Каков велосипед возите/сакате да возите?

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
NE im go zapomniv slucajno i nie otkrivme drugarce drzi dukan i bese kaj niv za da donese i nekolku eftini bikovi pa slucajno gi vidovme ovie i na prasanje za da zeme öd niv odgovorot bese za izvos se
Батали тоа, џабе фрлени пари, во секој случај се работи за Собим и ништо повеќе. No good !! :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Батали тоа, џабе фрлени пари, во секој случај се работи за Собим и ништо повеќе. No good !! :)
еј не реков дека ке се споредуваат со високо квалитетен велосипед ама пак беа подобри и имаа подобра опрема на нив споредено со оној крш што го пуштаат на нашиот пазар. Наместо ти како мкд компанија да гледаш квалитетот прво тука да си го пласираш да немора твоите граѓани да возат велосипеди од увоз, они пушти се во странство а кршот пушти го тука
 
D

daliborpetkovski

Гостин
Имам еден MAX,а сакам да земам од оние за MOUNTAIN BIKING,и то.
 

hnv

Член од
14 ноември 2010
Мислења
91
Поени од реакции
14
Imam Trek 4500, sakam Intense 951 ili Dartmoor Hornet :D
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Еве го точакот шо веке 14 години не знае за доста
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Мојот железен коњ, свежо избањат :)
WP_000638.jpg
BMW-Trekking-Bike-2014-e1393631652507.jpg
А ваков еден би сакал да купам БМВ
 
Последно уредено:
H

Hip.Hop_MKD

Гостин

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Не сум баш за миење велосипеди со јак млаз вода. Боље со сува крпа да падне тоа ѓубрето и да се тргне прашината. Јас така правев порано и ми рѓосуваа деловите. xD
на некои места неможеш со крпа да поминеш, мора црево :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Не сум баш за миење велосипеди со јак млаз вода. Боље со сува крпа да падне тоа ѓубрето и да се тргне прашината. Јас така правев порано и ми рѓосуваа деловите. xD
Со сува крпа само ќе ја изгребеш бојата. Со црево и сапуница најдобро, нема да прскаш директно во осовините ако не ти се затворен систем. Тоа со р'ѓата, сигурно ти се случува на делови од железо. На алуминиум нема никаков проблем. :)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Беше Connect за точак од таа ниска класа е многу добар, али последниве 2 месеци целосно го реставрирав и сменети му се скоро сите делови со Шимано и доби Giant лепенки :D. Остана уште стем адаптер и волан да му сменам.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Беше Connect за точак од таа ниска класа е многу добар, али последниве 2 месеци целосно го реставрирав и сменети му се скоро сите делови со Шимано и доби Giant лепенки :D. Остана уште стем адаптер и волан да му сменам.
Wanna be Giant !!! :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom