Како се запознавате со женски/машки

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
спонтан муабет па запознавање
ама со имиња памтење многу слабо стојам(memory full)
 
Член од
5 април 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
Imam edna posebna taktika ...Malku e zeznata ama e zakon :)...Izvini devojko da ne znaesh kolku e satot i ona ne ochekuva nisho drugo i mi kazuva primer 1 i 15 ... I jas : Epa vreme e da se zapoznaeme :pos2::pos2:...I normalno taa e shokirana a jas koga vidam nekoja takva iam isnpiracija do 101 :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Imam edna posebna taktika ...Malku e zeznata ama e zakon :)...Izvini devojko da ne znaesh kolku e satot i ona ne ochekuva nisho drugo i mi kazuva primer 1 i 15 ... I jas : Epa vreme e da se zapoznaeme :pos2::pos2:...I normalno taa e shokirana a jas koga vidam nekoja takva iam isnpiracija do 101 :pos2::pos2::pos2:
:zver:


Е ова е веќе нешто поразлично, оригинално.:smir:
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Imam edna posebna taktika ...Malku e zeznata ama e zakon :)...Izvini devojko da ne znaesh kolku e satot i ona ne ochekuva nisho drugo i mi kazuva primer 1 i 15 ... I jas : Epa vreme e da se zapoznaeme :pos2::pos2:...I normalno taa e shokirana a jas koga vidam nekoja takva iam isnpiracija do 101 :pos2::pos2::pos2:
:vozbud:ЗАКОН ти е ова...многу оригинално...вреди да се проба.

Иначе една интересна случка шо му се деси на еден другар: Човеков веке извесно време се спремаше да и се пушти на едно девојче(а не се знаеја), и седиме така јас и тој в чаршија и девојкава поминвит(со уште 2-3 други) и овај ме грабат и викат ајде сега морам да ја запознам сега или никад, и јас културно онака идам со него колку да не е сам. И овој целиот возбуден сметајки дека обавезно ке се запознае и вика ‘‘Извини, ми се свигаш, можи да се запознаеме‘‘ и оваа ‘‘НЕ‘‘ сврти глава и замина.
После едно месец дена се смеевме на ова. Иначе можда и другаров не пристапи најдобро, ама таа поглупа не можеше да испаднит.:tapp::tapp:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Иначе можда и другаров не пристапи најдобро, ама таа поглупа не можеше да испаднит.:tapp::tapp:
Зошто глупа?Затоа што несакала да се запознае со некој што и скокнал од небо на сред улица?
Не можда другаров твој не и пристапил најдобро,туку и пристапил очајно!
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
уше иде темава ?
u bugaria bev edno 3 meseca u sofia...tamu ti priogja cura otvoreno i maximalno :) ama ete morav da se vratam u sk :) tinja tinja ...za razlika od tamu :)
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Никогаш намерно не сум се запознал со девојче.Не дека не сум сакал,ама премногу ми било срам,и не сум пробал.Некако ми е премногу вештачки да и се стаам на некоја...Секогаш кога сум се запознал со девојче,тоа било некако успат.Мислам дека ми е најубаво така,најспонтано,бидејки акцентот не ставен на "запознавањето",нема правила,нема притисок...опуштено е.
Али имав и ја еден другар шо немаше срам од такви работи.Тоа и беше проблемот,комплетната инсуфициенција од срам и свесност дека некои реченици е подобро да се избегнат во даден момент.
И иде на девојка,и бара упаљач да запали цигар,и седнуе до неа, почнуе да зборуе глупости и после некое време девојкава вади цигар и он одма и вади упаљач да и запали.Ебати глуп.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Најотворено пристапувам и кажувам дека сакам да се запознаеме или почнувам некој муабет општ да правам.Без разлика дали е машко или женско.
 
Член од
22 декември 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
Jas lani vo Grcija zapoznav edna srbinka na plaza. Onaka ja gleam 2 dena po red (inace preubava bese) i si vikam so bide neka bide! I ona si sedi taka pokraj voda i jas i prijdov i i vikam zdravo, jas sum |||FantoM|||, ona mi kazuva ime i taka posle si prodolzivme so muabet...i pristapiv bez nekoi glupi "fraerski" frazi...iii...da...biten moment: imav 15 godini! Hahaha
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
- Кај си мури ?
- Сакаш да ме запознаеш ?
- Yo , what's up , bitch !
- Ти се свиѓа мојот .. атрибут ?
- Имаш запалка - На ти . - Фала , али не пушам , иначе убава запалка .
- Ми се допаѓаат твоите гради .
-Ти се пие нешто , ма ?
- Сакаш да се запознаеме ?
- Еј извини , “ненамерно“ те нагазнав на прстите
- Здраво ..
- Како си ..?
- асл плс

анд мени море, али ме мрзи сега ...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас не приоѓам да се запознаам. Ептен ми е срам и знам дека ќе се збунам нешто, такашто не се осудувам прва да пријдам да се запознаам.
А кога ќе дојде некој да се запознае, пружам рака, викам: Здраво, јас сум ______, се насмевнувам, викам мило ми е и така.:pipi:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Јас прва не приоѓам да се запознаам.Ептен ми е срам и знам дека ќе се збунам нешто,така што не се осудувам прва да пријдам да се запознаам.
А кога ќе дојде некој да се запознае,пружам рака,викам: Здраво,јас сум _____,се насмевнувам,викам мило ми е и така.:pipi:
И му ја посветуваш Gay Gay Gay и играш со него после.:helou:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Јас прва не приоѓам да се запознаам.Ептен ми е срам и знам дека ќе се збунам нешто,така што не се осудувам прва да пријдам да се запознаам.
А кога ќе дојде некој да се запознае,пружам рака,викам: Здраво,јас сум ____,се насмевнувам,викам мило ми е и така.:pipi:
Хехе значи секогаш било вака :) затоа ја гледам на собиранка пишман аџија.. дали да дојде или не...или па да дојде ииии си седна накарши...

Назад на темата... одам и се запознавам, и во зависност од момент место и нешто екстра муабет, неможам да кажам дека сум баш срамежлив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom