Како се запознавате со женски/машки

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Некако и не добивам многу,многу желби за запознавање. Ако и се случи, пристапувам и прашувам дирекТ:coffee:
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Najchesto se zapoznavam preku drugi luge, t.e. preku prijateli. No koga sakam da se zapoznaam so nekoj/a a ne imam koj da ne zapoznae malku ja posmatram lichnosta i gledam shto najmnogu mi se dopaga kaj nego/nea, pa pochnuvam nekoj muabet za toa. Ako uspee super, ako ne, moving on. :aplauz:
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Najcesto sponatano gledam da bide zatoa sto samo taka e naj opusteno najdobro!SEkoj plan za da se stigne do nekoja licnost retklo koga uspeva:toe:
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
заради тоа што немам срам од ништо на свет, запознавањето ми иде спонтано, некогаш планирано али никогаш не отстапувам ако сум вејке решен да се запознам, и секогаш се запознавам со првата прилика што ке ми испадне, пошо после првата прашање е дали ке има втора.
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Како?
Ако се странкињи(ова под импресии дека сум).
Зимам две пива(или нешто друго не е битно) у раце и приоѓам и додека и го подавам едното со блага насмевка на литературен македонски и викам:
„Има да се......”
и нормално она збунета почнува да кажува како не разбира како ова она и го граба пивото....После тоа се друго е ствар на реализација. Може уште неколку македонски реченици за дојам да се кажат и готово.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
29
Поени од реакции
1
Запознавање (мужи читајте, жени зборете)

еве вака. пред некој ден со другарчето, тазе раскинато со девојката од дууууугачка врска, правевме муабет за тоа колку е тешко денес да се запознае девојка. е значи темата на темава е:
ШТО ТОА ВИЕ ЖЕНСКИТЕ САКАТЕ ДА СЛУШНЕТЕ ОД МАШКОТО ВО МОМЕНТОТ КОА КЕ ВИ ПРИЈДЕ ЗА ПРВ ПАТ, И ДА ГО ДОБИЕ ВАШЕТО ЦЕНЕТО НЕЛИ, ВНИМАНИЕ?
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
а да пробас на самиот поцеток со едно здраво и насмевка а?
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
Џонтра...се надевам дека не мислиш името на актерот е Џонтра :) таа е вечната дилема кај секого...

Но, мислам дека треба да си најдете штос...ваш оригинален... да си најдете „рачка“ да отпочнете муабет...и со едно просто запознавање...„Иначе јас сум ххххх мило ми е .“ и ќе видете како личноста ќе изреагира...ако е заинтересирана...очите ќе и светат...ако не...опашката меѓу нозе и направете се на три и пол дека ве викаат... :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас сакам да видам насмевка кога ќе го изговори името,зошто од неа многу ми зависи првиот впечаток:)
ОФ
Споена е,слободно продолжете.
 
Член од
11 октомври 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
DOBRO PRASANJE

EE LUGE ZNAETE SO E FINTATA,TREBA DA SI OTVOREN KON LUGETO,SO E OVA SO MIZANTROPSTVOVO I SNOBIZMOT. SFATETE DEKA SITE SME ISTI.MRZAM LUGE SO USE PRED DA TE ZAPOZNAAT TE SUDAT ILI OCENUVAAT:jaj: .A INACE JA KO ZENSKO CEKAM MASKOTO DA MI PRIJDE:pipi:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
PRED DA TE ZAPOZNAAT TE SUDAT ILI OCENUVAAT:jaj: .A INACE JA KO ZENSKO CEKAM MASKOTO DA MI PRIJDE
Поглуп след на две реченици немам видено. Имам, ама за драматичност кажувам дека немам. А дека е глуп, глуп е. Со сета почит.:smir:
 

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
Поглуп след на две реченици немам видено. Имам, ама за драматичност кажувам дека немам. А дека е глуп, глуп е. Со сета почит.:smir:
Let me guess how you, meet a girl.

- Hi, my name is Bing, Bada Bing!
- Let me buy you a orange juice, shaken not stirred.

:)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Па спонтано, зависи кај се наоѓам, гледам шо по природна да бидам и да не се приметува дека се срамувам:kesa:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
извини, но, те знам од негде ... хммм ... ти од телевизија да не си !?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom