Каков шампон користите?

Кој шампон е најдобар според вас?

  • Pantene

    Гласови: 48 17,3%
  • Subrina

    Гласови: 17 6,1%
  • L'oreal

    Гласови: 55 19,9%
  • Nivea

    Гласови: 114 41,2%
  • Palmolive

    Гласови: 43 15,5%

  • Вкупно гласачи
    277

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Шампон користам каков што ќе најдам дома, не мислам дека е толку важно, користам маска од природни екстракти и косата ми е мазна и блескава што значи шампонот не ми игра некаква важноста дали е од Лореал или Палмолив или не знам кој:pipi:
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Јас користам претежно шампони за хидрација, од Revlon.
Имаат многу добри препарати, а исто и добри ефекти, лоша страна е што малце се поскапи:nesum:
Имаат колекции и за мрсна коса.
Ако стварно имаш проблем, не се мисли, најверојатно ке ти препорачаат,
шампон, маска, и прскалче.
Najcesto koristam head&shoulders classic clean!
A da te prasam, od kade mozes da gi kupis tie proizovdi na "Revlon"?
 
Член од
9 март 2008
Мислења
184
Поени од реакции
4
Shauma убаво мириса и косата ми ја прави мека а и не се исрфлам за разлика од Head and Shoulders и Pantene кои ги користев порано и секогаш се исрфлав ми се појавуваа мали точки на главата и ептен се чешав .
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
147
"Биљана" (комунустичкиот прашак за перење веш) во сино пакување...:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Сум користела и шаума и палмолив,и не можев да се ослободам од првут и чешање. Од Head n Shoulders стана прекршлива. Затоа веќе 3 години се мијам со шампони на растителна база. Од шампон од бреза и камилица верувајте,нема подобро,посебно од шампонот од камилица,сјајот и ефектот на здрава коса е неспоредлив.
После шампонирање обавезно ставам и балсам за расчешлување на база на бадем ,не дека имам екстра бујна и виткана коса,но ептен е проблематична кога станува збор за чешлање.
И еднаш неделно ставам маска од Genera,прекрасно мирисаат,и сум презадоволна. Не се прескапи,секако,цената не го пресудува квалитетот,со една кутија од големите се служам речиси 2 и пол месеца.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
fructis repair najdobar e kosata mi bese mnogu ostetena sega pak mi e kako sto bese otkako go koristam
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Шаума кафеава или еден зелен од киви нз шо фирма е ама мн убо ми мирисет двата... :pipi:
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
1
Елсеве розов од лореал,маска кене за брз раст на косата и адванс технологис од авон спреј за пред фенирање
:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom