Кладилница (Генерална дискусија)

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.041
Поени од реакции
36.423
На еден лист Шахтјор Севилја и Бешикташ 1 ГГ , паѓам само на Бешикташ.
На друг лист Тотенхем и Наполи 1 ГГ паѓам на мртвите Наполи.
На трет лист Тотенхем и Наполи ГГ прво и ГГ второ и паѓам само поради Реал шо не даде гол во прво полувреме.
Не дека уплатив многу по 50 денари на ливче, али можеше барем едната комбинација да влезе да ви ебам. :kuracc:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Абе јас немам време и ретко играм последнава година, претходно си играв на маратонбет, сега и тоа ми го заебаа, а во нашиве кладилници не сакам ни да влегувам ни да играм поради мочаниот данок и маргините што ги имаат.
Пробај да не играш се што ќе ти излезе пред очи и не играј такви глупи коефициенти, не се супермени овие па 1.1, тоа не го ставам на тикет па макар и тренерот нивни да ми се јави дека ќе тепаат.
Одбери си 2-3 лиги, следи ги детално, повредени играчи, моментална форма, календар на натпревари и играј коефициенти што имаат вредност, јас најчесто играм сингл или дубл, ова денес го изиграв повеќе ко за заебанција, а да требаше да играм сингл ќе ги листав на интернет барем саат време во детали и ќе одбирав еден-два натпревари на уплата од 1000-3000 денари.
И запамети, зголемувај на уплата, не на коефициент со уфрлање на рандом натпревари ако ти требаат повеќе пари и подобро еднаш во две недели со добри информации, отколку секој викенд по 20 тикети, дури и за викенд ако сакаш да играш тикет според мене е најдобро да измешаш по 1-2 натпревари од Петок/Сабота/Недела/Понеделник за кои си најсигурен.
Не бе брат,шо немам пробано,сите можни информации на светот ги имам за Фиромската и Италјанската лига и пак и пак и пак ненормални работи,пак на местена утакмица ќе накачам,па ајде пробав само сингл еден натпревар и ПЕНАЛИ промашваа моите екипи,па пробав на голој и компири седат 80 минути утакмиците..немам повеќе идеа што да играм,ненормално е Дортмунд да не го победи Апоел на онаква доминација,квалитет и можност да освојат бодови..не е нормално,едноставно таа и на 1.01 беше за играње бидејќи Апоел се мизерии па посебно на гостински терен..Апоел се никој и ништо и неможеа центарот да го поминат за од една шанса гол да постигнат:place:..и овие празни голој да промашваат..тоа е брат демонска работа..неможи да ми кажиш дека Атлетико Билбао неможеа Формендериа од шеста лига да не ги победат..неможи баш тогаш баш јас кога играм да се случваат демонски работи....Хамбургер со Вердер 150 години немаа натпревар изиграно нерешено и баш јас кога ги изиграв мост тогаш на ГОЛ не си шутнаа и натпреварот 0-0 си заврши..ова не е нормално не знам..ми иди да заплачам како е можно луѓето толку лесно да фаќаат ГГ,4+, ГГ,3+ и слични типој со 2,3,4 коефициент неможам да разберам
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.080
Поени од реакции
6.701
КеплерТипс доста го тешиш ЏонкаТипс дај му утре лига преваранта 2.20 коефициент да се вади :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.865
Поени од реакции
35.653
Не бе брат,шо немам пробано,сите можни информации на светот ги имам за Фиромската и Италјанската лига и пак и пак и пак ненормални работи,пак на местена утакмица ќе накачам,па ајде пробав само сингл еден натпревар и ПЕНАЛИ промашваа моите екипи,па пробав на голој и компири седат 80 минути утакмиците..немам повеќе идеа што да играм,ненормално е Дортмунд да не го победи Апоел на онаква доминација,квалитет и можност да освојат бодови..не е нормално,едноставно таа и на 1.01 беше за играње бидејќи Апоел се мизерии па посебно на гостински терен..Апоел се никој и ништо и неможеа центарот да го поминат за од една шанса гол да постигнат:place:..и овие празни голој да промашваат..тоа е брат демонска работа..неможи да ми кажиш дека Атлетико Билбао неможеа Формендериа од шеста лига да не ги победат..неможи баш тогаш баш јас кога играм да се случваат демонски работи....Хамбургер со Вердер 150 години немаа натпревар изиграно нерешено и баш јас кога ги изиграв мост тогаш на ГОЛ не си шутнаа и натпреварот 0-0 си заврши..ова не е нормално не знам..ми иди да заплачам како е можно луѓето толку лесно да фаќаат ГГ,4+, ГГ,3+ и слични типој со 2,3,4 коефициент неможам да разберам
Абе ќе ме урочиш и мене, не ти кажувам поќе шо играм :D
Оди во религија, прашај колку пати да палиш кандилце и барај да ти фрлат вода пред тебе за да ти оди патот :D[DOUBLEPOST=1509574603][/DOUBLEPOST]
КеплерТипс доста го тешиш ЏонкаТипс дај му утре лига преваранта 2.20 коефициент да се вади :)
Лига на преваранти ми е слободен ден мене, може билбао и сосиедад на една стотка да ги уплатам колку за стекот да ми излезе, или пак веган ќе бидам тој ден :D
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Џони не си сам...малку им беше терористичкиот напад лани пизда им матер ненормална.

 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Кај мене повторно Господ ми гледа во ливчето ..ме паѓа само Дортмунд чист 1 на 1.10 коефициент..белосветски шанси промашуваа Обамејанг и Кагава во првото полувреме за Апоел од еден полушут гол да дај..а ја додадов онака за да помочаниот данок..не е можно какви демонски работи ми се случуваат...Билбабо неможи да победи шестолигашка екипа,Дортмунд неможи ебаниот Апоел да го победи барем еднаш,Наполи не дадоа гол баш кога јас ги пишав да дадат гол,единствениот кикс на Шкендија му го погодив...гром да ме отепа за овие ретардирани работи што ми се случваат,тој што ме има проколнато којзнае колку клет во душата е
Си бил во право кога викаше дека кошарка не требало да се игра, фудбаливе стварно сите искачаат...:confused::несвест:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.344
Поени од реакции
108.655
Лига на преваранти ми е слободен ден мене, може билбао и сосиедад на една стотка да ги уплатам колку за стекот да ми излезе, или пак веган ќе бидам тој ден :D
Никад нема да ти излезам бро. ;););)

Денес на Пуј се ставаат жени и деца, ама јас пошто немам ни тоа ни тоа ќе ставам едно огромно НИШТО. Ај да се пожалам и јас, значи дали е можно луѓе мои, абе како во тикет да ми гледаат еј... Не се лутам јас на падови, свесен сум дека не можам се да погодам, ама некогаш начинот на кој паѓам ме убива во поим. Го чекам торкото Борна Чорич +4.5 на две ливчиња за добра пара, а ситуацијата беше следната: Последните 2-3 дуели ги играат во три сета, секогаш тесно и со тегавење, последниот нивни меѓусебен го одиграа прошлата недела во Базел и Чилич едвај доби во третиот сет, башка во следните два меча имаше проблеми со грбот и се тегавеше како црево. Борна од друга страна почна да игра се подобро и подобро, помина квалификации во Париз, го помина првото коло лесно и убедливо и викам овој може и да добие а не пак 4.5 да покрие пошо Чилич е веќе пласиран на завршниот во Лондон (да богда не стигне до таму) и ако има проблеми со грбот можно е да танка и да му пушти. Ама не, гомното во тикет ми гледаше. До 5-4 Борна имаше само еден поен изгубено на сервис ако не се лажам, а од друга страна не искористи брдо брејк топки на сервис на Марин. И нормално на 5-4 брејк и тоа од првата шанса и ај викам втор сет ваљда ќе догура до 4 и после очи нека вади. И реприза на првиот сет, до 4-3 без проблем, на 4-3 мораше брејк да изеде абе црна земја да го изеде.

После тоа си викам ај НБА да се извадам, Капела на граница ми завршува, по 398390 пат неделава играч на граница ми завршува, да богда завршиле на тибетска граница сите до еден.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.085
Поени од реакции
17.868
Дајте нешто тенис освен Пуи од Стефан да сврземе со ЛЕ малку :D
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.579
Поени од реакции
1.106
Никад нема да ти излезам бро. ;););)

Денес на Пуј се ставаат жени и деца, ама јас пошто немам ни тоа ни тоа ќе ставам едно огромно НИШТО. Ај да се пожалам и јас, значи дали е можно луѓе мои, абе како во тикет да ми гледаат еј... Не се лутам јас на падови, свесен сум дека не можам се да погодам, ама некогаш начинот на кој паѓам ме убива во поим. Го чекам торкото Борна Чорич +4.5 на две ливчиња за добра пара, а ситуацијата беше следната: Последните 2-3 дуели ги играат во три сета, секогаш тесно и со тегавење, последниот нивни меѓусебен го одиграа прошлата недела во Базел и Чилич едвај доби во третиот сет, башка во следните два меча имаше проблеми со грбот и се тегавеше како црево. Борна од друга страна почна да игра се подобро и подобро, помина квалификации во Париз, го помина првото коло лесно и убедливо и викам овој може и да добие а не пак 4.5 да покрие пошо Чилич е веќе пласиран на завршниот во Лондон (да богда не стигне до таму) и ако има проблеми со грбот можно е да танка и да му пушти. Ама не, гомното во тикет ми гледаше. До 5-4 Борна имаше само еден поен изгубено на сервис ако не се лажам, а од друга страна не искористи брдо брејк топки на сервис на Марин. И нормално на 5-4 брејк и тоа од првата шанса и ај викам втор сет ваљда ќе догура до 4 и после очи нека вади. И реприза на првиот сет, до 4-3 без проблем, на 4-3 мораше брејк да изеде абе црна земја да го изеде.

После тоа си викам ај НБА да се извадам, Капела на граница ми завршува, по 398390 пат неделава играч на граница ми завршува, да богда завршиле на тибетска граница сите до еден.
Еве глеам низ билтенов збориш за Sock-Pouille? Не пратам тенис воопшто не ме дупчи
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.344
Поени од реакции
108.655
Еве глеам низ билтенов збориш за Sock-Pouille? Не пратам тенис воопшто не ме дупчи
Да, Пуј да го тепа Сок. И со 3.5 вреди да се изигра, ама јас како што сум мувла ќе води 6-3 5-1 и ќе предаде Сок.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Лион-Евертон X2
Херта-Зорја 2+ Прво Полувреме.
Дојави се..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom