Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
28 мај 2006
Мислења
29
Поени од реакции
0
Ласери

дали некој во македонија може да ми набави ласери од над 200 mW и дали некој од форумот има таков ласер, цени и такви слични работи :helou:

ако ми е темата на греска место модератори префрлајте а
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.295
Поени од реакции
78.954
Е да, и јас сакам да прашам нешо во врска со ова:
-Каде можам у Македонија да набавам џедајски ласерски мач, лајт сејбер де. Ама не обичен него дупли ко лошите шо имаа, тие Ситовите и требе ли некаква дозвола од МВР да вадам за тоа?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Има тема за побарувања. Користете ја опцијата за пребарување уште еднаш.

И 1307 дај медицински доказ дека си џедај.
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
Изработка на карикатури

Дали знаете во скопје кој знае да црта карикатури и за колку пари
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
У Рамстор на приземје имаш, одма на главниот влез па лево сврти...
500 денари мислам дека е една карикатура...

пс...имате тема за побарување работи...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Дали знаете во скопје кој знае да црта карикатури и за колку пари
Рамстор на Влезот (Оној влез кај Маркетот) Сарачини се вика карикатуристот. 600 денари е еднобојна за една карикатура. 1000 колор карикатура.
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Каде можам да најдам асални спортски наочари , од марката на увекс , оаклеј , најк и не знам кои уште.. модели со променлива леќа се приоритет.
Исто , кај можам да најдам асални сандали , поспортски?

Кај се продава по Скопјево оние топчиња за жонглирање/сриблање со нога?
Се вика Хеки и го има во SEWA продавничката за сувенири алат и остали домашни украси и глупости по цена од 100 денари.. продавницата се наоѓа точно на стара рампа во кисела вода (кај што се двете рампи поставени)
 

NeutroN-MkD-

HealthlesS^
Член од
28 април 2009
Мислења
257
Поени од реакции
6
[MkD]Scout;2639308 напиша:
Каде можам да најдам асални спортски наочари , од марката на увекс , оаклеј , најк и не знам кои уште.. модели со променлива леќа се приоритет.
Исто , кај можам да најдам асални сандали , поспортски?
За наочари мислам дека имаш у рамстор а за сандали незнам. (е не сум од Скопје де али одиме често)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Е да, и јас сакам да прашам нешо во врска со ова:
-Каде можам у Македонија да набавам џедајски ласерски мач, лајт сејбер де. Ама не обичен него дупли ко лошите шо имаа, тие Ситовите и требе ли некаква дозвола од МВР да вадам за тоа?
Истово и мене ме интересира, и плус маска како на Darth Vader дали има да се најди низ Скопјево?
 

NeutroN-MkD-

HealthlesS^
Член од
28 април 2009
Мислења
257
Поени од реакции
6
E извинете за офф-топикот ама морам да кажам да не им кажуват дека има бидејки после ке барат и за вселенски бродови да им кажуваме каде се купуват ...:helou:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
me interesira kade ima hemiska apteka vo skopjevo ili pa kaj mozam da najdam lakmusova hartija fala
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
[MkD]Scout;2639308 напиша:
Се вика Хеки и го има во SEWA продавничката за сувенири алат и остали домашни украси и глупости по цена од 100 денари.. продавницата се наоѓа точно на стара рампа во кисела вода (кај што се двете рампи поставени)
Има таква продавница и на плоштад.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
[MkD]Scout;2639308 напиша:
Каде можам да најдам асални спортски наочари , од марката на увекс , оаклеј , најк и не знам кои уште.. модели со променлива леќа се приоритет.
Има една продавница за спортска опрема близу гимназијата Јосип Броз Тито. Јас си имам од таму купено Uvex наочари и ми вршат работа. :)
edit - мислам дека имаше таму и наочари со променлива леќа, исто така Увекс, мислам чинеа околу три илјади денари, не ме фаќај за збор.

Да не знае некој дали воопшто може да се најде ваков мозок негде во Скопје. Да бидат означени сите делови и се тоа..
Виде во тие книжарите како “Просветно Дело“ и сл.?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom