Каков велосипед возите/сакате да возите?

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Никаде нема Connect лепенки на google не му беше позната таа марка и мораше нешто да се лепи :D
Али не вози точакот јас возам, многу со Мериди и Џајанти има па неможат ни 10 километри да извозат ;)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Сакам еден уанспид, не оти немам точаци, туку онака за кејфски да си го терам. По бермуда и кошулче на долги ракај.
:love:
pontevecchio_white.jpg
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Никаде нема Connect лепенки на google не му беше позната таа марка и мораше нешто да се лепи :D
Али не вози точакот јас возам, многу со Мериди и Џајанти има па неможат ни 10 километри да извозат ;)
Не се лути, онака, спонтано ми дојде. Ништо лично. И да, верувам дека е така, како што викаш. :)[DOUBLEPOST=1405727839][/DOUBLEPOST]
Сакам еден уанспид, не оти немам точаци, туку онака за кејфски да си го терам. По бермуда и кошулче на долги ракај.
:love:
Прегледај го приврзокот 97941
Синглспид. :)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Не се лути, онака, спонтано ми дојде. Ништо лично. И да, верувам дека е така, како што викаш. :)[DOUBLEPOST=1405727839][/DOUBLEPOST]
Синглспид. :)
хехехехе
ма јок бе какво лутење уживај (y)
 

kjara

Самовилата
Член од
1 март 2007
Мислења
666
Поени од реакции
1.424
Сакам еден уанспид, не оти немам точаци, туку онака за кејфски да си го терам. По бермуда и кошулче на долги ракај.
:love:
Прегледај го приврзокот 97941
Види, не знам како да ти кажам, не се знаеме добро, срам ми е. Те читам овака паметен дечко ми делуваш, имаш добра смисла за хумор, гарант имаш некоја чколија одено. Вака се пуљам на сликана твоја убав дечко си, гарант имаш одено в теретана, малу ќељав си ама убо јет то.
Е сега, то што сакав да те прашам (да не должам многу), имам ја еден точак оваков малу е возен, ми стојт ко прост на тераса, дан сакаш да ти го шитнам? :icon_mrgr:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Види, не знам како да ти кажам, не се знаеме добро, срам ми е. Те читам овака паметен дечко ми делуваш, имаш добра смисла за хумор, гарант имаш некоја чколија одено. Вака се пуљам на сликана твоја убав дечко си, гарант имаш одено в теретана, малу ќељав си ама убо јет то.
Е сега, то што сакав да те прашам (да не должам многу), имам ја еден точак оваков малу е возен, ми стојт ко прост на тераса, дан сакаш да ти го шитнам? :icon_mrgr:
Ја су ти далеку од паметен само неќам то до израз да идат:ROFLMAO:, оти срамење пиши де сите сме си наши :D(освен два три тројца). Не сум убав далеку од то, сурат сум унаказен и не сум ќељав али имам залисци во глава али и то се важит(ко кељав), теретана после 10ти сега пауза, време ска.
Види на овај му го имам фрљено ептен пикот, ме бендисвит баш. Али дај ти слика од точакот можит ќе ми фати око? То е шо да ти речам.
Срдечен позраф.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Море се смислам во последно време. Се повеќе сакам оној со корпа, багажник, динамо итн.. :D
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Сезонава ја почнав со KTM Life Track. Oдличен, лесен за возење, брз.

Screen Shot 2017-05-22 at 14.20.30.jpg

Mинатата недела се подновив со Cube Analog 2017. Го сефтосав викендов, прва подолга релација до Лешок и Сиричино, 90 км, ептен сум задоволен.

csm_802000-large-01-04_6bfa6ebe6e.jpg
802000-H-029.jpg
Screen Shot 2017-05-22 at 14.22.16.jpg
 

Attachments

Последно уредено:

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Mинатата недела се подновив со Cube Analog 2017. Го сефтосав викендов, прва подолга релација до Лешок и Сиричино, 90 км, ептен сум задоволен.
Топ точаче, probike? која е цената ако не е тајна ?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
53.000 е основна цена, на неа ми дадоа и попуст.
Топ цена за убава машина, само седиштето ќе мора да го смениш, може да биде болно за долги релации како лешок и слично.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Возам Scott Boulder, постар модел, ништо посебно, нема никакви амортизери, челичен рам, супер Shimano опрема.
Имам мерак на некој за офроуд со алуминиумски рам, широки гуми, воздушни амортизери, не е битно фирмата, битно е да ми пука адреналинот.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Топ цена за убава машина, само седиштето ќе мора да го смениш, може да биде болно за долги релации како лешок и слично.
Па да ти кажам, седиштето на прв поглед и мене ми личеше така, ама до Лешок испадна удобно, помалку боли г'з отколку седиштето на КТМ :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom