Кладилница (Генерална дискусија)

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.243
Поени од реакции
10.304
Никад нема да ти излезам бро. ;););)

Денес на Пуј се ставаат жени и деца, ама јас пошто немам ни тоа ни тоа ќе ставам едно огромно НИШТО. Ај да се пожалам и јас, значи дали е можно луѓе мои, абе како во тикет да ми гледаат еј... Не се лутам јас на падови, свесен сум дека не можам се да погодам, ама некогаш начинот на кој паѓам ме убива во поим. Го чекам торкото Борна Чорич +4.5 на две ливчиња за добра пара, а ситуацијата беше следната: Последните 2-3 дуели ги играат во три сета, секогаш тесно и со тегавење, последниот нивни меѓусебен го одиграа прошлата недела во Базел и Чилич едвај доби во третиот сет, башка во следните два меча имаше проблеми со грбот и се тегавеше како црево. Борна од друга страна почна да игра се подобро и подобро, помина квалификации во Париз, го помина првото коло лесно и убедливо и викам овој може и да добие а не пак 4.5 да покрие пошо Чилич е веќе пласиран на завршниот во Лондон (да богда не стигне до таму) и ако има проблеми со грбот можно е да танка и да му пушти. Ама не, гомното во тикет ми гледаше. До 5-4 Борна имаше само еден поен изгубено на сервис ако не се лажам, а од друга страна не искористи брдо брејк топки на сервис на Марин. И нормално на 5-4 брејк и тоа од првата шанса и ај викам втор сет ваљда ќе догура до 4 и после очи нека вади. И реприза на првиот сет, до 4-3 без проблем, на 4-3 мораше брејк да изеде абе црна земја да го изеде.

После тоа си викам ај НБА да се извадам, Капела на граница ми завршува, по 398390 пат неделава играч на граница ми завршува, да богда завршиле на тибетска граница сите до еден.
Се ставаат на 1.36 кур се става да ти го ставам јас тебе :icon_lol:
А пишиш тука малер фаќа.Ќути си поарно и уплаќај си сам милиони ќе направиш
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.253
Поени од реакции
108.201
Се ставаат на 1.36 кур се става да ти го ставам јас тебе :icon_lol:
А пишиш тука малер фаќа.Ќути си поарно и уплаќај си сам милиони ќе направиш
Искрено, не пројде еден од најочигледните типови годинава. Сок е физички најнеспремниот играч во светот, дебел е, башка влече повреди еден куп, на прошлиот меч ќе предадеше нешто со грбот имаше проблеми ама се истегави некако и доигра... Не знам што да кажам, Пуј е дебил, сет топка имаше, еден куп шанси а се изглупира премногу. Сори бро, а и сите што препишале, и ја се прегорев доста, да му ебам крвта неспособна ја на него.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.379
Искрено, не пројде еден од најочигледните типови годинава. Сок е физички најнеспремниот играч во светот, дебел е, башка влече повреди еден куп, на прошлиот меч ќе предадеше нешто со грбот имаше проблеми ама се истегави некако и доигра... Не знам што да кажам, Пуј е дебил, сет топка имаше, еден куп шанси а се изглупира премногу. Сори бро, а и сите што препишале, и ја се прегорев доста, да му ебам крвта неспособна ја на него.
И за Пуј депортација до тибетска граница!!! :pos:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.740
Поени од реакции
35.290
Ти ебам преварантската спортјлајф .. Значи нема шанса да напишам тикет а коеф на сите утакмици да не се паднати за по 0.10 или 0.15. Минатиот викенд уште од петок ги правев сите тикети, само шо излезен билтенот шо се вика и утакмица за недела ја пишува 1.95 ми ја уплаќа на 1.82 све мафијашко да ви ебам. Ај уште малко све ви ебам после кур ќе ме видете, единствена причина шо играм во мк кладилници е шо не ми се чека по нет за повлекување пари.
Немаш картица од спортлајф? Или и кога ги бираш така ги намалуваат?[DOUBLEPOST=1509652300][/DOUBLEPOST]
Не дрндајте мн..Паметите пред 6-7 години кога ги затворија кладилниците,па уплаќавме во Македонско Лото,така некако беше,од тие листовите,со топчиња на заокружување,па пример си напишал 5 утакмици,и на последната си го утнал бројот,па се од почеток треба да правиш..Тогаш едно ливче се составуваше за 30-45 мин..
Бетинг или како се викаше, игри 1, х, 2, 3+ и 0-2 гола[DOUBLEPOST=1509652565][/DOUBLEPOST]
Искрено, не пројде еден од најочигледните типови годинава. Сок е физички најнеспремниот играч во светот, дебел е, башка влече повреди еден куп, на прошлиот меч ќе предадеше нешто со грбот имаше проблеми ама се истегави некако и доигра... Не знам што да кажам, Пуј е дебил, сет топка имаше, еден куп шанси а се изглупира премногу. Сори бро, а и сите што препишале, и ја се прегорев доста, да му ебам крвта неспособна ја на него.
Признај колку процент ти даваат кладилниците за типовите што ги кажуваш тука :D

Се што ќе кажи Кобе играјте обратно, со Џаро се најаки преваранти, гарант кладилницата му дава процент да ви пушта патки :D
 
Последно уредено:

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.716
Поени од реакции
6.653
Што сте запнале толку со тие спортлајфи, моцарти и сл кога имате на интернет многу подобри кладилници и притоа не плаќате 10% рекет на секој добитен тикет ?
Од пусти страв дека забрането онлајн да играш...
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.869
Поени од реакции
7.745
Еве ви прост пример на бет 365
Билбао - Остерундс
1.4 4.8 9.5 (маргина 2.79)
1.75 - 2.05 на голови (маргина 5.92)

https://www.pinnacle.com/en/betting-resources/betting-tools/margin-calculator
да си пресметувате маргини

па одлучете што е подобро и каде има повисоки коефициенти
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Кур да бричат педериве ромунски - 1840184018 бода бегаат, пушти им на евреите гол у прво бе!
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.285
Поени од реакции
1.734
Кое створење си ти бе чоек кој те тера да препишваш ако разбираш сам ќе си уплатиш ебате глуп.

Рендл 9.5 Плус-Сегде е на 12-13 во евротип е на 9.5 со 20тина минута 7-8 топки со некое слободно треба да префрли кај Портланд многу многу одбрана не се игра така да...

Дени Грин 10.5 Минус-Ризичен пар ама го изиграв Томпсон игра елитна одбрана и можи да го лимитира ама ми мириса на голема победа на ГС вечер ама шознајш Сан Антонио се овие лани во ПО не ја помина ниту еднаш границата башка без Ленард играја и со Олдриџ пола забораен сега Олдриџ има поголеми привилеги и не би требало да влези плус лани 1 во сезоната плус влезе даде 16 на првата неиграше а на другата минус остана 6-7 поени мислам имаше.Веќе 3 утакмици со ред не ја поминва границата,ако е густо накрајо ќе го извај Попович прај акци за Милс накрајо на утакмицата со Индиана на Милс му дадоја да шутка последниот шут а го извај Грин ама мислам БО ќе биди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom