Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Купување карти само на лице место.
Инаку имам една карта гратис :) Од кај ми ја дадоа поим неам, ама ќе ја искористам :)

Едит: Услов за Црна картичка сега се 15 билети. Малку тешко за стигање, ама ќе видиме :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Бил некој вчера завчера во Cineplexx со кола? Функционира уште бесплатен паркинг ако идеш в кино? Или како е од 7-8 саат па натака, дали уште важи плаќаш само за 1 час?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Денес ми стига мејл:

Што велиш за петок, добри филмчиња, кино, одлична цена?

Испланирај си го овој петок, 09. октомври, дојди во Cineplexx од 19:30 - 22:30ч и гледај филм по цена од 150 ден.
Дополнително ќе те наградиме и со ДУПЛИ ПОЕНИ на твојата CBC картичка.

FRIDAY MOVIE NIGHT

Полош тајминг не можеа да одберат, абе беспари да ми давате сега не идам :ROFLMAO:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Денес ми стига мејл:

Што велиш за петок, добри филмчиња, кино, одлична цена?

Испланирај си го овој петок, 09. октомври, дојди во Cineplexx од 19:30 - 22:30ч и гледај филм по цена од 150 ден.
Дополнително ќе те наградиме и со ДУПЛИ ПОЕНИ на твојата CBC картичка.

FRIDAY MOVIE NIGHT

Полош тајминг не можеа да одберат, абе беспари да ми давате сега не идам :ROFLMAO:
Затоа и даваат, ретко кој им иде сега. :LOL:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.863
Поени од реакции
54.400
За у Синеплекс глеам нема купување карти на лице место. Што треба да праам, како да идам у кино, едноставно (неписмено) прашано? :D

Сладоледџија mode off. hhh
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
За у Синеплекс глеам нема купување карти на лице место. Што треба да праам, како да идам у кино, едноставно (неписмено) прашано? :D

Сладоледџија mode off. hhh
Има купување карти на лице место. Јас така купив за Том и Џери минатиот викенд.
 

дЏанго

Gunslinger
Член од
21 август 2010
Мислења
366
Поени од реакции
791
За у Синеплекс глеам нема купување карти на лице место. Што треба да праам, како да идам у кино, едноставно (неписмено) прашано? :D

Сладоледџија mode off. hhh
Имаш опција и преку апликацијата на смартфон, културно со картичка си плаќаш и на влез само ти го скенираат QR кодот.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.374
Поени од реакции
42.566
Имаш опција и преку апликацијата на смартфон, културно со картичка си плаќаш и на влез само ти го скенираат QR кодот.
Сега ќе те праша што е тоа картичка и дали оди телефонски број со неа. :D
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Имаш опција и преку апликацијата на смартфон, културно со картичка си плаќаш и на влез само ти го скенираат QR кодот.
Си плаќаш со картичка од банка? Или уште им е она глупото на нивната картичка да треба минимум 1000 денари да ставиш за да купуваш од дома карти? Ако дозволиле со дебитна картичка да се плаќа тоа е голем чекор напред.
 

дЏанго

Gunslinger
Член од
21 август 2010
Мислења
366
Поени од реакции
791
Си плаќаш со картичка од банка? Или уште им е она глупото на нивната картичка да треба минимум 1000 денари да ставиш за да купуваш од дома карти? Ако дозволиле со дебитна картичка да се плаќа тоа е голем чекор напред.
Со картичка од банка. Фала курцу откако ја направија апликацијата им текна да стават и таква опција, зашо тоа со 1000 денари минимум беше најдебилниот систем кој го имам сретнато.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Еј тоа е интересна работа, уште ја немам тестирано.
Тука пак друго прашање ми иде у глава? Дали со такво плаќање добивам попусти кои што ги добивам со мојата црна картичка...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Еј тоа е интересна работа, уште ја немам тестирано.
Тука пак друго прашање ми иде у глава? Дали со такво плаќање добивам попусти кои што ги добивам со мојата црна картичка...
Кога почнаа пред неколку години да наплаќаат со тоа, односно да се купува онлајн, имаше убави попусти, а сега со коронава, не знам. Како што ги гледав еден период, на каса се поскапени цените на картите. На пијалоците и храната, не знам.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Најубава промоција беше секоја среда со MasterCard купуваш еден билет, другиот гратис, или четврток беше.... одамна беше.
Ем евтини карти, ем нема гужва како во вторник кога сите имаа попуст :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Анкета од Синеплексс, кој сака нека пополни, вкупно одзима 1-2 минути
ЛИНК
 

Kajgana Shop

На врв Bottom