Каков велосипед возите/сакате да возите?

Дискусија во форумот 'Велосипедизам' започната од Hip.Hop_MKD, 2 декември 2013.

 1. Dreamson

  Dreamson

  Член од:
  6 септември 2007
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  40
  Ова возам Nakita Spider 9.5 big 29er
  biciclete-spider-95-big-20150302134416.jpg

  [​IMG]
   
  Takak4, RebelMk, Ryan Giggs и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Ryan Giggs

  Ryan Giggs tearing you apart since 1991

  Член од:
  27 мај 2009
  Мислења:
  8.330
  Допаѓања:
  10.582
  [​IMG]
   

  Прикачени податотеки:

  Последно уредено: 29 мај 2017
  На Acid, Takak4, Acohipmk и уште 5 други им се допаѓа ова.
 3. Takak4

  Takak4

  Член од:
  5 септември 2012
  Мислења:
  1.237
  Допаѓања:
  1.095
  IMG_20170415_100512.jpg IMG_20170325_134629.jpg IMG_20170317_161053.jpg
   
  На Acohipmk му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Acohipmk

  Acohipmk Манипулативна кокошка.

  Член од:
  3 ноември 2008
  Мислења:
  1.314
  Допаѓања:
  1.763
  Ова сакам :) Scale Rc 900 Sl
  [​IMG]
   
  На Acid, КвикСилвер, Takak4 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. RebelMk

  RebelMk ₪ ₪ ₪

  Член од:
  18 октомври 2010
  Мислења:
  1.328
  Допаѓања:
  637
  На Takak4 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Takak4

  Takak4

  Член од:
  5 септември 2012
  Мислења:
  1.237
  Допаѓања:
  1.095
  Сакав нешто подобро но толку ми беше буџетот а имав прилика за да го донесам и го земав. Супер е и ова машинче.
   
 7. Martinmkd

  Martinmkd Roadie

  Член од:
  20 мај 2009
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  318
  Го возам зеленово (RAM HT.Two 2.2):

  [​IMG]

  Одамна престана да ми прави ќеиф но ми е неисплатливо да го продадам во моментов. Кога ќе дојде време за менување, би сакал да се развозувам со вакво (Cannondale Slate Apex):

  [​IMG]
   
  На Forza Milan!!!, MD_, Acid и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  17.987
  Допаѓања:
  26.805
  [​IMG]

  Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
   
  На RebelMk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Makedonec_7

  Makedonec_7

  Член од:
  13 август 2009
  Мислења:
  9.043
  Допаѓања:
  5.307
  Го возам. Презадоволен, модел 2011, но фантастични компоненти. Купен на ново, во 2012 и веќе 5та година, БЕЗ ништо сменето (освен стандардни работи). 6000км за 5 лета. Cube-Ltd-Race-Mountain-Bike-2011-01.jpg
   
 10. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  782
  Допаѓања:
  567
  Мојата машина, Scott Boulder, се на него е Shimano [(изгледа фабрички) кочници, менувачи, педала, касети, осовини], не знам кој газда сум по ред :D, изгледа украден е некаде од странство, па мене продаден, му сменив само гуми на на рачките, столче за седиште, Fizik седиште и му ставив некои ситници (мачкини очи, ѕвончиња, држач за електрик, ногарка/потпирач и сл.). Најдобрите потрошени 100е. во мојот живот :).
  SAM_1516.JPG
   
  На Rocker05, КвикСилвер и Takak4 им се допаѓа ова.
 11. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.355
  Допаѓања:
  25.508
  Јас и @Martinmkd треба да направиме еден апдејт деновиве :D
   
  На Martinmkd му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Martinmkd

  Martinmkd Roadie

  Член од:
  20 мај 2009
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  318
  Јас сум спремен, чекам на тебе :cool:
   
 13. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.355
  Допаѓања:
  25.508
  Ги избриша отисоците од уље од точакот? Ако е така, сликај! :)
   
 14. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.355
  Допаѓања:
  25.508
  Во недостаток на реална фотка (вчера доцна вечерта го земав), еве една од нет :)

  merida_ride_400.jpg
   
  На Ryan Giggs, Acohipmk, Dreamson и уште 3 други им се допаѓа ова.
 15. Acohipmk

  Acohipmk Манипулативна кокошка.

  Член од:
  3 ноември 2008
  Мислења:
  1.314
  Допаѓања:
  1.763
  CO2 likes this.:D Се шалам, добар избор, со здравје да го возиш.
   
  На Ryan Giggs му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: