Иван Исцелител - воскреснувач - телкинезер

Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Пред 2 месеца беа 3000 донации а сега се 4000? ..Мислам секоја чест за донациите но бројкиве..
 

goran001

maniken
Член од
8 ноември 2012
Мислења
271
Поени од реакции
80
Пред 2 месеца беа 3000 донации а сега се 4000? ..Мислам секоја чест за донациите но бројкиве..
eli ste gluvi eli ste nepismeni neli go slusate ivan so zbore breeeeeeeeeeeeeeeee nad 3.000 blizu 4.000 razbiraz blazo jas slusam so govore i tova pisuvam za mojot i nasio mesija
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
шо ти ебожји човек чујасте ли над 3.000 хуманитарни акциии браво за нашио месија големи дела праве вистински божји човек ај да ја проследиме хуманитарната акција да го погледнеме видео клипот и министеро во влада на република македонија го фале бравоооооооооо
Иван, секоја чест пријателе.
Ако размислам подобро, човеков има подобар ПР и бизнис план од пола македонски компании. А народ со мака, со утепано здравство, необразовани, финансиски утепан - верува. Кај знаат кутрите што е тоа интернет. Не се администратори па да видат дека сам си праи герила маркетинг. Не знаат дека "божјиот човек" уствари е итар човек кој си тера бизнис и заработува прилично добро на нивната мака. Не знаат што е ништо од ова. Е сега, може ќе речете "сами се криви што веруваат", ама па наивните и лесноверните треба некој да ги заштити од "ивановците" низ светот.

Иван, мене си ми стварно симпатичен со видеава и те почитувам затоа што ти фаќа кликерот. Значи, те почитувам пошто си се потрудил, се трудиш и го правиш тоа добро. Да не беше од Нагоричане туку од Центар, најверојатно ќе работеше во некоја маркетинг агенција и ќе имаше успешна кариера. Ама, пријателе, форумов не ти е соодветно место за промоција и ќе те замолам да олабавиш. Договорено?
 

goran001

maniken
Член од
8 ноември 2012
Мислења
271
Поени од реакции
80
Иван, секоја чест пријателе.
Ако размислам подобро, човеков има подобар ПР и бизнис план од пола македонски компании. А народ со мака, со утепано здравство, необразовани, финансиски утепан - верува. Кај знаат кутрите што е тоа интернет. Не се администратори па да видат дека сам си праи герила маркетинг. Не знаат дека "божјиот човек" уствари е итар човек кој си тера бизнис и заработува прилично добро на нивната мака. Не знаат што е ништо од ова. Е сега, може ќе речете "сами се криви што веруваат", ама па наивните и лесноверните треба некој да ги заштити од "ивановците" низ светот.

Иван, мене си ми стварно симпатичен со видеава и те почитувам затоа што ти фаќа кликерот. Значи, те почитувам пошто си се потрудил, се трудиш и го правиш тоа добро. Да не беше од Нагоричане туку од Центар, најверојатно ќе работеше во некоја маркетинг агенција и ќе имаше успешна кариера. Ама, пријателе, форумов не ти е соодветно место за промоција и ќе те замолам да олабавиш. Договорено?
VIDI VAKA ACID ADMINISTRATORE PA GLEDAM SAKAS I CENZURA DA STAVIS NA FORUMOV NE SME U SEVERNA KOREJA A GLEDAM DEKA SI I LJUBOMOREN COVEK NORMALNO MAKEDONSKA RABOTA KOJ GO BIVA SITE SAKAAT DA GO RUSAT MENE IVAN MI IMA POMOGNATO MNOGU I CE GO FALAM SEKADE JAS SUM GORAN OD NOVO SELO STRUMICA NE ME PRAVETE IVAN A TEMAVA NEKOJ JA NAPISAL NA FORUMOT ZA NASIO MESIJA IVAN ISCELITEL I SEGA PO VAS NESMEE NIKOJ DA JA KAZE VISTINATA ZA BOZJIOT COVEK IVAN IVAN POMAGA NA NAROD BEZ PARI IMA REZULTATI IMA GUZVI SITE GO ZNAAT TOA IVAN DAVA HUMANITARNO NAPRAVIL 120 KUKI NA SAMOHRANI RODITELI PRAVI PATISTA POMAGA NA SPORCKI EKIPI SEKADE DAVA HRANA OBLEKA TOA E FAKT I SITE GO ZNAAT TOA OD VISTINATA NE SE BEGA SITE STRANSKI TELEVIZII DOGAAT I GO SNIMAAT TOA I SVETOT GO ZNAE I SO POVECE DA ZBORUVAME CE STAVAM VIDEA OD KAJ IVAN PA UVERETE SE SAMITE.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Абе Иван, јас тебе те фалам, ти ми викаш дека сум те цензурирал...
Јас ти викам да олабавиш, ти уште толку напињаш...
Јас ти викам дека знам дека си Иван (по мејл, по IP адреса, по сВе), ти ми викаш дека си Горан од струмичко.
Јас ти викам терај си бизнисот по селат и остави го форумов на луѓето кои имаат памет, ти ми викаш „глупи сте, ќе ставам уште виде“.
Што треба за да те откажам? Да направам видео со докази и да го пуштам по сите портали и телевизии? Да закупам земја на патот до Нагоричане, баш пред тебе, на која ќе ставам билборд „Иван е измамник“ и на кој ќе има објаснување за твоите будалаштини? Не се фаќај на оро со непознати, терај си работа со напатените и неуки.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Абе Иван, јас тебе те фалам, ти ми викаш дека сум те цензурирал...
Јас ти викам да олабавиш, ти уште толку напињаш...
Јас ти викам дека знам дека си Иван (по мејл, по IP адреса, по сВе), ти ми викаш дека си Горан од струмичко.
Јас ти викам терај си бизнисот по селат и остави го форумов на луѓето кои имаат памет, ти ми викаш „глупи сте, ќе ставам уште виде“.
Што треба за да те откажам? Да направам видео со докази и да го пуштам по сите портали и телевизии? Да закупам земја на патот до Нагоричане, баш пред тебе, на која ќе ставам билборд „Иван е измамник“ и на кој ќе има објаснување за твоите будалаштини? Не се фаќај на оро со непознати, терај си работа со напатените и неуки.
Мислам дека со она "raziras" не демантира сите дека е Иван.
 
Последно уредено:

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Мислам дека со она "raziras" не демантира сите дека не е Иван.
Толку е глуп да се регистрира со форум со мејл ivaniscelitel@hotmail.com, мејл на кој мора да има пристап за да ја комплетира успешно регистрацијата и мејл кој го рекламира како контакт за неговите „сеанси“. Исто така, мејлот ivaniscelitel@hotmail.com e врзан со телефонскиот број 070693725 - телефон кој Иван јавно го рекламира за „закажување“ во неговите Јутуб видеа. Иван, Господ е голем и гледа се' - ќе ти дојде крајот и ќе ти наплати за сите напатени души кои ги имаш измамено.

#БожјаБомба!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.867
Поени од реакции
80.478
Па не сум баш сигурен дали он тука се рекламира и промовира, или само се бламира.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Толку е глуп да се регистрира со форум со мејл ivaniscelitel@hotmail.com, мејл на кој мора да има пристап за да ја комплетира успешно регистрацијата и мејл кој го рекламира како контакт за неговите „сеанси“. Исто така, мејлот ivaniscelitel@hotmail.com e врзан со телефонскиот број 070693725 - телефон кој Иван јавно го рекламира за „закажување“ во неговите Јутуб видеа. Иван, Господ е голем и гледа се' - ќе ти дојде крајот и ќе ти наплати за сите напатени души кои ги имаш измамено.

#БожјаБомба!
Џабе везеш, ваков тип што и да кажеш/напишеш неможеш да го разубедиш.
Што би рекол мој колега: Толку е глуп што не можеш да го заебеш.
Најтрагично, кознае колку земал на душа до сега, луѓе кој оделе кај него па после било касно за конвеционалната медицина.

П.С. А попаметно му е да се представи дека е он, барем ќе збори во негово име.
Мислам дека само нему не му е јасно дека еден нема од форумов кој верува дека он не е Иван, туку некој таму фиљан Горан од ново село кој единствена мисија на земјава му е да го фали "Месијата" по форуми.
Џабе и да му објасниш дека овој подфорум е за заебанции, он го гледа како себепромовирање.
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
А лечиш ли од љубомора ?

Ацид, ти реков, џабе везеш пријателе ^.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
А лечиш ли од љубомора ?

Ацид, ти реков, џабе везеш пријателе ^.
Јас можда везам за џабе, ама он сигурно нема да везе повеќе.
Перманентно баниран. Ѓубре измамничко, мисли форумов е Шутел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom