Како до најјаките девојки?

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Најаките девојки или маалски речено дунди може да ги добиеш со јака веспа(ако се средношколки) или јака кола ако се поголемки.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VeS
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Абе има 3 вида на јаки пички...

Јака пичка празна глава...

Јака пичка шо и игра кликерот...

Јака пичка шо самата си се прогласила...

Овие првите одат само со некој важни типој со бесни коли (бугарски таблици) и пари позајмувани исто така најнепристапни ако не си таков тип... Вторите најчесто паѓаат во долга врска со некој тип, ама тие шо се слободни се кец на банка :smir: и третите, глумат некои вештачки шмизли, со пола кило пудра и ефтин кармин и незнат ни 2 муабети да напрат освен шминки и шпански сапуници :tapp:
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
pa taka e de,samo sto ne moze da mi se pravi nekoja devojka jaka i kako jas sum trebal nea da ja castam,razvozuvam i sl.a jas nosam stopati poskapa garderoba od nea,samo za hrana trosam poveke stotici evra mesecno,na strogi dieti i vezbi sum so godini,i uste mnogu drugo,i sega jas sum trebal na nekoja so maicka od 300 den,telo polno so celulit,neneguvano ni malku da i plakam pijacka,da ja razvozuvam i sl.zatoa sto ona se samoproglasila za ubavica, kade be go ima toa,...
i ne sum snob,ama znam kolku vredam i znam da procenam koja kolku vredi,...jas kazav za mene sto e jaka pi.ka,a vie kako sakate...

a be ne e poentata vo toa deka jas ke se zaletam po nekoja so pari,tuku deka za nekoja da bide mnogu jaka treba da ima i mnogu pari,i uste mnogu drugi raboti,a ne samo da se diga i da si misli deka e kojznae koja,nikoga ne bi mozel da zasakam nekoija takva dignata koja si misli deka e kojznae kolku podobra od drugite(aaaaa nema ni voda vo oci,a ne pak nesto drugo)...
за ова е 100% во право....која е таа да е честиш и по газо да и одиш?
 
Член од
24 август 2006
Мислења
136
Поени од реакции
45
Ќе го цитирам во слободен превод Patrick Bateman од филмот Аmerican Psycho (инаку во оригинал ова го рекол Ed Gein).

„Кога ќе видам убава (јака) девојка како поминува по улица,помислувам на две работи.

Еден дел од мене сака да ја изнесе на пијалок,да разговара со неа,да биде добар со неа и да ја третира правилно.

Другиот дел од мене се прашува како би и изгледала главата на колец“

Кој го гледал филмот знае за што зборувам.

Сега поучени од ова екстремно размислување што ако си го преведеме на нашиот просечно-конзервативен разум,би било дека најважен е психолошкиот аспект на проблемот.

Зависи како го вреднуваме тоа што го гледаме,и кој дел од нас допуштаме да преовладува.

Прашањето е „како“,па јас би рекол со самодоверба до екстремни граници,ама никако над својот спектар.Затоа што тоа „јака“ е наметнато од страна,некој таму некаде ја ставил неа во центарот на својот свет и се врти околу неа како Меркур околу Сонцето.
Најпаметно е да си бидеш Сатурн,малку на дистанца,рационално да расудуваш,имун на магнетизирање,секогаш да го имаш тој заштитен прстен околу себе,за да не бидеш повреден и потценет.

Со градење на сопствен уникатен свет,посебни вредности и размисли кои во одреден момент ќе ги препознаеш во ехото на нечија личност и карактер.

Ако тогаш не го препознаеш тоа или направиш намерен превид и целиш кон повисоки скалила,е тогаш заслужуваш да бидеш оставен на милост и немилост на сите дисфункционалности и неморалности во овој свет.Нема тогаш лутење што други вредности се на власт.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Ќе го цитирам во слободен превод Patrick Bateman од филмот Аmerican Psycho (инаку во оригинал ова го рекол Ed Gein).

„Кога ќе видам убава (јака) девојка како поминува по улица,помислувам на две работи.

Еден дел од мене сака да ја изнесе на пијалок,да разговара со неа,да биде добар со неа и да ја третира правилно.

Другиот дел од мене се прашува како би и изгледала главата на колец“

Кој го гледал филмот знае за што зборувам.

Сега поучени од ова екстремно размислување што ако си го преведеме на нашиот просечно-конзервативен разум,би било дека најважен е психолошкиот аспект на проблемот.

Зависи како го вреднуваме тоа што го гледаме,и кој дел од нас допуштаме да преовладува.

Прашањето е „како“,па јас би рекол со самодоверба до екстремни граници,ама никако над својот спектар.Затоа што тоа „јака“ е наметнато од страна,некој таму некаде ја ставил неа во центарот на својот свет и се врти околу неа како Меркур околу Сонцето.
Најпаметно е да си бидеш Сатурн,малку на дистанца,рационално да расудуваш,имун на магнетизирање,секогаш да го имаш тој заштитен прстен околу себе,за да не бидеш повреден и потценет.

Со градење на сопствен уникатен свет,посебни вредности и размисли кои во одреден момент ќе ги препознаеш во ехото на нечија личност и карактер.

Ако тогаш не го препознаеш тоа или направиш намерен превид и целиш кон повисоки скалила,е тогаш заслужуваш да бидеш оставен на милост и немилост на сите дисфункционалности и неморалности во овој свет.Нема тогаш лутење што други вредности се на власт.
Лош филм бе..

Дајте нешо друго... И не ми ја гибајте симпатијата! (сериозен сум) :)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Како до јака девојка? Па опиј ја и ....
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
jaka pi.ka e epten ubava devojka,so kompletno stegnato telo,mnogu jaka i skapa garderoba,skapi parfemi,jako obrazovanie ,jak stan i mnogu jaka kola,a ne tie samoproglasenii lepoticii obleceni vo minic od 300-400 den,edna majcka od 300-400den,na koi celulit im kipe od sekade,so eftina sminka i parfem i sl.toa ni oddaleku ne e JAKA,nekoja takva samo misli deka e jaka.(ne postoi prirodno ubava devojka,ubavinata cini mnoooooooooogu pari).za takvi samoproglaseni ubavici koi se dignati do nebo a nemaat ni voda vo oci,ne ni pomisluvam deka se jaki,i ni malku ne me privlekuvaat.:toe:
a inaku do vistinski jakite devojki,samo so samodoverba,i vlozuvanje vo sebe,vo svojot intelekt,vo svojot izgled i sl
Аман бе...не биле јаки женските ако имале целулит...нели комунист беше...
Голема работа ако има малку целулит...или маица од 400 денари...
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Опиј ја, ама кај ќе ја опиваш? И што ако пие колку тројца како тебе?
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Аман бе...не биле јаки женските ако имале целулит...нели комунист беше...
Голема работа ако има малку целулит...или маица од 400 денари...
Ја да ти кажам право многу сакам женски со целулит... Така ме пали тоа... Мх мх мх ....
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Опиј ја, ама кај ќе ја опиваш? И што ако пие колку тројца како тебе?
Ќе ја опијам во кафана или кафич. А може и по дома со домашна. Не верувам дека пие како мене. За секој случај ќе те послушам не дај боже да ми направи цех и пол.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Леле аман бе немате пари ни да ја опиете аман :pos2::nesvest: не е за смеење ситуацијава станува се полоша, криза дојде голема.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Леле аман бе немате пари ни да ја опиете аман :pos2::nesvest: не е за смеење ситуацијава станува се полоша, криза дојде голема.
Да, но економска криза.

- Лоша идеја е опивањето. Има некој друг предлог? (има добра риба во моето маало)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Аман бе...не биле јаки женските ако имале целулит...нели комунист беше...
Голема работа ако има малку целулит...или маица од 400 денари...
A кога ке најде женска без грам целулит, нека дојде кај мене ке му ја исклонирам па нека има две, а после тоа идам во пензија.

Да, но економска криза.

- Лоша идеја е опивањето. Има некој друг предлог? (има добра риба во моето маало)
Шпанска мушица, и мојот шмек. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom