Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Анкета од Синеплексс, кој сака нека пополни, вкупно одзима 1-2 минути
ЛИНК
Тончи ве лаже, пола саат се мислев кои филмови да ги пишам таму на последното прашање :cautious:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.654
Поени од реакции
38.837
значи нема imax
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Штета, баш се надевав дека ќе донесат некоја алтернатива (кхм, конкуренција) за Синеплекс.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
значи нема imax
Во Србија имаат IMAX.
Е сега за кај нас нешто најавуваат за вториов Cineplexx.

Нова димензија на удобност за Скопје
Покрај најсовремената кинотехнологија, CINEPLEXX најавува и нова димензија на удобно седење преку нова ексклузивна ВИП сала со луксузни кожни седишта за извонреден комфорт и приватност. Господинот Михаел Ретенбахер, раководител на техничкото одделение во CINEPLEXX изјави: „Нашите австриски стандарди за прикажување на проекциите, амбиент и удобност се веќе добро познати во Скопје и сметаме дека е наша обврска секогаш да обезбедуваме дополнителни иновации и високи услуги. Посетителите на нашето ново кино во Скопје можат да го очекуваат најдоброто кино искуство.”

Повеќе детали за проектот ќе бидат објавени во подоцнежната фаза од напредокот во градежништвото.
Јас никогаш не сум бил во киново во Скопје ама би сакал некогаш да го посетам кога би имал прилика за тоа и друштво/девојка за гледање филм во кино.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459
Јас сум среќен за ова кино. До Сити Мол имам 30км возење во една насока. До Ист Гејт имам 20
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
А ако од Сити Мол користев само Синеплекс?
A што тоа од Ист Гејт би користел? Косовска пицерија, Тинекс маркет?
Или сакаш да ги осетиш кожените седишта во овој Синеплекс? :D
 
Последно уредено:
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.344
Поени од реакции
4.963
Цените на становите во Скопје растат во зависност од тоа дали в комшии имаш Косовска пицерија или не.
Шопинг Мол ти дефинира квалитет на живот :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom