Каков шампон користите?

Кој шампон е најдобар според вас?

  • Pantene

    Гласови: 48 17,3%
  • Subrina

    Гласови: 17 6,1%
  • L'oreal

    Гласови: 55 19,9%
  • Nivea

    Гласови: 114 41,2%
  • Palmolive

    Гласови: 43 15,5%

  • Вкупно гласачи
    277

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Денес купив нивеа и ќе видам каква ќе ми е косата некако неможам да си најдам шампон некој...само менвам и никој не ми одговарат:nesum:
 
E

elena-cuci

Гостин
sega go koristam garnier fructis -repair samopnot i maskata isto garinier fruktis.
dobro e zasea:smir:
inace imam koristeno i nivea -isto taka mi se pogodi ama morav da smenam deka na podolgo vreme se preporacuva da se smeni samponot.. (deka go gubi dejstvoto po podolga upotreba:toe:) dove i panten isto taka mi se megu najdobrite...:pipi:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
На 17 години почна да ми паѓа малку косата (10,15 влакна) и се уплашив и ми дадоа совет со сапун некој да си ја миам косата.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
ако смеам да додадам шампон?
Ваљда смеам:)

значи користам Шварцкоп за кадрава коса! Морам да кажам дека е скап, поскап од другите, цената варира во различни дуќани меѓу 470 и 600! Ама навистина се исплаќа за парите!
Бидејќи кај мене дома само јас имам (по)виткана коса имам проблеми со моите за шампонот па кога не земам Шварцкоп земам Dove за нормална!
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
До пред 1 месец користев Nivea за кадрава коса, сега последниов пат купив Garnier и задоволна сум од двата. Не сакам многу да експериментирам со шампоните бидејќи многу перут ми се прави. :nesum:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Користам каков се најде по дома. А давам респект за стариот добар:



:vozbud:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
102
Поени од реакции
6
Jas imam mrsna kosa i sekoj den morav da ja mijam. Vo anketata ne ste stavile Shauma sampon, pa zatoa glasav za Palmolive poso ni toj ne e los. Inace jas koristam Shauma veke podolgo vreme i mnogu sum zadovolna. Sega ja mijam kosata na tri dena i toa e napredok. Pa probajte Shauma ali toj na koj pisuva deka sodrzi 7 vrsti na rastenija. Vo zelejno pakuvanje e nema da go utnete. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom