Каков велосипед возите/сакате да возите?

Член од
16 октомври 2013
Мислења
80
Поени од реакции
58
Скоро секој ден сум на точак. Пред 2-3 години летото секој ден со другарите по 15-16 километри, ноќно време. Јако беше сеа више појќе обврски и немаме време..
А и не мрзи..
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103


едно вакво не е на одмет :)
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
imam tocak koj e mnogu star ama seuste u vozno stanje. Ke se vozi uste mnogu godini.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 998.jpg . Picture 999.jpg . Picture 1000.jpg не е лошо да се има како резерва,само за 200 денари, (се нашло од некаде во подрум х 1)
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Прегледај го приврзокот 78590.Прегледај го приврзокот 78591.Прегледај го приврзокот 78593 не е лошо да се има како резерва,само за 200 денари, (се нашло од некаде во подрум х 1)
Ова тој средниот амортизер?
Аман бе, што имаш ти во подрум мислам да не имаш и нуклеарно гориво на залиха? :pos:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Ова тој средниот амортизер?
Аман бе, што имаш ти во подрум мислам да не имаш и нуклеарно гориво на залиха? :pos:
Сега пред малку го најдов во еден куфер со мелачки.
Имав еден Собим.ги даваа на работа на 6 рати, и издржаа 6 недели,
е тој ми цркна одма во средина и замисли беше пластичен,потоа сум го купил овој, ама во меѓувреме некој го ќари од пред влез китајчето. Па еве сега кој-што да.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Сега пред малку го најдов во еден куфер со мелачки.
Имав еден Собим.ги даваа на работа на 6 рати, и издржаа 6 недели,
е тој ми цркна одма во средина и замисли беше пластичен,потоа сум го купил овој, ама во меѓувреме некој го ќари од пред влез китајчето. Па еве сега кој-што да.
Како што кажав, оние Словенечките да си најдам таков ќе си возам. Стар бил, ваков бил.. Абе ми е гајле више за изглед, само нека тера. Дедо ми пред земјотресот од Ханриево ( Ѓорче Петров ) до Железара на работа идел на точак секој ден, и без разлика годишно време. А јас два пати до Центар да идам ќе треба 10 поправки да сторам после тоа.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.029
Поени од реакции
711
Имам ваков и го продавам за да си купам нов. :) Стар е една ипол година. Ќе зеам некое роадбајкче изглеа.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Сега пред малку го најдов во еден куфер со мелачки.
Имав еден Собим.ги даваа на работа на 6 рати, и издржаа 6 недели,
е тој ми цркна одма во средина и замисли беше пластичен,потоа сум го купил овој, ама во меѓувреме некој го ќари од пред влез китајчето. Па еве сега кој-што да.
Клучен збор за велосипед во мкд, а што е најинтересно извезуваат под друго име во европа и тие се светлосни години во клавитет споредено со ова што го оставаат кај нас
Not good Sobim, not good
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Клучен збор за велосипед во мкд, а што е најинтересно извезуваат под друго име во европа и тие се светлосни години во клавитет споредено со ова што го оставаат кај нас
Not good Sobim, not good
А под кое име извезуваат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom