Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Јас одам за Скијатос,ако некој бил кажете како што дали е добро кои места да се посетат...?
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
529
Поени од реакции
275
Во Белград ќе има доста настани летово, освен ЕГЗИТ кој е во НОви Сад но се организираат журки и во Белград, тука е Бирфест, Сербиа вондерленд и мн други, ќе има доста свирки. За престој најубаво да се изнајми апартман не се скапи: http://www.beograd365.rs/apartmani-beograd.php
http://www.beo-apartmani.com/

кој сака хостели
http://www.thebighostel.com/

рестораните се ефтини, пијачките како кај нас, а понуда за забава мн подобра. Наместо ОХрид оваа година ќе одам таму. За промена
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
Искуство на Грчка граница со носење алкохол во торби ? Дали проверуваат, и дали казнуваат ако ти најдат ?
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
Искуство на Грчка граница со носење алкохол во торби ? Дали проверуваат, и дали казнуваат ако ти најдат ?
Ако одиш со кола не чепкаат
јас носев шише ракија, вино, пакет староградско и пакет даб:D:D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Со автобус, преку агенција. Планирам 2-3 шишиња вотка да носам.
Не чепкаат ни преку агенција. За 2-3 шишиња немаш гајле, едно во куфер, едно горе кај тебе, и едно на тој што иде со тебе.
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
Исто и тој што иде со тебе, едно кај тебе, едно у куфер, третото рандом и на шоферот ако му утрапи едно топ :D :D :D
 
Член од
25 мај 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Некое мислење за Чањ, Црна Гора? :D
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
529
Поени од реакции
275
Чањ, бев два пати како помал, летувалиште з амлади, несредено неизградено. Мене не ми се допаѓа, но ефтино е(барем беше пред десетина години од тогаш не сум бил)
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
Чањ, бев два пати како помал, летувалиште з амлади, несредено неизградено. Мене не ми се допаѓа, но ефтино е(барем беше пред десетина години од тогаш не сум бил)
Истото е тапа,освен што е ефтино ништо друго нема ко касарна ебати тоа
 
L

Löwe

Гостин
Mislenja za Soncev breg, hotel Balaton pokonkretno ako bil nekoj.. Kakva e hranata edno drugo?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Здраво

Предлог за туристички агенции и дестинации кои нудат екскурзии до европски метрополи. Засега ги погледнав од балкан фан турата за Амстердам, и некои слични за Прага и Виена. Доколку некој начека некоја ваква екскурзија и ја сподели би му бил благодарен.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.039
Поени од реакции
946
Најефтино и Најубаво
Grecia Bella Grecia

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 
Член од
27 август 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ај и тука да пишам пошто не знам дали има тема кај што се нуди превоз.. ако има упатете ме плз ^^ Идеме со другар на 11ти септември во Црна Гора и иаме 3 слободни места у кола.. 20 евра би испаднало у еден правец, а 30 повратна.. ако има некој или знаете да сака ве молам нека ме исконтактира да се договориме ^^ иначе за црна гора со пасош се оди наш не може со лична :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom