Vnuce
Поени од реакции
223

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Се гура некако, не се жалам :)
  Иначе шознам, се сменија генерациите и некако форумов го изгуби оној стариот шмек, а од друга страна еволуирам во „семеен“ човек и се е поразлично :)
  Внучко дишеш ли ?
  Се логирав после 5-6 месеци и реков да те испоштувам со еден коментар на профил. :)
  Хакинтош. Треба некои броеви да земам од биосот на графичката карта (ATI Mobility HD4650) затоа што обичен kext не постои, за да проработи на Хакинтошот... Е сеа има таму се добро е опишано, али за нубци како мене што незнаат од каде да почнат, малце тешко е па сеа барам помош... :)
  Мрдам сеуште, жена и деца... ти го отстапувам редот првин тебе :), а работа... аутсоринг/фрилансинг, те има те нема проекти, ама горе долу не се жалам и така, кај тебе ? :)
  Внучко, да те изреспектувам, среќна нова година, многу здравје, среќа, љубов, пари и оваа година јаболкнивата да има дупло повеќе плод од лани. :)
  Ајде ајде, само нека се множи работата. :)
  Кај мене нит цветаат рози, нит никнат кактуси, златна средина, сеа за сеа не се жалам. :)
  Внучко, како е, арен, ново - старо ?
  Одамна не сум видел пост од тебе, па реков малце да те буцнам, почнуеш да загрижуваш. :)
  Работата е што патриотизмот ги прави лугето поглупави.Ако мислиш дека не идеш во Грција и си највече патриот ондак гадно си се заебал.Ја спомнувам Грција зошто тоа најасално место за стандардот на Македонците.
  Ти мислиш луѓето да имаат кеш ќе идат во Грција ли?Дај кеш па ја знам кај да идам.Едноставно не можат да си дозволат на друго место.Сите сакаме Шпанија,Куба,Доминика и таму кај што ќе осетиш како е да се биде цар.Али кога се нема што да се прави.Плус Охрид и Грција не се споредува.Море и езеро не е исто.
  Внучко, запази (ако не си запазил до сеа) -> GNOT General Public License, Copyright Microsoft.
  Се умрев од смеење. :pos:
  ABIX will start with HTML coding, but for money. :)

  А за муабетот знам што сакаше да кажеш, али гледам почна интересни одговори да добиваш па ќе се потрудам да фатам по некој сеир од страна. :pos:
  Чим не е до толку МНОГУ лошо, добро е :P (у духот на вистинска плавуша ќе се правам дека е комплимент ^_^)

  P.S
  Сеа видов дека ти си пишал пред 5 дена, а ја дури сеа го видов (ко со гулаби писмоносци да комуницираме...мада мислам дека чак и они се побрзи)...Anyhow, не ме пријавувај во службата на нередовни форумџии. I've heard some nasty stuff about their interrogation techniques :О
  Внучко, почнуеш да ме загрижуеш, старееш, 26че ги напраи :icon_lol:
  Него... нека ти е среќен роденденот, многу здравје, љубов, пари, деца, внуци... и секако една јаболкница (не ќе е лошо ABIX да биде јаболкницата). :)
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom