Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
da no pak ne go prepoznava?
Значи го ставаш телефонот на усб и не го препознава воопшто,ни како device во iTunes ни како portable device во Computer?

Што ти кажува,воопшто ништо не јавува кога ќе го ставиш? Пробај на друг УСБ порт,вака ко за почеток.
 

mikki

FeRRuM
Член од
15 мај 2009
Мислења
74
Поени од реакции
0
Значи го ставаш телефонот на усб и не го препознава воопшто,ни како device во iTunes ни како portable device во Computer?

Што ти кажува,воопшто ништо не јавува кога ќе го ставиш? Пробај на друг УСБ порт,вака ко за почеток.
ми излава само одоздоле од таскбарот usb not recognized а ни во iTunes никако не може да не треба некој дривер нешто да се инсталира барем како mass storage mode да се отвори?
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
а може и усб кабелот да не ти е во ред...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ми излава само одоздоле од таскбарот usb not recognized а ни во iTunes никако не може да не треба некој дривер нешто да се инсталира барем како mass storage mode да се отвори?
1. Пробај на сите USB влезови
2. Пробај со друг кабел
3. Пробај на друг РС
4. Пробај на друг Windows
5.....


Ова си требал до сега да го направиш и без да ти го пишам
 

mikki

FeRRuM
Член од
15 мај 2009
Мислења
74
Поени од реакции
0
1. Пробај на сите USB влезови
2. Пробај со друг кабел
3. Пробај на друг РС
4. Пробај на друг Windows
5.....


Ова си требал до сега да го направиш и без да ти го пишам
имам веке се испробано освен друг кабел
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Леле знае ли некој како можам и каде да го сменам а и дали можам да го сменам екранчето малце ми пукна !
Ве молам помогнете ми :(
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
Леле знае ли некој како можам и каде да го сменам а и дали можам да го сменам екранчето малце ми пукна !
Ве молам помогнете ми :(
тука на форумов има двајца активни членови кои се сервисери на мобилни телефони... само они немаат баш многу моќ да предскажуваат на тарот карти или на баење да погодуваат... сакав да кажам, дека сепак ке треба да кажеш кој телефон (марка и модел) за да ти кажат каде, кога, колку и како...
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Кога ја активирам Cydia ми застанува на Loading и после прави краш,, барав солуција и може единствено преку SSH програмот кој никако да го сватам . Целта е да се влезе во Sys преку компјутер и да се избришат некој фалови за Cydiata повторно да работи како што треба,,,

ХЕЛП?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Леле знае ли некој како можам и каде да го сменам а и дали можам да го сменам екранчето малце ми пукна !
Ве молам помогнете ми :(
Ајде да ти помогнам само кажи ми ако сакаш што телефон ти е или контактирај ме по ПП

--- надополнето ---

Кога ја активирам Cydia ми застанува на Loading и после прави краш,, барав солуција и може единствено преку SSH програмот кој никако да го сватам . Целта е да се влезе во Sys преку компјутер и да се избришат некој фалови за Cydiata повторно да работи како што треба,,,

ХЕЛП?
Епа чим знаеш што е проблем ? инсталирај некој ссх програм влези му во систем избриши ги ...
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Кога ја активирам Cydia ми застанува на Loading и после прави краш,, барав солуција и може единствено преку SSH програмот кој никако да го сватам . Целта е да се влезе во Sys преку компјутер и да се избришат некој фалови за Cydiata повторно да работи како што треба,,,

ХЕЛП?
Направи на ново анлок и џеилбрејк и БИ ТРЕБАЛО да се реши проблемот ;)
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Леле знае ли некој како можам и каде да го сменам а и дали можам да го сменам екранчето малце ми пукна !
Ве молам помогнете ми
СЕ РАБТОТИ ЗА iPod Touch
 
P

Pupi paff<3

Гостин
Imat nekoj nervi da mi objasnit kako da si instaliram apps na iphonov?
Po mozhnost podetalno zsh vrska nemam sho da rabotam.fala odnapred
 

QWERTY11

Brzo,brzo pravo u g`zo
Член од
31 декември 2009
Мислења
22
Поени од реакции
2
Ајде момци малце да ве оправам :) , SSH не ви треба можете да си симнете и iPhonebrowser што многу ја олеснува работата , таму ги имате сите фолдери системски на телефонот , инаку јас би ви предложил да си инсталирате и installous не знам која верзија гуглајте малку и секако apps sync . Од како ќе го направите тоа си идете у фолдер вар , тражете documents , таму installous па downloads и таму правиш аплоуд на апликацијата која е секако пиратска фул верзија претходно симната од торент :pos2: се враќате во installous oд телефонот и кај даунлоудс ја имате апликацијата клик на неа и инстал , но користете после copy trans suite за музика бидејќи ако синхронизирате со iTunes ќе ви ги избрише апликациите кои ги немате купено преку app store . Бидете ми поздравени ајфон јузери :D и јас многу се намачив до дека да превземам целосна контрола над мојот apple devica тако звани iPhone 2g прекрасно е чувството кога го поседуваш уредот ајт да не должам многу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom