Кладилница (Генерална дискусија)

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Океј е,промашив,сум промашувал и ќе промашувам,нормално е тоа.А ти што немаш мадиња тоа е друга работа.
Nema madinja covekot. Go viknav i u zivo da se vidime da mu ja izmestam facata gnasna bitolska..

Ne saka, nema muda ovcharot. Samo na forum e jak.

Dojdi na ulica pichko, da te citiram u zhivo i da razvieme kvalitetna diskusija.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Nema madinja covekot. Go viknav i u zivo da se vidime da mu ja izmestam facata gnasna bitolska..

Ne saka, nema muda ovcharot. Samo na forum e jak.

Dojdi na ulica pichko, da te citiram u zhivo i da razvieme kvalitetna diskusija.
Што се замарате со исфрустрирано човече јас стварно не знам...

Не може да дојде у живо пошто у странство бил човекот... Ги лажат од болницата во Демир Хисар така да им викаат на луѓето демек у странство се..
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Океј е,промашив,сум промашувал и ќе промашувам,нормално е тоа.А ти што немаш мадиња тоа е друга работа.
Nema madinja covekot. Go viknav i u zivo da se vidime da mu ja izmestam facata gnasna bitolska..

Ne saka, nema muda ovcharot. Samo na forum e jak.

Dojdi na ulica pichko, da te citiram u zhivo i da razvieme kvalitetna diskusija.
Што се замарате со исфрустрирано човече јас стварно не знам...
Од вас тројцата да се земат мозоците и да се спојат, ќе се добие мозок на 12 годишно дете со специјални потреби.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Од вас тројцата да се земат мозоците и да се спојат, ќе се добие мозок на 12 годишно дете со специјални потреби.
:aplauz: иди сега издркај го еднаш, за да ти помине фрустрацијата...
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Ае да напраиме еден кавер на битниве првенства за утре...
тимови кои поради различни околности треба да се избегнат утре, пред се од оние кои играат на уплати на 10+ евра -
Сити - у вторник имаат соочување со Монако, веројатно ќе биде меч со најголем интензитет од осмина-финалниве, едниве жртвуваа победа вечерва ради тоа, а нема да биде чудно и другиве да го направат тоа, 2-3 првотимци макс. ќе извади Пеп.
Атлетико - големи проблеми во одбраната и со повреди и со организираност, во средина сите се надвор од форма, ќе извадат доста мешан тим и гостувањата кај Хихон секад им биле проблем.
Баерн - ова е веројатно најсмешната квота за утре, на гости кај тим што има најдобра статистика на домашен терен, притоа 5ти меч за Баерн во рок од 2 недели, а Анчелоти не ротираше доволно, додека пак имаат удобна предност пред тим кој всушност и не е конкурент за титула, сето тоа дава основ за "кикс".

кои треба да се имаат во предвид -
Дортмунд - не може од коло во коло да продолжат со страшните нереализирани шанси и ужасната одбрана пред се ради лошата формација, ова е битен меч за да се истапи во однос на другите тимови за место во ЛШ, знаејќи дека во март ги чекаат проблематични дуели, а и противникот е еден од оние со најслаба завршница.
Спортинг - аут се од сите други фронтови, неверојатно е колку потрфлија а го имаат најквалитетниот тим од Португалскиве, нема сврха да не се обидат да ги стигнат другиве, а и да го осигураат 3-тото место.
Челзи - покажаа дека сериозно сметаат на Фа за сезонава, испуштија бодови претходно и овде мора да се консолидираат.
Марсеј - слабо ги имам пратено но мислам дека 1.75 е повеќе од пристен коеф. иако аут им е главниот шпиц.

бонус
Севиља - тим кој што најмногу го пратам и ми донесе бај фар најмногу приход сезонава сметам дека овој меч е ту клоус ту кол, вреди квотата али имаа значителни недостатоци во играта последниве 3-4 меча.
 
Последно уредено:

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.712
Милвол со Лестер 1 коеф 2.85 да се проба?
ЛШ имаат Лестер можно е да одмараат играчи. Освен тоа нареден понеделник играат со Ливерпул, а доколку утре изиграат нерешено утакмицата со Ливерпул ќе се игра два дена порано - во Сабота во 13.30.(пошто нели ќе мора реванш да има) Мислам дека нема да праат екскурзии и да си згуснуваат распоред во овие околности кога им гори под нозе во ПЛ а играат и ЛШ. Е сега не знам на Милвол какви му се амбициите во ФА
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Вреди да се одиграат денеска од Финска и Шведска куп, пред се Интер Турку кој плачи и за 7+ ама ај за посигурно демек 5+, 2.35 е во евротип. Ја врзувам со Мариехамн 4+ и две од Шведска, Хакен и Гетеборг 3+, демек не се уште разиграни швеѓаниве :P, прво коло им е од купов. Има и други привлечни за 4+ од куповиве, разгледајте па што ви фати око пробајте си ја среќата :jeeee:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Во Лестер треба да се неарни да се надеваат на нешто против Севиља , јас мислам дека ќе го играат ФА купот и ќе извадат прв тим.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Во Лестер треба да се неарни да се надеваат на нешто против Севиља , јас мислам дека ќе го играат ФА купот и ќе извадат прв тим.
Во ФА куп секоја година играат, во ЛШ следен пат кога? Никогаш.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Во ФА куп секоја година играат, во ЛШ следен пат кога? Никогаш.
Зборот ми е нема шо да барат против Севиља , кој состав да го извадат го губат двомечот. Логично би било да играт ФА куп и да стигнат шо подалеку. Плус комотно можат прв тим и на двете утакмици да извадат , 3 дена одмор имаат до Севиља , во среда играт.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Зборот ми е нема шо да барат против Севиља , кој состав да го извадат го губат двомечот. Логично би било да играт ФА куп и да стигнат шо подалеку. Плус комотно можат прв тим и на двете утакмици да извадат , 3 дена одмор имаат до Севиља , во среда играт.
Прво место беа во групата, не знам зошто мислиш дека треба да се предадат уште од старт бидејќи Севиља им бил противник.
Не ме заебавај престиж е да се игра во ЛШ, Лестер ваква шанса можеби нема никогаш да има и затоа мислам дека ќе одат на се или ништо. Once in a life time им е шансава, нема шанси да се откажат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom