Како до најјаките девојки?

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
525
izvini a so koi pari ke najmi detektiv,koga se grebe i za edna pijacka?so koi pari ke bide jaka taa pi.ka koga mora da se mavta so gadotii za da ne sedi doma?malku podrazmisli sto znaci terminot JAKA pi.ka.

ama ne zaboravaj,jakite pi.ki treba i da go imaat seto toa za da moze da go baraat kaj nekoj drug.ako go imaat seto toa sto i oni samite go baraat togas najverojatno se jaki,ako go nemaat,...hehehehe samo si mislat deka se jaki.:toe:


aj ti kazi mi na mene,kako moze devojka koja nema kade da se e.e(nema svoj stan),nema svoja kola,nosi eftina garderoba,eftina sminka,nema ni za taksi ,ni za pijacka i dr....kako moze takva devojka da bide JAKA?objasni molim te,i zasto istata takva devojka koja ne moze da si dozvoli da ima zgoden,sarmanten,dobro graden decko ti ja narekuvas JAKA?
Дечко кај виде ти јас да и да дадов опис на "Јаката пичка" а што е според тебе јака пичка? некоја ругоба со стан, кола, пари за пијачки и скапа гардероба? Дај молимте јака пичка е убава девојка со природна лепота бар јас така ја гледам , може и во партали да се носи ако сака ама ако е убава се гледа тоа
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Одговорот на ова древно прашање е многу едноставен и сите го знаат се вика ПАРИ. Без пари никој никогаш не легнал ништо и никој нема ни да легне, за жал, пред некој ден гледав на фејсбук една пичка и пол со еден мој школски другар детево е загреови не личи на човек, повеќе личи на човечуленце ниско спеченко со тенок глас ко женче и понашање ала боки 13ка ама тоа е јаки пички врти човекот пошто е полн ко брод.
Од друга страна некој мажи гледам мажишта и пол се тоа не мажи лепотани ама сиромави кутрите едвај да се догребат до некоја баш како што кажа никола третокласна пичка па и да се усреќат и они за миг барем да го омрсат Џони, жалосна глетка навистина.
Значи ја знаеш формулата. Почни да ја применуваш.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Jaka pichka e onaa sto diga 100 kg na bench!
Znaci, po takvite u teretana!
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Jaka pichka e onaa sto diga 100 kg na bench!
Znaci, po takvite u teretana!
Пример за мене јака пичка е Филозофка, не секоја знае да го дига Ниче, трета серија 8 пати.
Арно ама, јас не сум добар, и не палам во случајов. Немам ПАРИ, не се вклопувам на нејзин систем.
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
Одговорот на ова древно прашање е многу едноставен и сите го знаат се вика ПАРИ. Без пари никој никогаш не легнал ништо и никој нема ни да легне, за жал, пред некој ден гледав на фејсбук една пичка и пол со еден мој школски другар детево е загреови не личи на човек, повеќе личи на човечуленце ниско спеченко со тенок глас ко женче и понашање ала боки 13ка ама тоа е јаки пички врти човекот пошто е полн ко брод.
Од друга страна некој мажи гледам мажишта и пол се тоа не мажи лепотани ама сиромави кутрите едвај да се догребат до некоја баш како што кажа никола третокласна пичка па и да се усреќат и они за миг барем да го омрсат Џони, жалосна глетка навистина.
:vozbud:
Така ти мислиш, бидејки си мала и си видела само такви примери.
:tv:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
јака ли е таа која инсистира исклучиво на пари и кола?
а вие машките немате ли со што друго да се истакнете па ај овие сакаат пари? :)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.748
Поени од реакции
4.989
Само со среќа ...и ништо друго
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Дечко кај виде ти јас да и да дадов опис на "Јаката пичка" а што е според тебе јака пичка? некоја ругоба со стан, кола, пари за пијачки и скапа гардероба? Дај молимте јака пичка е убава девојка со природна лепота бар јас така ја гледам , може и во партали да се носи ако сака ама ако е убава се гледа тоа
jaka pi.ka e epten ubava devojka,so kompletno stegnato telo,mnogu jaka i skapa garderoba,skapi parfemi,jako obrazovanie ,jak stan i mnogu jaka kola,a ne tie samoproglasenii lepoticii obleceni vo minic od 300-400 den,edna majcka od 300-400den,na koi celulit im kipe od sekade,so eftina sminka i parfem i sl.toa ni oddaleku ne e JAKA,nekoja takva samo misli deka e jaka.(ne postoi prirodno ubava devojka,ubavinata cini mnoooooooooogu pari).za takvi samoproglaseni ubavici koi se dignati do nebo a nemaat ni voda vo oci,ne ni pomisluvam deka se jaki,i ni malku ne me privlekuvaat.:toe:
a inaku do vistinski jakite devojki,samo so samodoverba,i vlozuvanje vo sebe,vo svojot intelekt,vo svojot izgled i sl
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
jaka pi.ka e epten ubava devojka,so kompletno stegnato telo,mnogu jaka i skapa garderoba,skapi parfemi,jako obrazovanie ,jak stan i mnogu jaka kola,a ne tie samoproglasenii lepoticii obleceni vo minic od 300-400 den,edna majcka od 300-400den,na koi celulit im kipe od sekade,so eftina sminka i parfem i sl.toa ni oddaleku ne e JAKA,nekoja takva samo misli deka e jaka.(ne postoi prirodno ubava devojka,ubavinata cini mnoooooooooogu pari).za takvi samoproglaseni ubavici koi se dignati do nebo a nemaat ni voda vo oci,ne ni pomisluvam deka se jaki,i ni malku ne me privlekuvaat.:toe:
a inaku do vistinski jakite devojki,samo so samodoverba,i vlozuvanje vo sebe,vo svojot intelekt,vo svojot izgled i sl
Брат тоа е јако БОГАТА пичка :)

Немора да има минич од 400 евра за да биде јака пичка не ? ;)
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
jaka pi.ka e epten ubava devojka,so kompletno stegnato telo,mnogu jaka i skapa garderoba,skapi parfemi,jako obrazovanie ,jak stan i mnogu jaka kola,a ne tie samoproglasenii lepoticii obleceni vo minic od 300-400 den,edna majcka od 300-400den,na koi celulit im kipe od sekade,so eftina sminka i parfem i sl.toa ni oddaleku ne e JAKA,nekoja takva samo misli deka e jaka.(ne postoi prirodno ubava devojka,ubavinata cini mnoooooooooogu pari).za takvi samoproglaseni ubavici koi se dignati do nebo a nemaat ni voda vo oci,ne ni pomisluvam deka se jaki,i ni malku ne me privlekuvaat.:toe:
a inaku do vistinski jakite devojki,samo so samodoverba,i vlozuvanje vo sebe,vo svojot intelekt,vo svojot izgled i sl
Многу лоша поента! Пројди уште еднаш низ ова што си напишал, размисли дали никогаш не си се палел на некоја што облекувала ефтини мајци, поточно дали стално си засакувал девојки откако ќе разбереш дека имале пари за скапа гардероба??? Па крај краева, ти можеш да ја смениш и да и погогнеш за поскапа гардероба, или се надеваш на парите од женската???
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
Многу лоша поента! Пројди уште еднаш низ ова што си напишал, размисли дали никогаш не си се палел на некоја што облекувала ефтини мајци, поточно дали стално си засакувал девојки откако ќе разбереш дека имале пари за скапа гардероба??? Па крај краева, ти можеш да ја смениш и да и погогнеш за поскапа гардероба, или се надеваш на парите од женската???
Се фати за најглупавиот дел од постот.
Друго му беше поентата.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
jaka pi.ka e epten ubava devojka,so kompletno stegnato telo,mnogu jaka i skapa garderoba,skapi parfemi,jako obrazovanie ,jak stan i mnogu jaka kola,a ne tie samoproglasenii lepoticii obleceni vo minic od 300-400 den,edna majcka od 300-400den,na koi celulit im kipe od sekade,so eftina sminka i parfem i sl.toa ni oddaleku ne e JAKA,nekoja takva samo misli deka e jaka.(ne postoi prirodno ubava devojka,ubavinata cini mnoooooooooogu pari).za takvi samoproglaseni ubavici koi se dignati do nebo a nemaat ni voda vo oci,ne ni pomisluvam deka se jaki,i ni malku ne me privlekuvaat.:toe:
a inaku do vistinski jakite devojki,samo so samodoverba,i vlozuvanje vo sebe,vo svojot intelekt,vo svojot izgled i sl

Абре дечко, јака женска иде у комплет со јак дечко...оние што носат маиче од 300-400ден шетаат со себе и момци у кошулче од по 300-400ден...така ти е тоа...за болдираново-да не ми се чита зборот СНОБ?
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Абре дечко, јака женска иде у комплет со јак дечко...оние што носат маиче од 300-400ден шетаат со себе и момци у кошулче од по 300-400ден...така ти е тоа...за болдираново-да не ми се чита зборот СНОБ?
pa taka e de,samo sto ne moze da mi se pravi nekoja devojka jaka i kako jas sum trebal nea da ja castam,razvozuvam i sl.a jas nosam stopati poskapa garderoba od nea,samo za hrana trosam poveke stotici evra mesecno,na strogi dieti i vezbi sum so godini,i uste mnogu drugo,i sega jas sum trebal na nekoja so maicka od 300 den,telo polno so celulit,neneguvano ni malku da i plakam pijacka,da ja razvozuvam i sl.zatoa sto ona se samoproglasila za ubavica, kade be go ima toa,...
i ne sum snob,ama znam kolku vredam i znam da procenam koja kolku vredi,...jas kazav za mene sto e jaka pi.ka,a vie kako sakate...

Многу лоша поента! Пројди уште еднаш низ ова што си напишал, размисли дали никогаш не си се палел на некоја што облекувала ефтини мајци, поточно дали стално си засакувал девојки откако ќе разбереш дека имале пари за скапа гардероба??? Па крај краева, ти можеш да ја смениш и да и погогнеш за поскапа гардероба, или се надеваш на парите од женската???
a be ne e poentata vo toa deka jas ke se zaletam po nekoja so pari,tuku deka za nekoja da bide mnogu jaka treba da ima i mnogu pari,i uste mnogu drugi raboti,a ne samo da se diga i da si misli deka e kojznae koja,nikoga ne bi mozel da zasakam nekoija takva dignata koja si misli deka e kojznae kolku podobra od drugite(aaaaa nema ni voda vo oci,a ne pak nesto drugo)...
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
525
pa taka e de,samo sto ne moze da mi se pravi nekoja devojka jaka i kako jas sum trebal nea da ja castam,razvozuvam i sl.a jas nosam stopati poskapa garderoba od nea,samo za hrana trosam poveke stotici evra mesecno,na strogi dieti i vezbi sum so godini,i uste mnogu drugo,i sega jas sum trebal na nekoja so maicka od 300 den,telo polno so celulit,neneguvano ni malku da i plakam pijacka,da ja razvozuvam i sl.zatoa sto ona se samoproglasila za ubavica, kade be go ima toa,...
i ne sum snob,ama znam kolku vredam i znam da procenam koja kolku vredi,...jas kazav za mene sto e jaka pi.ka,a vie kako sakate...

a be ne e poentata vo toa deka jas ke se zaletam po nekoja so pari,tuku deka za nekoja da bide mnogu jaka treba da ima i mnogu pari,i uste mnogu drugi raboti,a ne samo da se diga i da si misli deka e kojznae koja,nikoga ne bi mozel da zasakam nekoija takva dignata koja si misli deka e kojznae kolku podobra od drugite(aaaaa nema ni voda vo oci,a ne pak nesto drugo)...
Дечко баш ти го ѕирнав сега профилот, и јас не можам да сфатам како тоа ти себеси можеш толку да се воздигнуваш, си вежбал се гледа тоа во ред е се држиш специјални диети за тоа балоните на рацете да ги одржуваш се е тоа супер и кул но на некој девојки тоа не им делува афродизијачки ко турн он капираш, еве мене на пр, толку надуени мускулести батки не ми се привлечни, добро оформено тело но до некоја граница ти си претерал, мислам дека не е во ред така да се преценуваш и спушти се малце на земја, целулит бе? Која женска нема целулит дај молимте се, се знае женското тело од што е составено од 80% сало и 20% мускули, машкото е обратно 80% мускул 20% сало еве јас сум слаба 52 кила имам не се познава дека имам целулит но сепак кога ќе си ја стиснам кожата на бутот на огледало се собира како мало целулитченце тоа значи дека колку и да сум слаба и 45кила да се напраам пак ќе имам малце целулитче ЖЕНСКО сум мајку му, и не би рекла дека си сноб, но самобендисан си и премногу високо леташ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom