Каков велосипед возите/сакате да возите?

Дискусија во форумот 'Велосипедизам' започната од Hip.Hop_MKD, 2 декември 2013.

 1. mkgunner

  mkgunner

  Член од:
  8 септември 2008
  Мислења:
  7.929
  Допаѓања:
  5.203
  Булс 2014 модел мислам е летово го земав половен. XT опрема, презадоволен засега

  [​IMG]
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Martinmkd

  Martinmkd Roadie

  Член од:
  20 мај 2009
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  364
  Немав време да претставам што возам сега, ама за 2 слики најдов време. :)

  Trek One Series 1.1 точак, со променета група. :) Сега за сега ми е супер, понатаму сигурно ќе сакам подобар, знаете стандард муабети... :)

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Rocker05, Acid, Ryan Giggs и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.044
  Допаѓања:
  854
  Од скоро Bianchi Freccia Celeste. Си седи паркиран во дневна и си чека пролет :)

  14EDD33E-B2DD-47ED-AD9B-232CA1EFD637.jpeg 9022EA25-32F8-471B-835F-9706544620A5.jpeg E25F2E29-5C39-48D8-8192-666E52939D24.jpeg
   

  Прикачени податотеки:

  На B_O_K_I, Martinmkd, Rocker05 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. Acohipmk

  Acohipmk Манипулативна кокошка.

  Член од:
  3 ноември 2008
  Мислења:
  1.332
  Допаѓања:
  1.803
  Сериозно можеш да одолееш да не го возиш на секои 2-3 дена? Секоја чест. :)
   
  На Ryan Giggs и Rocker05 им се допаѓа ова.
 5. B_O_K_I

  B_O_K_I RACING maniac

  Член од:
  30 април 2008
  Мислења:
  1.924
  Допаѓања:
  715
  Скрати го вратот на виљушката под итно :D
   
 6. Martinmkd

  Martinmkd Roadie

  Член од:
  20 мај 2009
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  364
  @Мистичен, на многу авантури да се возите со брат ти со Мердитата :D
   
 7. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.044
  Допаѓања:
  854
  Eптен тешко, паркиран ми е во дневна соба и одвај чекам да се отвори сезона. :)

  Спејсери се тоа. Не се крати вратот, само спејсерите ќе одат подоле :)

  Фала, па цепаме заедно од март :)
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 8. B_O_K_I

  B_O_K_I RACING maniac

  Член од:
  30 април 2008
  Мислења:
  1.924
  Допаѓања:
  715
  Знам дека се спејсери ама многу е висок вратот најди си положба добра, еден максимум два спејсера од доле и горниот дел се сече.
   
 9. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.044
  Допаѓања:
  854
  Од тоа што го гледам кај повеќето модели на Bianchi, имаат повисок врат. Прашањето е зошто фабрички би ги правеле со таа висина, наместо за 1-2 спејсери? За да ги сечеме сами? :)
   
 10. B_O_K_I

  B_O_K_I RACING maniac

  Член од:
  30 април 2008
  Мислења:
  1.924
  Допаѓања:
  715
  Ги прават повисоки зошто не му одговара на секого иста висина, еден спејсер погоре подоле може да направи огромна разлика во удобноста. За роуд бајк секој грам е важен така да откако ке си ја утврдиш висината на волант, вишокот на цевка од виљушката и спејсерите ги одстрануваш најнормално во сервис за точаци. И нема ништо чудно во тоа секој бајкер ке ти го каже истово. И мој совет ако се решиш да ја сечеш е да оставиш само еден спејсер над стемот во случај да треба да направиш малa корекција на висината. А и многу по профи изгледа со скратен врат
  [​IMG]
   
  На Acohipmk му/ѝ се допаѓа ова.
 11. RebelMk

  RebelMk ₪ ₪ ₪

  Член од:
  18 октомври 2010
  Мислења:
  1.436
  Допаѓања:
  704
  Може и едно овакво за низ град :)
  Fixie.jpg
   
 12. Dreamson

  Dreamson

  Член од:
  6 септември 2007
  Мислења:
  176
  Допаѓања:
  43
  Конечно и роад бајк Specialized Allez

  [​IMG][​IMG]

  во комплет

  [​IMG][​IMG]
   
 13. Prometej

  Prometej

  Член од:
  21 март 2017
  Мислења:
  107
  Допаѓања:
  67
  intenso-18-ui2-1.jpg Bianchi Intenso, Ultegra 2x11 презадоволен сум, закон е
   
  На Martinmkd му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DrMTR

  DrMTR

  Член од:
  18 септември 2014
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  384
  Bulls WildCup 2 Pro MTB Full Suspension

  [​IMG]
   
 15. Martinmkd

  Martinmkd Roadie

  Член од:
  20 мај 2009
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  364

Сподели преку: