Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
14 октомври 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ima li nekoj so vo momentov bi mozel da pomogne okolu dekodiranje na I phone-ot, osven Senad ... i dali znaete koj od funkciite ne rabotat pri vakov nacin na `unlock`.

Fala odnapred,
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ум... ај за сигурност ке прашам еден колега и ке ти кажам до утре вечер иначе мислам дека порано беше 30 евра, ама тоа беше начин само за една картичка, сега мислам дека има солуција за сите картички да ги прима. Незнам не сум сигурен ке прашам па ке ти пишам.
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
неможе онде у беверли до 9ка дуќанот на епл што е?
незнам не сум прашал... море... чеј мислам дека имаа или се лажам. не сум сигурен знам пред некој ден шетав таму со Вирусот и мислам дека видовме Ај фон или сега сум збунет нешто.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
незнам не сум прашал... море... чеј мислам дека имаа или се лажам. не сум сигурен знам пред некој ден шетав таму со Вирусот и мислам дека видовме Ај фон или сега сум збунет нешто.
ај, нека ти текне :wink:
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ај, нека ти текне :wink:
полесно ми е да тркнам до беверли :) хаха...

како и да е мислам дека Ај фонот сеуште не е за македонско држиште т.е. балканско наменет.

А илегално? И, за колку се нуди?
по огласи - приватњаци што биле во "странство"
ги нудат тие од 8 гига од 400 до 500 евра :)
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
полесно ми е да тркнам до беверли :) хаха...

како и да е мислам дека Ај фонот сеуште не е за македонско држиште т.е. балканско наменет.


по огласи - приватњаци што биле во "странство"
ги нудат тие од 8 гига од 400 до 500 евра :)
тие од 8 гига неможат да се декодираат, имаат јака заштита. тој од 4 гига може да се декодира, ама при декодирањето губи многу функции... и се сведува на просечен мобилен телефон со основни функции. се на се, шкарт телефон. послушате ме мене и земете си го SE P1i. според мене мнооооогу подобар телефон од ај фонот.
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
тие од 8 гига неможат да се декодираат, имаат јака заштита. тој од 4 гига може да се декодира, ама при декодирањето губи многу функции... и се сведува на просечен мобилен телефон со основни функции. се на се, шкарт телефон. послушате ме мене и земете си го SE P1i. според мене мнооооогу подобар телефон од ај фонот.
јас колку што сум информиран телефонот не се декодира - туку се манипулира со сим картичката. значи се се работи на симот, се тргаат некои кодови од симот и се внесуваат од оригиналниот што е предложен да се користи со Ај фонот и автоматски ај фонот ја детектира картичката како да е американска или како и да е а сепак имаш мрежа во Македонија.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
јас колку што сум информиран телефонот не се декодира - туку се манипулира со сим картичката. значи се се работи на симот, се тргаат некои кодови од симот и се внесуваат од оригиналниот што е предложен да се користи со Ај фонот и автоматски ај фонот ја детектира картичката како да е американска или како и да е а сепак имаш мрежа во Македонија.
значи ме разбра: јас зборам за декодирање на апаратот, а не сим картицата. колку што сум информиран јас... -))
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Cek malu sea IMAT VO EVROPAVA bilo kade da se kupit IPHONE????
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ИМАТ - во Романија веќе цел месец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom