Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
14 април 2012
Мислења
31.667
Поени од реакции
63.030
3 типа, онака, од чувство, ке ги подредам по "сигурност".

Евертон - Брајтон 1 @ 1.85

Евертон сезонава делува како препородена екипа со новите играчи, и очекувам ова да го добијат со Брајтон, кои не се ни налик тврдата екипа од лани. На поситно, ке ја пробам и 1&4+ @ 6.

Лестер - Вест Хем - Жолти картони - над 2,5 - @ 1.65.


Вест Хем се покажува за нијанса како потврд противник, и очекувам барем 2 жолти од нивна страна.

Волфс - Фулам - 1 @ 1.55

Вториве ми се фаворити за испаѓање, и не гледам како би извлекле бод против екипа која традиционална игра добро на домашен терен.

Потенцијално изненадување, Лидс со Сити, сешто може да биде на тој меч.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Denes pocnuva i ABA ligata
Prvo kolo Igokea na domasen teren gi precekuva Mega.
Igokea e ogromen favorit denes protiv Mega, donesoa eden kup novi igraci, dodeka za Mega sezonava ke nastapuvaat standardno nepoznati mladi igraci.
Hendikep 1 -5 5 1.65
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
3 типа, онака, од чувство, ке ги подредам по "сигурност".

Евертон - Брајтон 1 @ 1.85

Евертон сезонава делува како препородена екипа со новите играчи, и очекувам ова да го добијат со Брајтон, кои не се ни налик тврдата екипа од лани. На поситно, ке ја пробам и 1&4+ @ 6.

Лестер - Вест Хем - Жолти картони - над 2,5 - @ 1.65.

Вест Хем се покажува за нијанса како потврд противник, и очекувам барем 2 жолти од нивна страна.

Волфс - Фулам - 1 @ 1.55

Вториве ми се фаворити за испаѓање, и не гледам како би извлекле бод против екипа која традиционална игра добро на домашен терен.

Потенцијално изненадување, Лидс со Сити, сешто може да биде на тој меч.
U koja kladza ti e ova za kartonite na west ham?
 
Член од
24 август 2020
Мислења
119
Поени од реакции
137
Znae li nekoj maxbet dali moze so visa ili mastercad depozit , ili samo na salter posto nikako da najdam koa se logiram na sajto deposit
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Овие две ми се со „сумливи„ високи коефициенти и ќе ги пробам:

Crawley - Southend 1 @ 1,85

Harrogate - Bolton 1 @ 2.25


Немам некоја експертиза, едноставно иако домаќиниве како што гледам не блескаат, сепак гостиве (Саутенд и Болтон) се прелоши и се кандидати за отпаѓање и овие ми се чинат како value bet за денеска.
 
Член од
23 август 2020
Мислења
260
Поени од реакции
428
Spal - Cosenza 1 1.75

Cosenza nisto posebno ke se borat za opstanok, Spal recisi so istiot tim od lani, ne bi trebalo da imaat problemi deneska, kec.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.070
Поени од реакции
17.795
Беневенто - Болоња 2 @ 2.25 (недела)

Станува збор за доста солидна разлика во квалитет и пристап на игра. На Болоња тренер им е Михајловиќ, кој игра цврст и физички фудбал, со огромна борба и многу трчање по теренот. Од друга страна, Беневенто е run&gun екипа, која се потпира на добар напад и сосема течна игра за тим со второлигашки квалитет, но располага со преслаба одбрана и премалку физичка сила.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.261
Немав играно цела недела тикет, ај реков денес еден викендашки, колку да се прати нешто.

Ја пишам Сарпсборг - Стабек ГГ, си мана 1:0 на почеток, по две минути мава 1:1, ајде реков, лапај си добивка. Ми ја вратија 1:0 и еве ја сега 25-та минута е 4:0, мамицата скандинавска.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Даниел Алтмаер 186-то место на АТП
Хуго Гастон - 239
Себастиан Корда - 213
Мартина Тревисан - 159
Паула Бадоса Гиберт - 87
Надиа Подорска - 131
Барбора Крејчикова - 117

Не е челенџер у Свирипичино, втора недела на Роланд Гарос е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom