично за 3-4 саати му стигаат на картичка...
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
Имаш многу опции, сакаш користи тор браузер, сакаш впн, имаш OpenVPN фрее значи ти е , те поврзува на рандом европски сервери, сеа заебанција незнам дали би било на бет365 дека ќе пристапуваш секогаш од различна ип адреса да не драпаат мадиња и за тоа...
Очигледно прават, воопшто не ме ни пуштаат да се логирам од америчка ИП адреса..
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
135
Поени од реакции
41
Добро, кажаа некаде на вести за ова? Барем ако не друга Телма може да се испушти... Па нека застанат пред некоја кладилница и нека направат интервју со некој кој подигнал тикет.
Зема едно другарче денеска 430 денари и ОП 43 динари данок му земаа така да кажале не кажале данокот си врвиТ :D
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Јас личнно директ од картица на акаунт и обратно,парите кај мене стигаат за 2 дена макс,си имам јас свој некој редослед кога повлекувам пари и си фурам така,си идам на банкомат си вадам пари и до сеа сум немам никаков проблем...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom