Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Мириса на потоп денес. :) Анисимова наместо да влезе самоуверено да игра, таа не може теренот да го погоди. А Халеп ако игра како денес уште сега може да и го дадат пехарот, нема кој да ја добие.
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
NBA осврт - квотите се од Спортлајф

Адебајо ми го нема у понуда во спортлајф, ако го најдете негде на друго место слободно пишете го минус..

Кралот 9,5 + скокови 1,75

Минатата текма ја имаше истата граница, различна квота (1,95) лесно ја помина имаше 13 скока, очекувам и денес да ја префрли, кој ја читаше претходната анализа, истата важи и за денес :D

Kaдвел Поуп 1,5 + тројки 1,60

Истата анализа и песна од минатата текма.. коефициентот сам кажува..

ЛА Л. - Мајами 213,5 + 1,75

Не вреди 1,20 да се игра на фикс на езерџиите, минатата беше 1,55 па глатко ја фатив со други врзани (цел тикет го фатив ептен зицерчиња имаше).. Точно 114 кошеви паднаа минатата текма (116-98).. Сметам дека и денес ќе ја префрлат оваа граница која уствари не е основната и е најниската понудена.. Верувам дека денес и двете екипи ќе префрлат над 100 поени и лесно ќе се префрли границава.. Нема што да се понуди ново во игрите на двете екипи, се знаат доволно, си ги знаат оружјата, и верувам дека глатко 4:0 ќе биде за ЛА, освен ако намерно не фураат уште 1-2 текми поради гледаност, поради комерцијал брејкс и ради спонзорите.. Пошто наравно, колку повеќе текми, повеќе пари од спонзори.. Али 4-0 е реален скор и све друго би било 'изненадување'..

Вкупна квота 4,90

На мал улог
Батлер 22,5 - поени 1,87
Дени грин 1,5+ тројки 1,70
Херо 5,5+ скока 1,70
 
Последно уредено:

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Vecerva Batler 22.5+ vredi da se odigra na pojak vlog.
Prvata utakmica poradi blowout za 33 minuti im stavi 23 poeni, vecerva sigurno ke igra okolu 40 minuti.
Bonus za ovoj tip e i povredata na Dragic.
Uste eden bonus e izjavata na Butler posle prvata utakmica, Butler na press izjavi deka ke moral da igra poagresivno vo napad.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Браво и за Гарсија, одличен почеток на мечот. Сочуство до сите кои препишаа типови од мене денес. :(
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.185
Поени од реакции
107.818
Ставро е на добар пат денеска да ги утне сите типови. :D Еве да те израдувам, не играв ни денес ништо.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Мириса на потоп денес. :) Анисимова наместо да влезе самоуверено да игра, таа не може теренот да го погоди. А Халеп ако игра како денес уште сега може да и го дадат пехарот, нема кој да ја добие.
Анисимова лоше кренула па нагло пала

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.185
Поени од реакции
107.818
Надал-Траваља 26.5 минус 1.70 Моцарт

Пак противник со слаб бекенд за Рафа, да не должам многу, знаете што им прави на ваквите. Траваља за да пружи каков таков отпор ќе треба да рока винери од сите крила, нешто за кое не е способен. Едино некое бледо издание на Рафа ако го бутне типов, мада не верувам искрено зашо знаеме како игра на РГ.

И Сакари ќе добие со Тревизан, ја гледав малата италијанка, ужасен играч, левак без сервис, балонира цело време, ќе ја покоси Сакари со добри ритерни затоа што во глобала напаѓа на слаб прв, а особено втор сервис.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Ставро е на добар пат денеска да ги утне сите типови. :D Еве да те израдувам, не играв ни денес ништо.
Јас ги изиграв Анисимова и Гарсија, така да ништо чудно што заборавија да играат тенис и се мачат да земат ебан гем.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.185
Поени од реакции
107.818
Јас ги изиграв Анисимова и Гарсија, така да ништо чудно што заборавија да играат тенис и се мачат да земат ебан гем.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Не зборам ништо за останатите ама Анисимова беше ужасно лош тип. Али, не сакам да се мешам и да попувам, нарочито не на човек што многу време прати тенис и знае што игра и како игра. Одеше овде на изненадување али ваљда подзаборави дека условите се други, Халеп во форма, најспора земја икада, итн.. Лани ја исплеска ама лани друга беше приказната. :)

Подороска ја немам гледано така да не можам ништо да зборам за типот на Шмедлова, Гарсија и јас би ја играл плус гемови кога би играл, а Пиронкова на земја не би, ама како што тргнала таа може и овде да гура далеку со оглед на тоа дека ни топ не ја пробива од основна.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Не зборам ништо за останатите ама Анисимова беше ужасно лош тип. Али, не сакам да се мешам и да попувам, нарочито не на човек што многу време прати тенис и знае што игра и како игра. Одеше овде на изненадување али ваљда подзаборави дека условите се други, Халеп во форма, најспора земја икада, итн.. Лани ја исплеска ама лани друга беше приказната. :)

Подороска ја немам гледано така да не можам ништо да зборам за типот на Шмедлова, Гарсија и јас би ја играл плус гемови кога би играл, а Пиронкова на земја не би, ама како што тргнала таа може и овде да гура далеку со оглед на тоа дека ни топ не ја пробива од основна.
Нема Цветето да ме издаде, лепотица бугарска.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.185
Поени од реакции
107.818
Нема Цветето да ме издаде, лепотица бугарска.
Заборавам да те прашам, сингл ги играш типовите што ги постираш? И ако да, на рамен влог или си ги класифицираш по "сигурност"?
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Заборавам да те прашам, сингл ги играш типовите што ги постираш? И ако да, на рамен влог или си ги класифицираш по "сигурност"?
Се што е над 1.50 играм сингл. И секогаш играм флат стејк. Кога почнав да се кладам играв со скала од 1 до 10, како што научив на почетокот, ама не дава подобри резултати долгорочно. Пред неколку дена имав двојка на Беневенто против Сампдорија, препишан тип, не сум толку добар. Коефициентот беше 5.5. Сега ако играв со скала, веројатно ќе уплатев 3/10 или 4/10. Вака рамен влог за процентуално огромна добивка. Денес од друга страна промашен тип на Анисимова кој ме кошта колу и промашениот тип на Шмиедлова.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Siniakova denes ima 1.50 protiv Bertens na bet365.

Gledajki sto se slucuvalo so Bertens na mecot so Errani, plus Bertens igra dosta promenlivo, ke ja svrzam so Sakkari, zaedno pravat okolu 2 koeficient.

Odi na 100€ ovoj dabl, ako me izbusi togas odmarame do utre :)
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Глупачата Гарсија да добиеше уште еден гем во првиот сет сега и со тајбрејк ќе беше добитен типот. Вака мора да го добие овој сет.
Автоматски споено мислење:

Да ја грабнеш и да бегаш.

images.jpg
Автоматски споено мислење:

Еве ја Гарсија се врати, бетот е добитен. Уште Цветето to brake even.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom