Избор за песна за Евровизија 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Јас го гледав 'шоуто', не го слушав, и тоа само дел. Мислам раперите од Шутел се 10 класи подобри од овие и барем имаат свој стил.
Со една реченица може цел циркус да се опише:
Некој ќе оди во ОСЛО да пее на евровизија, а тоа нема да бидам јас :(

Па ако е циркус евровизија, да ги пратиме K 15 со било која нивна песна па ќе не претстават подостојно, а не овие 'музичари'.
Мислам музичката поп сцена ако може така да се нарече во Македонија е катастрофа (инаку ова е доста благ збор). Евровизија им е единствена шанса да се покажат барем на три минути, пред европа и тоа е главното зошто сите сакаат да одат на евровизија, т.е да се прошетаат до друга земја кобајаги не претставуваат нас т.е ја претставуваат државата.
И тоа колку сме сите заинтересирани за евровизија се виде колку од народот гласаше, се на се нешто под 50 до 60.000. поправете ме ако грешам. На никој не му е гајле кој ќе не претставува, битно е некој да се прошета на туѓа сметка т.е од парите што ги даваме за радио дифузна такса, па зошто тогаш не ни овозможат на сите Македонци, во пакет од по 100 луѓе да одиме секоја година на евровизија и да претставиме Македонија, што е битно дали е добра песната(некој од тие 100 луѓе ќе пее), битно ние да се прошетаме, бидејќи тоа стана евровизија за нас, безпари шетање на некој 'пејач'(со исклучок не неколку години, тоше и владо).
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Уште со Евровизија се замарате??:toe:
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
154
Поени од реакции
46
мозе некој цела тебела да ја ископира од негде.. ја немозам да ја најдам да видам кој каде завршил фала мн позз
 
Е

експерт

Гостин
Zosto se zamarate so evrovizija, se znae koi se fanovi I koi glasaat na evrovizija - homoseksualcite.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.182
ti sigurno si od ohrid :tapp:
komentarite od ostanatite zemji za nasiot izbor na oficijalnata strana na evrosong http://www.eurovision.tv/page/news?id=9363&_t=Gjoko+Taneski+takes+the+FYR+Macedonia+ticket+to+Oslo
:pos2::pos2::pos2:

1. И шо ак сум од Охрид? Значи сите што го сакаат Џоко се од Охрид?
2. Шо се битни коментарите од останатите земји? Не ја гледам поентата.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.631
:pos2::pos2::pos2:

1. И шо ак сум од Охрид? Значи сите што го сакаат Џоко се од Охрид?
2. Шо се битни коментарите од останатите земји? Не ја гледам поентата.
kako ne se bitni komentarite od drugite zemji pa tie treba da glasaat za nas ,dzabe ti so go fales tvoj gokica ali vo oslo nema da mozes da glasas za nego,a da i poveketo negovi podrzuvaci se od ohrid sakal ti da priznaes ili ne
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
kako ne se bitni komentarite od drugite zemji pa tie treba da glasaat za nas ,dzabe ti so go fales tvoj gokica ali vo oslo nema da mozes da glasas za nego,a da i poveketo negovi podrzuvaci se od ohrid sakal ti da priznaes ili ne
И дали ги читаше некој тие коментари? Исти се како и овие нашиве, во пола од коментарите кажуваат дека песната е добра... другата половина дека не чини... итн... итн... И едно гласање што ќе удрат во странство, имам роднини во Германија, врска немаат кога има или кога нема Евровизија... :jaj: Многу се замараме ние тука, ќе оди Џоле, ќе си ја види Норвешка, можда ќе плесне некоја скандинавка, ќе испее, чао пријатно...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.541
Поени од реакции
14.279
И дали ги читаше некој тие коментари? Исти се како и овие нашиве, во пола од коментарите кажуваат дека песната е добра... другата половина дека не чини... итн... итн... И едно гласање што ќе удрат во странство, имам роднини во Германија, врска немаат кога има или кога нема Евровизија... :jaj: Многу се замараме ние тука, ќе оди Џоле, ќе си ја види Норвешка, можда ќе плесне некоја скандинавка, ќе испее, чао пријатно...
Женет е бе, немој така. :))

Иначе колку што гледав, оваа евровизија помина без скандали. Чудно но вистинито. :tv:
 
G

Giggles

Гостин
Ја изгледав синоќа финалната вечер...Брука на големо. Водителките како цело време да се натпреваруваа која прва ќе каже нешто, тотално без ред им беше програмата. А песните не беа ништо посебно, ниту пак изведбите. И она иритирачко УУУУУУ на публиката кога победува некој кој не им е по ќеф... :uvo:
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Секоја година викам дека нема да глеам за да не се нервирам и пак.. гледав неколку песни од првата вечер и репризата ја гледав денес од финалето.. БРУКИ!!!Ѓ Не може еден фестивал да помине да не го наместат! Најмногу ми се свиѓаше како лани така и оваа год песната на Влатко Лозаноски, а за сценскиот настап на Илиевски. Али тоа е јбг, ај нека му се напраи меракот -.-'
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Џипси Бенд најевровизиска песна ДА.
Жити мене кажи ми дефиниција за евровизиска песна?
Бар ти немаш у последниве години пропуштено и кажи ми дали победничките песни се слични една на друга?
Секоја година победува различна песна, некоја интересен настап, некоја певлива, некоја непевлива ама познат човек денса во позадина, еднаш рок метал што ти ја знам таму, друг пат фолк песна...
И од кај тоа најевровизиска била Џипси Бенд?
Да ако Елена ја пееше ќе победевме на Евросонг? Секако дека не.
Секоја година праќаме просечни песни и далеку сме од победа. Која реално не ни треба.

Не постои пример што треба да е евровизиска песна. Помина времето во 80сетите и почеток на 90сетите кога требаше да имаш квалитетна песна и добри гласовни способности.

Сега Евровизија е културно - уметнички циркуз!
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
А бе Влатко Илиевски не беше рокер? Т.е. Ха Це! :tapp: Тиквар!

На Кабаре да не мислел дека е пријавен.Нека се отруја! Да ти ебам рокерот!
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Брука за жирито што ја игнорираа песната на Симон Трпчески. Ни еден единствен поен не доби од жирито, не случајно е тоа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom