Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Веројатно сакаше да каже дека е местен мечот, или пак само му е смешно дека тотален анонимус освоил турнир.
:pos: 30 мечеви имал одиграно во живот. Можеби, спрема најјакиот извор на информации резултати.ком :pos:
Случајно ги изнаредил сите на турнирот, претпоставувам дека ни од дома не го знаат дека е професионален тенисер.
ova mi izgleda mene kako ironija, jes da znaeme nekogas da preuvelicuvame stvari koga ke ne butne nekoj naptrevar i koga sme nervozni, ama ozbilno likov do pred ovoj turnir nema dobieno igrac od top500 i ne igra voopsto na turniri, osven Davis kup i nekoj turnir vo USA kade verojatno zivee bidejki primetiv deka imase dosta publika sto navivase za nego
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Ovaa sezona igral samo na zemja,prvi natprevari na indoors i titula.Lani strogo zemja,prelani samo 2 natprevari izigral i toa Davis Cup. Samo 2013 ima igrano na indoors,znaci dve sezoni ne cepnal nisto i odma titula.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.223
Поени од реакции
36.440
Да се живи и здрави Cile Primera B, следно коло пак вака голови да врнат :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Teniseri so moja pomos pocnaa da osvojuvaat turniri, ne da dobivaat mecevi nego celi turniri da osvojuvaat, Mikael Torpergaard, veruvam povekjeto od vas ne ni slusnale za nego, likot ne e ni vo top 500, od 2013 navamu ima odigrano okolu 30 mecevi sevkupno, i sega pred malce osvoi challenger turnir, od site mecevi koi gi odigra ovde samo vo eden ne bese autsajder, 3 pati go igrav da zagubi vkljucuvajki go i vecerasniot mec, pazi sto se desi vecerva, nekako malce i na srekja go zema prviot set, vtor set Beker mu napravi metla 6-1, totalno go svrte i mecot i momentumot na svoja strana, pocnuva 3 set, vednas Beker imase 00-40, 3 vrzani brejk topki, koga go vidov toa si velam gotovo e padna ovoj skroz, i likot lagano si vrza 5 poeni vo niza i si go zema gemot, na 2-3 Beker vodese 30-00 i ovoj mu pravi brejk:tapp::tapp::tapp: i tuka Beker padna totalno, na 2-5 koga servirase za da ostane vo mecot ne sakase ni da igra, samo ja kovese vo mreza i vo aut
Инаку Торпегард игра овде ко на домашен терен. Имаше за него статија на почетокот на турнирот што случајно ми излезе на мобилната апликација на АТП, демек нешто ко мал израснал таму и тренирал на тие терени и имал роднини и брдо пријатели таму, не ја читав баш, само претрчав низ статијата оти не ме интересираше баш да читам за Торпегард, ама ете можеби тоа му помогнало. Можеш веројатно да ја најдеш статијата ако те интересира некаде на АТП страната или на нивниот блог.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Се мислам денес дека Arouca ке го добие Belenenses

Belenenses-Arouca 2

и поприлично е низок коефициентот за 1 на Stabaek против Bodo Glimt што ме наведува искуството дека тука ке испадне 1 поради тоа што кладилниците у глобала имаат многу подобри информации од нас играчите.
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.258
Поени од реакции
3.285
Се мислам денес дека Arouca ке го добие Belenenses

Belenenses-Arouca 2

и поприлично е низок коефициентот за 1 на Stabaek против Bodo Glimt што ме наведува искуството дека тука ке испадне 1 поради тоа што кладилниците у глобала имаат многу подобри информации од нас играчите.
Nikogas ne gi gledaj koeficientite druze ..Sve e toa neslucajno da te navlecat na 1 a eden do drug se i vodat mrtva bitka za opstanok..u nikoj slucaj ne za 1.9 pozz ..
Jas idem so Inter 1 singl
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Nikogas ne gi gledaj koeficientite druze ..Sve e toa neslucajno da te navlecat na 1 a eden do drug se i vodat mrtva bitka za opstanok..u nikoj slucaj ne za 1.9 pozz ..
Jas idem so Inter 1 singl
Точно е тоа, само од предходни ситуации каде што коефициентот е поприлично понизок од реалниот кој што би требал да биде, скоро секогаш искача. Кога зборувам за информации мислам не на наместен меч него на повредени клучни играчи, финансиски проблеми, лоша атмосфера во клубот итн итн.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Мислам дека е солидна ковта за Чечинато да тепа после..
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Мислам дека е солидна ковта за Чечинато да тепа после..
Jedna zanimljiva statistika

Marco Cecchinato je 17 puta igrao sa Top 100 igračem u 1. kolu nekog turnira, izgubio je 16 od 17 takvih mečeva.

Jedina pobjeda je bila protiv Baghdatisa u Bukureštu, ali budimo realni Baggyu zemlja nije jača podloga.
веќе губи идиотот иначе за денес Струвај - Переира 1 треба да е а веќе и падна коефициентот од 2.25 на 1.85
 

Kajgana Shop

На врв Bottom