Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Член од
29 јануари 2013
Мислења
12
Поени од реакции
2
Би сакала да одам на одмор во Хургада, Египет. Би сакала да слушнам ваши искуства, на што да се обрне поголемо внимание, каква е безбедноста, цените, храната?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.046
Поени од реакции
13.539
дечки прашање за куба! знам дека не ни требаат визи, ама еден другар ми кажа дека на влагање ти издаваат виза на аеродром, и за двајца ми рече коштало околу 120 евра. потврда? некој бил?
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
735
Поени од реакции
660
Би сакала да одам на одмор во Хургада, Египет. Би сакала да слушнам ваши искуства, на што да се обрне поголемо внимание, каква е безбедноста, цените, храната?
2007-ма бев беше многу добро ама имаше ред некаков тогаш. Сега со последниве настани не знам како е. Тогаш имаше туристичка полиција и ги држеа на краток синџир. Хотелот беше топ, услуга екстра, јадење до дрт, хостмарк се викаше. Надвор од хотел катастрофа, муслимански свет жена по улица нема освен туристки. Жена ми плава лична како што шетаме по дуќани ми нудеа камили, мерцедеси...болен свет. Кога бевме на тури по пирамиди, луксор ваму таму со придружба полиција со калаши пред нас, зад нас у конвој движење строго. Морето прекрасно, топло, чисто...малку подалеку од брегот беше полно со жив свет, пикаш главата како у аквариум да си, риби корали ептен убаво. Вон хотел...фрикови што зјапаат по жени како неадрталци, мизерија до бескрај, сиромаштија и досадни продавачи на џиџи-миџи оригинали. Ако одиш во хотел да се одмориш ко чоек е супер за шетање навечер не би ти препорачал, иако имаше бренд места како хард рок, пица хат и сл.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Некоја добра понуда за Дубаи некој искуство, агенција, некоја добра понуда од кај септември ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Преди 3 дена се вратив...кажи што те интересира, jaс лично си го организирав.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Со сигурност во Истанбул и море во Бугариja. Најверојатно Царево.
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
13
Поени од реакции
4
дечки прашање за куба! знам дека не ни требаат визи, ама еден другар ми кажа дека на влагање ти издаваат виза на аеродром, и за двајца ми рече коштало околу 120 евра. потврда? некој бил?
jas se rasprasuvav ama ne mi spomnaa takvo nesto :/ i jas planiram da odam ama posle nova godina,pa ako odis porano spodeli go iskustvoto :)[DOUBLEPOST=1435005840][/DOUBLEPOST]
Конечно оваа година ќе ми се оствари посакуваната дестинација од пред некоја година. Ова лето е резервирано за Тенерифе:vozbud:
ako seuste ne si otidena...nemoj da ispustis da otides vo loro park ;)
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.046
Поени од реакции
13.539
jas se rasprasuvav ama ne mi spomnaa takvo nesto :/ i jas planiram da odam ama posle nova godina,pa ako odis porano spodeli go iskustvoto :)[DOUBLEPOST=1435005840][/DOUBLEPOST]
ako seuste ne si otidena...nemoj da ispustis da otides vo loro park ;)
Одам во август, не треба виза ;) само 25cuc на излез. Тоа другар ми што плаќал е дека преку некоја си агенција идел па му земале пари за ништо, тоа е тоа
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
13
Поени од реакции
4
Одам во август, не треба виза ;) само 25cuc на излез. Тоа другар ми што плаќал е дека преку некоја си агенција идел па му земале пари за ништо, тоа е тоа
Super,imaj ubav prestoj. sama si organizirase ili preku agencija?
P.S. koga ke se vratis pisi mi gi impresiite ako ne me zaboravis :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.046
Поени од реакции
13.539
Super,imaj ubav prestoj. sama si organizirase ili preku agencija?
P.S. koga ke se vratis pisi mi gi impresiite ako ne me zaboravis :)
Сама, секогаш организирам сама :) ако ми текне ќе ти пишам се, ако ти текне потсети ме во септември и ќе ти пишам се ;)
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
jas se rasprasuvav ama ne mi spomnaa takvo nesto :/ i jas planiram da odam ama posle nova godina,pa ako odis porano spodeli go iskustvoto :)[DOUBLEPOST=1435005840][/DOUBLEPOST]
ako seuste ne si otidena...nemoj da ispustis da otides vo loro park ;)
Штотуку се вратив....Лоро парк е "Must see" секако дека тоа не се испушта ;)
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
516
Поени од реакции
261
повторно Црна Гора, Будва Петровац, Бока. Цените им се исти како лани, не се баш ефтини, но јас мислам дека вреди. спајам морски со планински туризам : Жабљак и Дурмитор, Ловќен. Апартмани најдобро е да се резервира преку агенција: Едино не ми се свиѓа лежалките и сонцобраните им се прескапи, но може и без нив ;)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Некој што бил на Парос/Наксос да ми сподели импресии кој е поубав? :)

Бидејќи планирам да поминам повеќе острови на кикладите паѓа избор и каде да поминам 3 дена дали на Парос или Наксос

@macgowan ти ги знаеш грчкиве острови, де помогни :)
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
497
Дечки зошто темата за Петровац е некако мртва па тука ќе прашам. Може да ми кажете што место е Петровац? Какви се плажите ? Какви се цените (поевтино ли е од Будва) ? Дали има некаков ноќен живот ?
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Дали во Црна Гора можеш да патуваш со лична карта или мора пасош?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom