Како се запознавате со женски/машки

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Dimitarc, 27 октомври 2005.

 1. tombraider100

  tombraider100

  Член од:
  7 април 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Значи ќе дојде на работа, муабет општо како си, како ти е ден. Ја прашав дали може да ја додам на фб,ја додадов ме прифати и пишав прв на фб, општо како си ми врати. И пишав после ако не се промени планот сепак одиме на кафе, и нишо не врати. Само кажа дека ќе се договориме за кафе. Е сега сака не сака мора да дојде. Важно и го дадов мојот број па ќе видиме шо ќе биде
   
 2. apmkd

  apmkd

  Член од:
  29 август 2017
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  38
  Сака - не сака, МОРА да дојде? :pos:
   
  На ЈуријАркадиевич му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MAJA 345

  MAJA 345

  Член од:
  14 октомври 2010
  Мислења:
  3.383
  Допаѓања:
  10.246
  Ништо нема да биде, не е заинтересирана. Остави ја нараат.
   
  На ЈуријАркадиевич, Dimitar171 и PIRATIC им се допаѓа ова.
 4. tombraider100

  tombraider100

  Член од:
  7 април 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Ај ај сеа наместо совет ти се смееш
  --- Споено дупло мислење, 16 мај 2018 ---
  Од кај знаеш, дека не е заинтресирана?
   
 5. MAJA 345

  MAJA 345

  Член од:
  14 октомври 2010
  Мислења:
  3.383
  Допаѓања:
  10.246
  Нема никаков фидбек од нејзина страна. Едноставно од култура ваљда досега ти нема кажано да не ја замараш. А може и ти кажала, али ти не си сфатил.
   
  На PIRATIC му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tombraider100

  tombraider100

  Член од:
  7 април 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Хмммм интересно....
   
 7. CHL1

  CHL1

  Член од:
  19 декември 2017
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  67
  Тоа е проблемот малку што не на сите ама 50%+ од женските им годи внимание и не сакаат да бидат искрени дека не се заинтересирани и влечат некого подолго време. Култура е само глупав изговор и незнам за сите ама голем дел од нас без разлика машко или женско може да соочиме со НЕ и да продолжиме со животот.

  Вака само оставаат конфузни луѓе кои набиваат комплекси, генерализираат и се склони кон манипулација во идните врски после тоа.
   
  На Vori, Fastforza, victory11 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. PIRATIC

  PIRATIC diplomiran klozetar

  Член од:
  26 јануари 2012
  Мислења:
  5.521
  Допаѓања:
  4.293
  Ти ја удрила корпата тебе таа, ај на здравје и тоа е за луѓе !
   
 9. LepiDzoni

  LepiDzoni

  Член од:
  25 јули 2014
  Мислења:
  626
  Допаѓања:
  1.031
  trebalo da razmenite instaram
  fb = dosadni i glupi lugje
   
 10. Taxi_Driver

  Taxi_Driver

  Член од:
  30 август 2017
  Мислења:
  540
  Допаѓања:
  625
  Зависи некои совети за една група женски успеваат, за друга група не еве мое лично искуство женска после не знам колку време почна да ми пишува на фб и првиот пат викаш ајде онака ми пишува досадно и е, она утре дента пак па пак и после ме прашува кај излегувам за на крај да ме прашува дали сакаш да излеземе и излеговме да супер после толку време не сме се виделе не знам што ова она пробувам да отворам теми муабет да ни биде интересно, кога она приметувам цело време гледа јас нешто да отворам некој муабет а и имаше моменти кога дури не ме слушаше што зборувам и како што претпоставив и пред да излегувам викам на ова ороспија и е досадно дома сигурно раскинал со дечко и или се скарал со пријателки па нема со кого да излегува, знаев дека никогаш не и бев нејзин тип па и она мене сосема други сфаќања за животот сме имале од стално ама викам што знам можеби е смената и искрено едвај чекав да заврши дејтот да речеме дека беше дејт и да си бегам се чуствував како идиот цело време, но не треба машко да се чуствува лошо под такви околности зошто за некои женски било што и да правиш едноставно не си атрактивен и интересн (не сите имаат исти вкус) не дека тебе не те бива со женски, а има случаи кога одиш онака не правиш ништо за да импресионираш женска и не одиш на таа карта дека ке ја фатам и излегува на крај ја фаќаш, се зависи за какви карактери станува збор не можеш на иста стратегија со сите женски да играш.
   
  Последно уредено: 20 мај 2018
  На DuskoMkd и Epsilon им се допаѓа ова.
 11. Amateur

  Amateur

  Член од:
  10 февруари 2010
  Мислења:
  545
  Допаѓања:
  148
  денешно време сите го усовршуваат онлајн начинот.
  у живо збор не знаат да кажат
   
 12. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  9.273
  Допаѓања:
  5.527
  preferiram u zivo.
   
 13. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  12.018
  Допаѓања:
  4.120
  После не знам колку време во живо запознав нова девојка, и се укочив, не знаев што да правам.
  Нешто како мемево.

  [​IMG]
   
  На Gandradelic му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: