Иван Исцелител - воскреснувач - телкинезер

Член од
27 октомври 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ova se samo pret
Лекува хепатит А,Б и Ц, кои нормално се заболувања на црниот дроб и лекува жолтица која е како што пишува неговото свето писмо болест во крвта, го прочитав текстот само за да се изнасмеам стварно убаво, ме фати многу касно ама не жалам.....
Едно ќе кажам, овде мора да се превземе нешто бидејќи луѓето ја прекинуваат терапијата, слушајки го овој човек, јасно во неговото "свето" писмо пишува, јас им велам да прекинат со апчињата за да ги лекувам, законот е прекршен, и сметам дека овој човек треба кривично да одговара, зошто не е фер ова што се прави, јас иако сум лекар, можам да кажам дека сум човек кој верува во господ, и ова што тој го прави ниту е божјо ниту е било на што слично освен на тип на психолошко пореметување,
Себе си се нарекуваш месија, во првиот дел од текстот велиш не постои рај и пекол, потоа велиш читајте библија, каде што јасно се вели дека рај постои, а како трето и врв на баналното е тоа што пишуваш луѓето да читат библија, а во библијата почитувам мој исцелителу нема ВТОР месија слабо си ја простудирал библијата, имаш некое медицинско потковување ама е крајно смешно бидејќи има ситуации каде што се сечеш, немам време да цитирам само ќе ти кажам, што си направил некоја паричка глумејќи лудило си направил, бегај инаку сигурно ќе завршиш зад решетки бидејќи луѓето не смејат да ја оставаат терапијата заради твоите луди идеи,
Ќе те има на телевизија ама од друга причина, и со лисици на рацете, не ми е јасно како спиеш навечер, јас се сомневам во синдром на патолошка лажливост каде што луѓето лажат и си веруваат самите, немам друго објаснување да излажеш досега илјадници луѓе и да спиеш мирн, но пак од друга страна, блогови, мејлови, телевизија каде се наплаќа по минута прилично скапо, постојани реклами укажуваат на тежок и добро смислен бизнис.
Што и да кажам е сувишно незнам колку треба да се каеш за господ да ти прости за волку излажан и измамен народ, сведок сум лично јас на луѓе кои те колнат бидејќи ти верувале а сега се во критична состојба, од тука произлегува и мојот револт, и спуштањето толку ниско да се обраќам на таков шарлатан.
Конкуренција бил на болница, го имало на CNN, си правел фото монтажи во некој холивуд стил, па ало човече.... месија, бог, исцелител, бајач, историјата се повторува...... господе боже.... психијатриски случај
[DOUBLEPOST=1540695660][/DOUBLEPOST]Imam tetka koja
so lazes be jas sedam tamu koga si bil bre ti jas sum goran ahahhh
--- надополнето: 14 јануари 2013 во 15:10 ---

jas bev bolen odev po site lekari i bolnici i tamu sekoj den umiraa od lekarite pa ima po vesti netreba jas da kazuvam .no mene ivan me spasi koga odev kaj ivan vo skopje kaj drzavna tamu dodeka cekav vidov i lekari profesori na red se lecea kaj ivan vo red e toaa....no ivan nikogo so sila ne tera da ide kaj nego no dobrovolno e i narodot sam si odi i nikoj nemoze da mu kaze na narodot kaj da odi kaj vidi dobro tamu ce odi........covekovo pravo e kaj ce se leci i kaj kogo dali ce go slusa doktorot ili ne ili ce pie lekovi ili ne toa se osnovni covekovi prava.e sega doktorite so se ljubomorni i isplaseni od ivanco so ima guzva e toa im e............mene ivan me spasi a ne doktori
[DOUBLEPOST=1540696931][/DOUBLEPOST]Dobro e sto ima i takvi sto imale pozitivno iskustvo so Ivan.A onoj covek izgleda ednostavno naivno i prostodusno cist
Машко врапче си бара женско врапче :vozbud::vozbud::vozbud:

Во мислите има прљави мисли :pos::pos::pos:
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Дај бе одблокирајте го, досадно е без него.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
Иван Исцелител вика до 2022 ќе се нервирате со Короната.
- А после ?
После ќе се навикнете...

Корона е кога човек е Короносан. - Исто како што главоболка е кога те боли глава...
Автоматски споено мислење:

Иван Исцелител вика до 2022 ќе се нервирате со Короната.
- А после ?
После ќе се навикнете...

Корона е кога човек е Короносан. - Исто како што главоболка е кога те боли глава...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.139
Поени од реакции
7.704
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
Сите што го сеирите Иван Исцелител, абе да ви беше член од блиска фамилија брат, син, татко, сопруг, вујко, стрико ќе видевме ли дали такви коментари ќе дававте!!!
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.048
Поени од реакции
10.742
Сите што го сеирите Иван Исцелител, абе да ви беше член од блиска фамилија брат, син, татко, сопруг, вујко, стрико ќе видевме ли дали такви коментари ќе дававте!!!
од ова наведеното тебе што ти е?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom