Каков мобилен користите во моментов?

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
SE C510 :wink:

--- надополнето ---

би сакал да ми посочите телефон (ама со доказ), наполнет со све и свашта во него, кој е произведен од 2009 навака и батеријата му држи подолго од 2,5 до 3 дена при нормално користење (под нормално рачунак околу од 40 до 60 минути разговор на ден)
SE C510 барем кај мене е така 1 неделно го полнам ама ако разговарам сигурно ке нема да треае толку ама сепак до 3 дена ќе издржи сигурно :smir:
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
сони ериксон Ц510 му е производна линија од јануари 2009. тој е баш на граница со оваа граница што јас ја поставив. така да можно е. меѓутоа како што рече и самиот не разговараш па незнаеш и неможеш да ставиш репер. јас сум дневно во просек со околу 65 до 90 разговори со просечна минутажа од 3 по разговор. и со такво користење телефонот ми издржува 2,5 дена. а ако на пример дојде викенд и немам никакви разговори (т.е. оние неколку на ден со фамилија) ми држи 3 дена... значи не е нешто по различно. затоа и реков, дајте телефон кој може да држи 2 дена батеријата а е наполнет со се и свашта во него и ги користи апликациите вклучени.
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
сони ериксон Ц510 му е производна линија од јануари 2009. тој е баш на граница со оваа граница што јас ја поставив. така да можно е. меѓутоа како што рече и самиот не разговараш па незнаеш и неможеш да ставиш репер. јас сум дневно во просек со околу 65 до 90 разговори со просечна минутажа од 3 по разговор. и со такво користење телефонот ми издржува 2,5 дена. а ако на пример дојде викенд и немам никакви разговори (т.е. оние неколку на ден со фамилија) ми држи 3 дена... значи не е нешто по различно. затоа и реков, дајте телефон кој може да држи 2 дена батеријата а е наполнет со се и свашта во него и ги користи апликациите вклучени.
zimaj togas E52

On topic.. od deness go koristam lepotanovv:)
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
ехеее... е71 користам веке 9 месеци.... а за оној погоре, СЕ Ц510... топ телефонче... еден од омилените ми е...


п.с. CueBaLL со здравје да си го експлоатираш
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
денес си купив сони ериксон спиро , и се избедирав коа испопрочитав на интернет колку му се кочел софтверот
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
LG K500 многу тапа телефон... тачот умира се повеќе и повеќе... уште малце со шајка ќе мора да пишувам, не реагира....
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
LG K500 многу тапа телефон... тачот умира се повеќе и повеќе... уште малце со шајка ќе мора да пишувам, не реагира....
Кога ќе се одлучиш да го смениш тачот побарај ме по ПП ;)
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Oд синоќа, HTC Wildfire. :)
Уште не знам што се знае телефонов, уште го чачкам...ама од тоа малку што го видов...фуче!
Ако некој знае добри игри и апликации кај може да најдам, добродјдени се насоки.:helou:
 
Член од
24 јули 2010
Мислења
212
Поени од реакции
12
Сега исто како и пред 10 години НОКИА почнав со нокиа 32 00 во моментот имам нокиа 58 00
 

Kajgana Shop

На врв Bottom