Иван Исцелител - воскреснувач - телкинезер

goran001

maniken
Член од
8 ноември 2012
Мислења
271
Поени од реакции
80
А тоа хеликоптерот дизел е или на плин? :)
kazvat u strumica deka xelikopterot odel na xerozina............narode u strumica se zbore ivanco go imalo na CNN ja ne sam ga videl nemam antenu nego noksir na tavan ama ovoj kruze na internet ja ne gledam dobro udari glavu od supu dali e foto sop ili vistina neznam
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Ама некако много кумановски ми збориш, а од струмицу викаш дека си, што е овај работа, куде си пораснаја?
 

goran001

maniken
Член од
8 ноември 2012
Мислења
271
Поени од реакции
80
Ама некако много кумановски ми збориш, а од струмицу викаш дека си, што е овај работа, куде си пораснаја?
jas sum od strumica ebago novo selo ulica br 5 povelete site .no ovoj kumanovskiot mi e smesen ..kude tumbu i tri bandere haahaaaaa
--- надополнето: 6 јануари 2013 во 13:31 ---
Како не ти е срам бе покварен еден да лажеш луѓе и да земаш пари?
Па уште и се зафркаваш!
ja ne sum ivan a ti da ne ti e krivo na ivanco so te placaat vracovi da zbores loso protiv ivan propaganda nevidena................zosto ne zapomnite ivan ne zema pari bes pari raboti razbirate li vie
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Иначе слика од горе ти е у фотошоп напраена, види се од километар, плус пишуе у дескрипшн на слику, дури и дека е у Adobe Photoshop CS5 праена, иди шетај у Старо Нагоричане сг!!
 

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
Лекува хепатит А,Б и Ц, кои нормално се заболувања на црниот дроб и лекува жолтица која е како што пишува неговото свето писмо болест во крвта, го прочитав текстот само за да се изнасмеам стварно убаво, ме фати многу касно ама не жалам.....
Едно ќе кажам, овде мора да се превземе нешто бидејќи луѓето ја прекинуваат терапијата, слушајки го овој човек, јасно во неговото "свето" писмо пишува, јас им велам да прекинат со апчињата за да ги лекувам, законот е прекршен, и сметам дека овој човек треба кривично да одговара, зошто не е фер ова што се прави, јас иако сум лекар, можам да кажам дека сум човек кој верува во господ, и ова што тој го прави ниту е божјо ниту е било на што слично освен на тип на психолошко пореметување,
Себе си се нарекуваш месија, во првиот дел од текстот велиш не постои рај и пекол, потоа велиш читајте библија, каде што јасно се вели дека рај постои, а како трето и врв на баналното е тоа што пишуваш луѓето да читат библија, а во библијата почитувам мој исцелителу нема ВТОР месија слабо си ја простудирал библијата, имаш некое медицинско потковување ама е крајно смешно бидејќи има ситуации каде што се сечеш, немам време да цитирам само ќе ти кажам, што си направил некоја паричка глумејќи лудило си направил, бегај инаку сигурно ќе завршиш зад решетки бидејќи луѓето не смејат да ја оставаат терапијата заради твоите луди идеи,
Ќе те има на телевизија ама од друга причина, и со лисици на рацете, не ми е јасно како спиеш навечер, јас се сомневам во синдром на патолошка лажливост каде што луѓето лажат и си веруваат самите, немам друго објаснување да излажеш досега илјадници луѓе и да спиеш мирн, но пак од друга страна, блогови, мејлови, телевизија каде се наплаќа по минута прилично скапо, постојани реклами укажуваат на тежок и добро смислен бизнис.
Што и да кажам е сувишно незнам колку треба да се каеш за господ да ти прости за волку излажан и измамен народ, сведок сум лично јас на луѓе кои те колнат бидејќи ти верувале а сега се во критична состојба, од тука произлегува и мојот револт, и спуштањето толку ниско да се обраќам на таков шарлатан.
Конкуренција бил на болница, го имало на CNN, си правел фото монтажи во некој холивуд стил, па ало човече.... месија, бог, исцелител, бајач, историјата се повторува...... господе боже.... психијатриски случај
 

goran001

maniken
Член од
8 ноември 2012
Мислења
271
Поени од реакции
80
i po milioniti pat lugeto i lekarite osobeno se plasat od nasiot ivanco go smetaat za jaka konkurencija pa eve i ovoj lekar so pisuva za ivanco znaci ivanco e mnogu jak narodot go bara ide kaj nego drugite pukaat od muka...kako vracovi i lekari sami si kazuvaat..nekoj da mi kazuvase nema da veruvam no sega se uveriv od tekstot pogore od statijata na lekarot nisko mnogu nisko mu zaviduvaat na ivanco
 

Towelie

теХАЦЕ
Член од
26 јуни 2011
Мислења
307
Поени од реакции
254
jas sum od strumica ebago novo selo ulica br 5 povelete site .no ovoj kumanovskiot mi e smesen ..kude tumbu i tri bandere haahaaaaa


Од Струмица сум и бев во селото, во куќа 5. Излезе еден стар човек и го прашав : "Биле ли сте кај Иван Исцелител?"
Одговорот беше: "Сине, сигурно сте грешка, не познавам никаков иван исцелител."
BTW:
ТВ КРТ не ни се емитува у Струмица. :)
 

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
i po milioniti pat lugeto i lekarite osobeno se plasat od nasiot ivanco go smetaat za jaka konkurencija pa eve i ovoj lekar so pisuva za ivanco znaci ivanco e mnogu jak narodot go bara ide kaj nego drugite pukaat od muka...kako vracovi i lekari sami si kazuvaat..nekoj da mi kazuvase nema da veruvam no sega se uveriv od tekstot pogore od statijata na lekarot nisko mnogu nisko mu zaviduvaat na ivanco
А да заборавив да кажам мене конкуренцијата ме испрати како представник, за предходниот пост очекувам околу 9 000 евра, сепак моравме некако да делуваме, светиот месија ќе не остаи без работа, замисли ќе останеме на учица, нема болници нема медицински факултети, сите луѓе здрави среќни, незнам што да ти кажам ако си толку сигурен дека ова ќе се случи а си предпоставувам бидејќи имаш семоќна сила, кажи ми на време ние лекарите да си запишеме друг факултет, јас на пример вчера земав книги ќе си учам информатика, овие болниците и секојневните гужви на работа ќе ми останат само горка успомена :) Те молам пресвети Иване, остаи малку работа и за нас и ние сме души, имаме фамилија да земеме плата барем по 3-4000 да си имаме за леб, смилувај се на овој куп лекари пратени од ѓаволот да им штетат на луѓето, јас навистина се каам за предходниот пост, навистина цела ноќ неможев да заспијам, од клетвата која ми ја фрли, те молам простими,
Во името на Отецот, Иван и светиот дух,
Амин
 

goran001

maniken
Член од
8 ноември 2012
Мислења
271
Поени од реакции
80
Од Струмица сум и бев во селото, во куќа 5. Излезе еден стар човек и го прашав : "Биле ли сте кај Иван Исцелител?"
Одговорот беше: "Сине, сигурно сте грешка, не познавам никаков иван исцелител."
BTW:
ТВ КРТ не ни се емитува у Струмица. :)
so lazes be jas sedam tamu koga si bil bre ti jas sum goran ahahhh
--- надополнето: 14 јануари 2013 во 15:10 ---
А да заборавив да кажам мене конкуренцијата ме испрати како представник, за предходниот пост очекувам околу 9 000 евра, сепак моравме некако да делуваме, светиот месија ќе не остаи без работа, замисли ќе останеме на учица, нема болници нема медицински факултети, сите луѓе здрави среќни, незнам што да ти кажам ако си толку сигурен дека ова ќе се случи а си предпоставувам бидејќи имаш семоќна сила, кажи ми на време ние лекарите да си запишеме друг факултет, јас на пример вчера земав книги ќе си учам информатика, овие болниците и секојневните гужви на работа ќе ми останат само горка успомена :) Те молам пресвети Иване, остаи малку работа и за нас и ние сме души, имаме фамилија да земеме плата барем по 3-4000 да си имаме за леб, смилувај се на овој куп лекари пратени од ѓаволот да им штетат на луѓето, јас навистина се каам за предходниот пост, навистина цела ноќ неможев да заспијам, од клетвата која ми ја фрли, те молам простими,
Во името на Отецот, Иван и светиот дух,
Амин
jas bev bolen odev po site lekari i bolnici i tamu sekoj den umiraa od lekarite pa ima po vesti netreba jas da kazuvam .no mene ivan me spasi koga odev kaj ivan vo skopje kaj drzavna tamu dodeka cekav vidov i lekari profesori na red se lecea kaj ivan vo red e toaa....no ivan nikogo so sila ne tera da ide kaj nego no dobrovolno e i narodot sam si odi i nikoj nemoze da mu kaze na narodot kaj da odi kaj vidi dobro tamu ce odi........covekovo pravo e kaj ce se leci i kaj kogo dali ce go slusa doktorot ili ne ili ce pie lekovi ili ne toa se osnovni covekovi prava.e sega doktorite so se ljubomorni i isplaseni od ivanco so ima guzva e toa im e............mene ivan me spasi a ne doktori
 

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
so lazes be jas sedam tamu koga si bil bre ti jas sum goran ahahhh
--- надополнето: 14 јануари 2013 во 15:10 ---

jas bev bolen odev po site lekari i bolnici i tamu sekoj den umiraa od lekarite pa ima po vesti netreba jas da kazuvam .no mene ivan me spasi koga odev kaj ivan vo skopje kaj drzavna tamu dodeka cekav vidov i lekari profesori na red se lecea kaj ivan vo red e toaa....no ivan nikogo so sila ne tera da ide kaj nego no dobrovolno e i narodot sam si odi i nikoj nemoze da mu kaze na narodot kaj da odi kaj vidi dobro tamu ce odi........covekovo pravo e kaj ce se leci i kaj kogo dali ce go slusa doktorot ili ne ili ce pie lekovi ili ne toa se osnovni covekovi prava.e sega doktorite so se ljubomorni i isplaseni od ivanco so ima guzva e toa im e............mene ivan me spasi a ne doktori
Имаш среќа што Иван е во Македонија, да беше во некоја западна земја одамна името ќе му се заборавеше, т.е. веќе одамна ќе беше во затвор. КОЈ СИ ТИ ДА СОВЕТУВАШ ЛУЃЕТО ДА ЈА ПРЕКИНУВААТ ХЕМОТЕРАПИЈАТА? КОЈ СИ ТИ ДА ЈА ПРЕКИНУВАШ ТЕРАПИИ, ЗНАШ ЛИ ТИ СО КОЛКУ ЛУЃЕ СЕ ИМАМ СРЕТНАТО ШТО БИЛЕ КАЈ ТЕБЕ ИЛИ КАЈ ИВАН И ПОТОА ДОАЃААТ КАЈ НАС ВО ТЕРМИНАЛЕН СТАДИУМ, СРЕЌА ТВОЈА ШТО ТИЕ НЕ СЕ МЕЃУ ЖИВИТЕ ИНАКУ ДОСЕГА НЕЗНАМ ШТО ЌЕ ТИ НАПРАВЕЛЕ, малоуник, Што се замислуваш, син бил божји, едини во свет, ЛУЃЕ НЕ МИСЛИТЕ ДЕКА ТРЕБА ДА СЕ ПРЕВЗЕМЕ НЕШТО ЗА ОВОЈ ДА ОДИ ВО ЗАТВОР? На сите пациенти им викам да се тргаат од таквите луѓе ама тоа е ни фали едукација, уште сме заостанати, незнам ни самиот зошто се расправам овде со тебе ама сериозно е веќе ова твоето... Потенцирај име кое си го излечил на некој професор, можам да кажам дека ги знам 99% од професорите во државна болница не се многу? Со овие постови провоцираш да стварно се превземе нешто, ова ќе стигне до министерство за здравство верувај ми на зборот што ти го кажувам...
 

goran001

maniken
Член од
8 ноември 2012
Мислења
271
Поени од реакции
80
abe ti navistina si nepismen ivanco knigata ja ima napisano 1989 godina razbiras li be ti..............a pomaga na narod od 1980 godina kaj nego ima od tito priznanie...........knigata ja davase gratis na site jazici vo milionski primeroci......izlekuval nad 150.000.000 milioni luge ...bil u rusija 4 godini amerika 6 godini ima priznanija kaj nego na zid od celiot svet kaj be zivis ti be svetot go priznal a ti go osuduvas pa i vrapci u granka znajat za ivanco no te razbiram............krivo ti e tebe licno pa curis od nervoza .za tvoja informacija site svetcki drzavi go barat ivan gledav na tv so dokazi kazuvase ivan kako go baraat .no covekot rece sedi tuka oti e patreiot....so imas ti protiv ako turisti od cel svet go posetuvaat ivan site imate korist od ivan ekonomska..hoteli,prodavnici,kafani,taksi so te maci licno uspehot na ivan toa li.............a ministerstvo za zdravstvo so mu pretis na ivanco pa go znaat tie ivanco go ima na televizii sekade no licno so te maci ivanco kazi si ispovedaj se
 

xochipilli

Војвода
Член од
29 јули 2006
Мислења
426
Поени од реакции
116
abe ti navistina si nepismen ivanco knigata ja ima napisano 1989 godina razbiras li be ti..............a pomaga na narod od 1980 godina kaj nego ima od tito priznanie...........knigata ja davase gratis na site jazici vo milionski primeroci......izlekuval nad 150.000.000 milioni luge ...bil u rusija 4 godini amerika 6 godini ima priznanija kaj nego na zid od celiot svet kaj be zivis ti be svetot go priznal a ti go osuduvas pa i vrapci u granka znajat za ivanco no te razbiram............krivo ti e tebe licno pa curis od nervoza .za tvoja informacija site svetcki drzavi go barat ivan gledav na tv so dokazi kazuvase ivan kako go baraat .no covekot rece sedi tuka oti e patreiot....so imas ti protiv ako turisti od cel svet go posetuvaat ivan site imate korist od ivan ekonomska..hoteli,prodavnici,kafani,taksi so te maci licno uspehot na ivan toa li.............a ministerstvo za zdravstvo so mu pretis na ivanco pa go znaat tie ivanco go ima na televizii sekade no licno so te maci ivanco kazi si ispovedaj se
Ти си болен човече...
 

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
abe ti navistina si nepismen ivanco knigata ja ima napisano 1989 godina razbiras li be ti..............a pomaga na narod od 1980 godina kaj nego ima od tito priznanie...........knigata ja davase gratis na site jazici vo milionski primeroci......izlekuval nad 150.000.000 milioni luge ...bil u rusija 4 godini amerika 6 godini ima priznanija kaj nego na zid od celiot svet kaj be zivis ti be svetot go priznal a ti go osuduvas pa i vrapci u granka znajat za ivanco no te razbiram............krivo ti e tebe licno pa curis od nervoza .za tvoja informacija site svetcki drzavi go barat ivan gledav na tv so dokazi kazuvase ivan kako go baraat .no covekot rece sedi tuka oti e patreiot....so imas ti protiv ako turisti od cel svet go posetuvaat ivan site imate korist od ivan ekonomska..hoteli,prodavnici,kafani,taksi so te maci licno uspehot na ivan toa li.............a ministerstvo za zdravstvo so mu pretis na ivanco pa go znaat tie ivanco go ima na televizii sekade no licno so te maci ivanco kazi si ispovedaj se
Добро зарем не е јасно што ме мачи, какви туристи спомнуваш кога луѓе умираат поради превара, прекинуваат терапија и умираат заради твоите лаги, ЛИЧНО СУМ БИЛ СВЕДОК ТОА МЕ МАЧИ!
И уште едно ме мачи, тоа е што го навредуваш господ, Исус, во кој верува повеќе од половина свет, ја негираш библијата која е божја книга, уствари не ја негираш како има ама половина од тоа што е во неа кај тебе е различно, СИ бил вториот Исус, Е ТОА МЕ МАЧИ, историјата се повторувала, КОЕ Е ТОА ПРИЗНАНИЕ ШТО ГО ДОБИЛ ОД СВЕТОТ? Каде тоа го пишува, тој го кажал? Љубоморни биле, кажи ајде некој професор што го спомна па лично да го прашам и да се уверам, човек добро е додека те гледаат на смешка, 10 стари лекари или професори да се соберат и да укажат на ова што го укажувам јас на тебе, незнам кај ќе бидеш и збори си во твое лице доста го криеш идентитетот, Не се плашиме ние од такви преваранти како тебе, се плашиме само од Господ, а ти препорачувам и ти да почнеш да се плашиш од него, бидејќи за ова незнам колку тој добро ти пишува, Господ, колку што јас сум го читал вистинското свето писмо (бидејќи иако сум лекр реков дека сум верник) укажува строго против бајањето, а кај тебе во твојата "книга" бајање постои и тоа со ноже, а ВТОРО И МНОГУ БИТНО а не си го прочитал е тоа што во бибилијата пишува дека втор исцелител и син божји нема да дојде на планетата за да страна за грешките на луѓето, туку ќе се симне директно од небото како што си заминал, и ќе ги понесе сосебе сите праведници.
Нека ме поправат оние кои ја познаваат подобро библијата ако во нешто згрешив, но мислам дека суштински кажав се. Јас немам намера повеќе да се занимавам со тебе, ниту да ти коментирам на постовите, само ќе кажам престани и покај се за она што си го правел досега и осободи се од тој третокласен Демон кој е во тебе, бидејќи тој не ти помага ниту да лекуваш само те тера да продолжиш да го правиш она за што длабоко во себе знаеш дека е тешка измама,
Од мене толку, не сум против тебе како личност, со ова пишувам само на другите читатели од форумот, немаш потреба повеќе да ме цитираш
 

goran001

maniken
Член од
8 ноември 2012
Мислења
271
Поени од реакции
80
ovoj doktor e nepismen ako ivanco nas ne e biten so go spomnuva no ne e taka kako so on saka da go prestavi ivanco biten e ivanco biten ...eve so im e krivo i na ovoj doktor gledajte ..javno ivanco prezentira na tv dijagnozi so lekarite gi postavile na pacienti ivanco gi izlecil doktorite potvrdile i oni sami go potvrduvaat eve uverete sevidovte i samite.eve kozen rak izlecil potvrdile i doktori eve..i ovaaaaaaaaa.................................,,,,,i ovaaaaaaaaaaa................................i ovaaaaaaaaaaa.....................................i ovaaaaaaaaaaaaaaaa.....................................i ovaaaaaaaaaaaaa.........................i ovaaaaaaaa..........................guzvi golemi sekoj den.....................................i ovaaaaaaaaaa...................i ovvvvvvvvvvvvvi ovaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....................................................e za ovaa vi zborev toa e uspeh dokazan kaj ivan iscelitel jas sum ziv primer mene me spasi.......e zatoa ivan go zborat vo negativa sakaat uspehot da mu go rusat eve edno prasanje koj vo svetot imal povece guzva od ivan i kade i koj vo svetot izlegol so izleceni pacienti so doktorite potvrduvaat osven ivan pa normalno nikoj eden e ivan iscelitel puknite dusmani od muka
 

Kajgana Shop

На врв Bottom