Како се запознавате со женски/машки

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Dimitarc, 27 октомври 2005.

1. tombraider100

tombraider100

Член од:
    7 април 2018
    Мислења:
    6
    Допаѓања:
    0
    Значи ќе дојде на работа, муабет општо како си, како ти е ден. Ја прашав дали може да ја додам на фб,ја додадов ме прифати и пишав прв на фб, општо како си ми врати. И пишав после ако не се промени планот сепак одиме на кафе, и нишо не врати. Само кажа дека ќе се договориме за кафе. Е сега сака не сака мора да дојде. Важно и го дадов мојот број па ќе видиме шо ќе биде

2. apmkd

apmkd

Член од:
    29 август 2017
    Мислења:
    65
    Допаѓања:
    28
    Сака - не сака, МОРА да дојде? :pos:

На ЈуријАркадиевич му/ѝ се допаѓа ова.
  3. MAJA 345

MAJA 345

Член од:
    14 октомври 2010
    Мислења:
    3.242
    Допаѓања:
    9.637
    Ништо нема да биде, не е заинтересирана. Остави ја нараат.

На ЈуријАркадиевич, Dimitar171 и PIRATIC им се допаѓа ова.
  4. tombraider100

tombraider100

Член од:
    7 април 2018
    Мислења:
    6
    Допаѓања:
    0
    Ај ај сеа наместо совет ти се смееш
    --- Споено дупло мислење, 16 мај 2018 во 12:35 ---
    Од кај знаеш, дека не е заинтресирана?

5. MAJA 345

MAJA 345

Член од:
    14 октомври 2010
    Мислења:
    3.242
    Допаѓања:
    9.637
    Нема никаков фидбек од нејзина страна. Едноставно од култура ваљда досега ти нема кажано да не ја замараш. А може и ти кажала, али ти не си сфатил.

На PIRATIC му/ѝ се допаѓа ова.
  6. tombraider100

tombraider100

Член од:
    7 април 2018
    Мислења:
    6
    Допаѓања:
    0
    Хмммм интересно....

7. CHL1

CHL1

Член од:
    19 декември 2017
    Мислења:
    15
    Допаѓања:
    20
    Тоа е проблемот малку што не на сите ама 50%+ од женските им годи внимание и не сакаат да бидат искрени дека не се заинтересирани и влечат некого подолго време. Култура е само глупав изговор и незнам за сите ама голем дел од нас без разлика машко или женско може да соочиме со НЕ и да продолжиме со животот.

Вака само оставаат конфузни луѓе кои набиваат комплекси, генерализираат и се склони кон манипулација во идните врски после тоа.

На Vori, Fastforza, victory11 и уште 3 други им се допаѓа ова.
  8. PIRATIC

PIRATIC diplomiran klozetar

Член од:
    26 јануари 2012
    Мислења:
    5.380
    Допаѓања:
    4.177
    Ти ја удрила корпата тебе таа, ај на здравје и тоа е за луѓе !

9. LepiDzoni

LepiDzoni

Член од:
    25 јули 2014
    Мислења:
    532
    Допаѓања:
    841
    trebalo da razmenite instaram
    fb = dosadni i glupi lugje

10. Taxi_Driver

Taxi_Driver

Член од:
    30 август 2017
    Мислења:
    367
    Допаѓања:
    376
    Зависи некои совети за една група женски успеваат, за друга група не еве мое лично искуство женска после не знам колку време почна да ми пишува на фб и првиот пат викаш ајде онака ми пишува досадно и е, она утре дента пак па пак и после ме прашува кај излегувам за на крај да ме прашува дали сакаш да излеземе и излеговме да супер после толку време не сме се виделе не знам што ова она пробувам да отворам теми муабет да ни биде интересно, кога она приметувам цело време гледа јас нешто да отворам некој муабет а и имаше моменти кога дури не ме слушаше што зборувам и како што претпоставив и пред да излегувам викам на ова ороспија и е досадно дома сигурно раскинал со дечко и или се скарал со пријателки па нема со кого да излегува, знаев дека никогаш не и бев нејзин тип па и она мене сосема други сфаќања за животот сме имале од стално ама викам што знам можеби е смената и искрено едвај чекав да заврши дејтот да речеме дека беше дејт и да си бегам се чуствував како идиот цело време, но не треба машко да се чуствува лошо под такви околности зошто за некои женски било што и да правиш едноставно не си атрактивен и интересн (не сите имаат исти вкус) не дека тебе не те бива со женски, а има случаи кога одиш онака не правиш ништо за да импресионираш женска и не одиш на таа карта дека ке ја фатам и излегува на крај ја фаќаш, се зависи за какви карактери станува збор не можеш на иста стратегија со сите женски да играш.

Последно уредено: 20 мај 2018 во 01:07
    На Epsilon му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: