Кладилница (Генерална дискусија)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.270
Ќе пробам да постирам тука НФЛ типови секоја недела чисто да ми стои статистички да видам дали ќе ми оди вака јавно.

За неделава овие 3 ми делуваат нај ок за играње иако не се игра баш НФЛ во први 3 недели.

Ако уплатам нешто можеби една или две од овие сингл би оделе

Филаделфија-Грин Беј 48.5- (1.95)

Утакмица што ќе се игра во Бразил. Буквално фактот што се игра во странство верувам дека ќе има влијание.
Статистички утакмиците во странство завршуваат со помалку поени (гледав букввално статистика, многу ретко 49+ поени има последниве години на натпревари во странство, иако ова е за прв пат да се игра во Бразил)
Филаделфија лани се распаднаа при крај на сезона, Грин Беј скокнаа. Верувам ко за прво коло и ко за натпревар во странство и тоа меѓу две екипи што играат нормален стил на фудбал ќе вроди некаков стратешки дуел што би требало да заврши под 48.5. Некако многу ми делува 49+...


ЛА Чарџерс- Вегас Рејдерс 1 (1.65)
Чарџерс влегуваат оваа сезона со големи очекувања, за разлика од Рејдерс. Едноставно е, екипа што сака да игра плејоф игра со екипа што има за цел да се подобри од лани и да делува компактно и нормално. Чарџерс имаат нов тренер, ја почнуваат сезоната здраво, (што нема да трае долго :D) и вајбот е одличен.
Е сега, проблем е што се тенки на неколку позиции и вајбот може да ги однесе само до некаде...Ама ако сакаат и оваа сезона да не пропаднат ќе мора да добиваат вакви натпревари против незгодни противници иако е прво коло.

Тампа Беј - Вашингтон 1 (1.55)

Исто и тука како погоре. Вашингтон со руки квотербек во прв професионален старт за него. Тампа игра дома откако лани беа дел од плејофот. Поголем дел од играчите се вратени па така целта ќе биде враќање во плејофот и можеби подобар пласман од лани, додека за Вашингтон целта ќе биде рукито КБ да им делува добро во првата сезона. Исто како и Чарџерс, така и Тампа пласман во плејоф треба да бара токму во вакви натпревари каде што се фаворити бидејќи нема да има премногу такви натпревари поради тешкиот распоред.

Вака на прва, можеби Фили и Тампа би ги споил, ама не знам, ќе видам утре што како, само да споделам што ми фаќа око од ова и пак да потенцирам првите 2-3 недели секогаш се хаос.
2/3 како и што реков.
Се заебав, сам себе се убедив некако дека во Бразил утакмицата ќе биде тапа и теренот ќе е срање и ја изиграв сингл минус, па после тоа се вадев на дубл другиве.... што изненадно влезе :D
А најлошото е што стварно Фили-Грин Беј беше лоша утакмица, ама го заборавив елементот на тоа дека може лош натпревар да донесе многу поени...
Од првава недела некако интересно ми фати око игра за полувреме +/- има тука некои интересни ствари за следење.

За следно коло... ништо не ми фаќа око.

Ваљда дубл ќе играм:
Мајами-Бафало 2 (-4.5) 1.50
Мајами не се со најздрав тим ко што видов, Бафало се јаки, би требало ова да е близок меч во кој можеби и Бафало би победиле.
Минесота-Сан Фран 2 1,40
Не ми е јасно зошто е ваква квотата, и без ЦМЦ се јаки 49ерс, Минесота секако се екипа од трет ешалон годинава.
Тамам за дуплирање ако влезат двеве, барем уште вечер ќе знам дали ќе има шанса ова, чисто ради реда да се испоштува неделата.

Од други типови вака што мооожеби ми фаќаат око:
Далас-Њу Орлеанс 46.5+ 1.90
Тенеси-Џетс 40.5+ 1.90
Канзас-Синсинати 47.5+ 1.90

Пред се овие ги пишувам за некој друг да додаде мислење (на пример Далас-Њу Орлеанс е крената за 2-3 поени од првичната разлика, беше 43 или 44 првичната граница што беше бомбона, ама....)

Pittsburgh pobeduva vo Atlanta 2.45
^еве и ова испадна добитен тип, така да чекам и од тебе мислење :D

И секако останувам на тоа дека првите 3-4 недели не се уплаќа НФЛ :D
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.155
Поени од реакции
7.857
Baltimore T1 26.5+ @1.85
Posle porazot vo prvo kolo im doagja protivnik po merka za da se izvadat, ocekuvam 2 TD od Henry za da trgne rabotata
Chargers T2 22.5+ @1.90
Panthers se najlosa ekipa vo ligava ubedlivo, Chargers imaat sansa da vlezat vo dobar ritam so Harbaugh, moze i cista dvojka za posigurno ovde. Ocekuvam 3 TDs i eden FG da ja zavrsat rabotata.



2/3 како и што реков.
Се заебав, сам себе се убедив некако дека во Бразил утакмицата ќе биде тапа и теренот ќе е срање и ја изиграв сингл минус, па после тоа се вадев на дубл другиве.... што изненадно влезе :D
А најлошото е што стварно Фили-Грин Беј беше лоша утакмица, ама го заборавив елементот на тоа дека може лош натпревар да донесе многу поени...
Од првава недела некако интересно ми фати око игра за полувреме +/- има тука некои интересни ствари за следење.

За следно коло... ништо не ми фаќа око.

Ваљда дубл ќе играм:
Мајами-Бафало 2 (-4.5) 1.50
Мајами не се со најздрав тим ко што видов, Бафало се јаки, би требало ова да е близок меч во кој можеби и Бафало би победиле.
Минесота-Сан Фран 2 1,40
Не ми е јасно зошто е ваква квотата, и без ЦМЦ се јаки 49ерс, Минесота секако се екипа од трет ешалон годинава.
Тамам за дуплирање ако влезат двеве, барем уште вечер ќе знам дали ќе има шанса ова, чисто ради реда да се испоштува неделата.

Од други типови вака што мооожеби ми фаќаат око:
Далас-Њу Орлеанс 46.5+ 1.90
Тенеси-Џетс 40.5+ 1.90
Канзас-Синсинати 47.5+ 1.90

Пред се овие ги пишувам за некој друг да додаде мислење (на пример Далас-Њу Орлеанс е крената за 2-3 поени од првичната разлика, беше 43 или 44 првичната граница што беше бомбона, ама....)



^еве и ова испадна добитен тип, така да чекам и од тебе мислење :D

И секако останувам на тоа дека првите 3-4 недели не се уплаќа НФЛ :D
i mene mi se svigja tipot za Bills, nemaat eden zdrav starten RB Miami (osven Wilson i rookieto sto ne se seriozni), vredi za taa kvota.
Mi faka oko maliot kontra hendikep na Saints, da ne izgubat poveke od 9.5 na 1.60 kvota, imaat sto da kazat ovde i mislam deka Dallas se preceneti. Moze i T2 20.5+ da se proba.
Detroit i Tampa ocekuvam da e utakmica so dosta poeni ama 51.5 granicata me misli..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.270
Baltimore T1 26.5+ @1.85
Posle porazot vo prvo kolo im doagja protivnik po merka za da se izvadat, ocekuvam 2 TD od Henry za da trgne rabotata
Chargers T2 22.5+ @1.90
Panthers se najlosa ekipa vo ligava ubedlivo, Chargers imaat sansa da vlezat vo dobar ritam so Harbaugh, moze i cista dvojka za posigurno ovde. Ocekuvam 3 TDs i eden FG da ja zavrsat rabotata.




i mene mi se svigja tipot za Bills, nemaat eden zdrav starten RB Miami (osven Wilson i rookieto sto ne se seriozni), vredi za taa kvota.
Mi faka oko maliot kontra hendikep na Saints, da ne izgubat poveke od 9.5 na 1.60 kvota, imaat sto da kazat ovde i mislam deka Dallas se preceneti. Moze i T2 20.5+ da se proba.
Detroit i Tampa ocekuvam da e utakmica so dosta poeni ama 51.5 granicata me misli..
Ги играв Билс и сингл, статистички Мајами аир немаат видено во Туа ерата, морав да испоштувамквотата.

Чарџерс не е голема границава, ама толку ме разочараа у првата утакмица (иако тепаа) што не би ги чепкал.
Ми се свиѓа и типов за Сејнтс, ако има изненадување викендов не би се изненадил да е тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom