Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.986
Веќе објавија дека Синедејс ќе биде од 18 септември и дека проекциите ќе се на отворено. Кината не верувам да отворат за 1 недела. Не верувам ни дека Синедејс ќе речат пу-пу не важи, фестивалот ќе биде за 2 месеци.
Е па ете, имаш информација ти што јас ја немам, не знаев дека е веќе објавено дека Синедејс на отворено ќе биде, тука настанало недозбирањево :)
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Тие што ќе одите пишете каква ќе биде атмосферата, протоколи и сите тие срања..
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Клајле проекции ама немојт да закажиш туку само на лице место
можи утре че сменат
а можи и не
у секој случај не ми е проблем да идам
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.792
Поени од реакции
24.056
Само не ми е јасно, ако отидам со девојка ми ќе треба на две седишта растојание да седиме?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Не сум знаел дека киното уствари не се вика Синеплекс туку Цинеплехх. The more you know.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Само не ми е јасно, ако отидам со девојка ми ќе треба на две седишта растојание да седиме?
Треба да имаш девојка за да го поставиш прашањево. хехе

Да.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391
Веројатно пијачки и пуканки ќе се продаваат, како се јадат пуканки со маска на лице? :)
Како ќе спроведуваат носење маски во салата, ќе проверуваат редари на 10 минути?

 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Со оглед на тоа дека тој со токи вокито до сега ми глумеше како да е у алфите можам да го замислам сеа со меркиве како ќе ми делува.

-Оперативец за ликвидирање на главниот од Исис
-Го чува Севернокорејскиот лидер
-Работи во Јужна Америка во секторот за наркотици

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.986
Не сум знаел дека киното уствари не се вика Синеплекс туку Цинеплехх. The more you know.
Така е пријавено како компанија, има некој глуп закон и вообичаено фирмите што се викаат со англиско име се приајвуваат така како што се пишува на англиски.
Пример ако има компанија што се вика "Jefferson" легалното име ќе им биде "Јефферсон" наместо "Џеферсон"
Со оглед на тоа дека тој со токи вокито до сега ми глумеше како да е у алфите можам да го замислам сеа со меркиве како ќе ми делува.

-Оперативец за ликвидирање на главниот од Исис
-Го чува Севернокорејскиот лидер
-Работи во Јужна Америка во секторот за наркотици

Како ќе биде во реалноста:



Автоматски споено мислење:

Веројатно пијачки и пуканки ќе се продаваат, како се јадат пуканки со маска на лице? :)
Како ќе спроведуваат носење маски во салата, ќе проверуваат редари на 10 минути?

1600924651063.png
Автоматски споено мислење:

Добро бе добро, на братучед ми мислев ебемте! :(
1600924730498.png
Автоматски споено мислење:

Клајле проекции ама немојт да закажиш туку само на лице место
можи утре че сменат
а можи и не
у секој случај не ми е проблем да идам
Ќе беше смешно ако го сменија имево на филмот "за да објаснат што се случува во филмот" пошто вообичаено така прават :D
Па наместо "Тенет" да имаше некој глуп генеричен наслов како "Мисија: Тенет", "Мисијата Тенет", "Барајќи го Тенет" и слично :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom