Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
WInnn, Gent vleze vo posledna sekunda, stramota bese na tolku pcuenje da ne vlezese, i nervoza : ) , denes kasno stanav i pisav samo dabl
Twente - 3+, Bursaspor 1. Do kaj 5 satot toa e toa.[DOUBLEPOST=1474806937][/DOUBLEPOST]Fiorentina 1 mi para oci, mislam deka bi trebalo da odi do vecer 1-1 na 500ce
Winnnnnnn, greota e da se
prekinuva vakva niza :D
1.5 Over + , 1:0 e 77' , mora uste eden gol. 2.00 koff
Malmo - Helsingborg
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Еве една мала констатација, може некој и ја приметил до сега. Најчесто (да речеме 70-80%) утакмиците зицери, оние на кои кецот или двојката се мали коефициенти (да речеме до 1.50) искачаат ГГ3+. Пример викендов

-Ливерпул 1,25 беше кецот искочи ГГ3+
-Сити 1.45 беше двојката искочи ГГ3+
-Хајдук 1.20 беше кецот искочи ГГ3+
-Реал 1.35 беше двојката искочи ГГ3+
-Гент ГГ3+
-Ајакс
-ПСВ
-Порто
-Базел
-Виљареал
-Фенербахче
-Зенит
плус на овие додади ги Тотенхем, Манчестер, Монако... па попаметно е да играш систем некој со ГГ3+ него ли СИДАШИ како Интер!
 
Член од
13 март 2015
Мислења
210
Поени од реакции
138
Еве една мала констатација, може некој и ја приметил до сега. Најчесто (да речеме 70-80%) утакмиците зицери, оние на кои кецот или двојката се мали коефициенти (да речеме до 1.50) искачаат ГГ3+. Пример викендов

-Ливерпул 1,25 беше кецот искочи ГГ3+
-Сити 1.45 беше двојката искочи ГГ3+
-Хајдук 1.20 беше кецот искочи ГГ3+
-Реал 1.35 беше двојката искочи ГГ3+
-Гент ГГ3+
-Ајакс
-ПСВ
-Порто
-Базел
-Виљареал
-Фенербахче
-Зенит
плус на овие додади ги Тотенхем, Манчестер, Монако... па попаметно е да играш систем некој со ГГ3+ него ли СИДАШИ како Интер!
И јас имам заприметено, уште поголем коефициент е да играш на пример Ливерпул 1 и ГГ, Ајакс 1 и ГГ итн. Примаат гол во 90% од случаевите фаворитиве
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.559
Поени од реакции
999
We are contacting you regarding bet ID EC1946828322I placed at the odds of 1.72 on Hypo NÖ Women (Money Line SSV Dornbirn/Schoren Women vs Hypo NÖ Women). We have identified that this selection was placed at incorrect odds and as such, in accordance with our rules, will be settled at the revised odds of 1.40.

If you would like to cancel this bet prior to the start of the event then please contact us.

Please accept our apologies for any inconvenience caused.

Kind regards,
The bet365 Team

Uplakjam sinokja okolu 12 eden tiket, za ovoj mec Hypo zenite rakomet pola saat se cudev zosto e 1.72 koef, gledav statitistiki, barav informacii i nikako ne mi idese u glava zosto e tolku visok koef, i toa prvicno bil 2.30 koef, i denes vo 12:50 bet365 mi ja pratile porakava, na 10 minuti pred pocetok na natprevarot, inace mecot zavrsi 18 razlika vo korist na Hypo
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Еве една мала констатација, може некој и ја приметил до сега. Најчесто (да речеме 70-80%) утакмиците зицери, оние на кои кецот или двојката се мали коефициенти (да речеме до 1.50) искачаат ГГ3+. Пример викендов

-Ливерпул 1,25 беше кецот искочи ГГ3+
-Сити 1.45 беше двојката искочи ГГ3+
-Хајдук 1.20 беше кецот искочи ГГ3+
-Реал 1.35 беше двојката искочи ГГ3+
-Гент ГГ3+
-Ајакс
-ПСВ
-Порто
-Базел
-Виљареал
-Фенербахче
-Зенит
плус на овие додади ги Тотенхем, Манчестер, Монако... па попаметно е да играш систем некој со ГГ3+ него ли СИДАШИ како Интер!
Да ко што искочија Динамо, ПСЖ. Барса, Малме, Атлетико, Баерн, Јуве. Значи немора да значи. :D
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Да ко што искочија Динамо, ПСЖ. Барса, Малме, Атлетико, Баерн, Јуве. Значи немора да значи. :D
Па нормално дека нема да искочат сите. Тоа зицерите 1 или 2 не искачаат, па камо ли овие ГГ3+. Ама со ГГ3+ ти е 4 пати поголем коефициентото, него ли 1,35 и на крај уште да те заебе некој таков. И реков ова е за систем. А со коефицинети 1,25 , 1,30 не ни можеш некој солиден систем да пишеш.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.936
Поени од реакции
35.818
Па нормално дека нема да искочат сите. Тоа зицерите 1 или 2 не искачаат, па камо ли овие ГГ3+. Ама со ГГ3+ ти е 4 пати поголем коефициентото, него ли 1,35 и на крај уште да те заебе некој таков. И реков ова е за систем. А со коефицинети 1,25 , 1,30 не ни можеш некој солиден систем да пишеш.
Дај предложи го ти добитниот систем, еве за ГГ3+ ти се коеф околу 2.2-2.7 кај фаворитите, оди прво погледни ја гол разликата кај истите и разгледај на колку од последни 5 натпревари биле ГГ3+, па напрај математикa колку ќе ти биде веројатно да погодиш 3/5 такви натпревари.[DOUBLEPOST=1474829146][/DOUBLEPOST]
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.400
Поени од реакции
10.898
Џабе бајовци и системи и курци палци и секакви други начини. Се знај како се игра. Е сега кога се нема банка не е лошо да се проба со некои луди комбинации ама реално треба и да се трефни па да влези некое ливче за да се офајдиме. Без среќа џабе. Не можиш милијарда коефициент да фатиш само со знаење и со некои "сигурни" начини и системи. Ова е лотарија само со нешто поголеми шанси за добивка отколку вистинската лотарија :D
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.559
Поени од реакции
999
Teniseri so moja pomos pocnaa da osvojuvaat turniri, ne da dobivaat mecevi nego celi turniri da osvojuvaat, Mikael Torpergaard, veruvam povekjeto od vas ne ni slusnale za nego, likot ne e ni vo top 500, od 2013 navamu ima odigrano okolu 30 mecevi sevkupno, i sega pred malce osvoi challenger turnir, od site mecevi koi gi odigra ovde samo vo eden ne bese autsajder, 3 pati go igrav da zagubi vkljucuvajki go i vecerasniot mec, pazi sto se desi vecerva, nekako malce i na srekja go zema prviot set, vtor set Beker mu napravi metla 6-1, totalno go svrte i mecot i momentumot na svoja strana, pocnuva 3 set, vednas Beker imase 00-40, 3 vrzani brejk topki, koga go vidov toa si velam gotovo e padna ovoj skroz, i likot lagano si vrza 5 poeni vo niza i si go zema gemot, na 2-3 Beker vodese 30-00 i ovoj mu pravi brejk:tapp::tapp::tapp: i tuka Beker padna totalno, na 2-5 koga servirase za da ostane vo mecot ne sakase ni da igra, samo ja kovese vo mreza i vo aut
 
B

Blade Torch

Гостин
Teniseri so moja pomos pocnaa da osvojuvaat turniri, ne da dobivaat mecevi nego celi turniri da osvojuvaat, Mikael Torpergaard, veruvam povekjeto od vas ne ni slusnale za nego, likot ne e ni vo top 500, od 2013 navamu ima odigrano okolu 30 mecevi sevkupno, i sega pred malce osvoi challenger turnir, od site mecevi koi gi odigra ovde samo vo eden ne bese autsajder, 3 pati go igrav da zagubi vkljucuvajki go i vecerasniot mec, pazi sto se desi vecerva, nekako malce i na srekja go zema prviot set, vtor set Beker mu napravi metla 6-1, totalno go svrte i mecot i momentumot na svoja strana, pocnuva 3 set, vednas Beker imase 00-40, 3 vrzani brejk topki, koga go vidov toa si velam gotovo e padna ovoj skroz, i likot lagano si vrza 5 poeni vo niza i si go zema gemot, na 2-3 Beker vodese 30-00 i ovoj mu pravi brejk:tapp::tapp::tapp: i tuka Beker padna totalno, na 2-5 koga servirase za da ostane vo mecot ne sakase ni da igra, samo ja kovese vo mreza i vo aut
:pos: 30 мечеви имал одиграно во живот. Можеби, спрема најјакиот извор на информации резултати.ком :pos:
Случајно ги изнаредил сите на турнирот, претпоставувам дека ни од дома не го знаат дека е професионален тенисер.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.559
Поени од реакции
999
:pos: 30 мечеви имал одиграно во живот. Можеби, спрема најјакиот извор на информации резултати.ком :pos:
Случајно ги изнаредил сите на турнирот, претпоставувам дека ни од дома не го знаат дека е професионален тенисер.
ne te sfakjam sto sakas da kazes
 

Kajgana Shop

На врв Bottom