Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.838
Поени од реакции
78.231
Веќе објавија дека Синедејс ќе биде од 18 септември и дека проекциите ќе се на отворено. Кината не верувам да отворат за 1 недела. Не верувам ни дека Синедејс ќе речат пу-пу не важи, фестивалот ќе биде за 2 месеци.
Е па ете, имаш информација ти што јас ја немам, не знаев дека е веќе објавено дека Синедејс на отворено ќе биде, тука настанало недозбирањево :)
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.711
Поени од реакции
2.059
Тие што ќе одите пишете каква ќе биде атмосферата, протоколи и сите тие срања..
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.144
Поени од реакции
22.220
Клајле проекции ама немојт да закажиш туку само на лице место
можи утре че сменат
а можи и не
у секој случај не ми е проблем да идам
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.887
Поени од реакции
15.222
Само не ми е јасно, ако отидам со девојка ми ќе треба на две седишта растојание да седиме?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.711
Поени од реакции
2.059
Не сум знаел дека киното уствари не се вика Синеплекс туку Цинеплехх. The more you know.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
1.907
Поени од реакции
13.102
Само не ми е јасно, ако отидам со девојка ми ќе треба на две седишта растојание да седиме?
Треба да имаш девојка за да го поставиш прашањево. хехе

Да.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.124
Поени од реакции
9.621
Веројатно пијачки и пуканки ќе се продаваат, како се јадат пуканки со маска на лице? :)
Како ќе спроведуваат носење маски во салата, ќе проверуваат редари на 10 минути?

 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.988
Поени од реакции
14.631
Со оглед на тоа дека тој со токи вокито до сега ми глумеше како да е у алфите можам да го замислам сеа со меркиве како ќе ми делува.

-Оперативец за ликвидирање на главниот од Исис
-Го чува Севернокорејскиот лидер
-Работи во Јужна Америка во секторот за наркотици

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.838
Поени од реакции
78.231
Не сум знаел дека киното уствари не се вика Синеплекс туку Цинеплехх. The more you know.
Така е пријавено како компанија, има некој глуп закон и вообичаено фирмите што се викаат со англиско име се приајвуваат така како што се пишува на англиски.
Пример ако има компанија што се вика "Jefferson" легалното име ќе им биде "Јефферсон" наместо "Џеферсон"
Со оглед на тоа дека тој со токи вокито до сега ми глумеше како да е у алфите можам да го замислам сеа со меркиве како ќе ми делува.

-Оперативец за ликвидирање на главниот од Исис
-Го чува Севернокорејскиот лидер
-Работи во Јужна Америка во секторот за наркотици

Како ќе биде во реалноста:Автоматски споено мислење:

Веројатно пијачки и пуканки ќе се продаваат, како се јадат пуканки со маска на лице? :)
Како ќе спроведуваат носење маски во салата, ќе проверуваат редари на 10 минути?

1600924651063.png
Автоматски споено мислење:

Добро бе добро, на братучед ми мислев ебемте! :(
1600924730498.png
Автоматски споено мислење:

Клајле проекции ама немојт да закажиш туку само на лице место
можи утре че сменат
а можи и не
у секој случај не ми е проблем да идам
Ќе беше смешно ако го сменија имево на филмот "за да објаснат што се случува во филмот" пошто вообичаено така прават :D
Па наместо "Тенет" да имаше некој глуп генеричен наслов како "Мисија: Тенет", "Мисијата Тенет", "Барајќи го Тенет" и слично :D
 
Последно уредено:
На врв Bottom