Зошто користам Windows?

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Абе линуксот зависи која дистрибуција ја користиш. Убунту за пола саат се инсталира и сам си се направе ама имам пробано и арч да инсталирам абе се окозиф :) Тоа некои што викат дека за да направеш нешто на линукс е тешко можеби е поради тоа што не го пробале убунту :D
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
3.715
Поени од реакции
7.016
Windows го користам затоа што го добив со компјутерот. Со малку литература ги научив основните работи. Linux ми е непознат, па затоа останувам на старото.
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
3.715
Поени од реакции
7.016
Инсталирав Linux, но многу кочи. За десет дена три пати го инсталирам, но постојано се јавуваат проблеми. И сега не работи добро. Или јас не знам да го користам, или нешто не е во ред со системот. Затоа и понатаму го користам Windows, кој досега не ме оставил на цедило, освен кога храбро навлегувам во регистрите и системот.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
129
Користам Виндовс само заради DX9:kesa:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
221
Користам Виндовс само заради DX9:kesa:
Заради DX9?
Јас вчера инсталирав DX9 на Wine-от кај мене. Бара малце tweak пред инсталација, но ништо комплицирано...
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.708
Поени од реакции
809
Најбољи е...Едноставен за работа,прегледен :)
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
129
Заради DX9?
Јас вчера инсталирав DX9 на Wine-от кај мене. Бара малце tweak пред инсталација, но ништо комплицирано...
Океј бе, играј Assassin's Creed у Wine да те видам:pos:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.551
Oти е полесен за работа :)
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
221
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Полесен е за работа, ама сеа сум повеќе на Linux (неколку дена :)) и арно ми е.... Windows користам само ако некоја програма затреба ептен инаку Linux си е закон.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Користам Windows затоа што е најдобар!
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
221
Користам Windows затоа што е најдобар!
Ова ми е најсмешно...
Луѓе коишто немаат појма дека и постојат други оперативни системи... недај Боже пробале нешто различно од Windows-от што им го инсталирал локалниот “хакер“ тврдат дека е најдобар!

А... Ece... ЗОШТО Е НАЈДОБАР? (и те молам, не го викај хакерчето што го спомнав прееска да одговори на прашањето)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.352
Поени од реакции
788
Ова ми е најсмешно...
Луѓе коишто немаат појма дека и постојат други оперативни системи... недај Боже пробале нешто различно од Windows-от што им го инсталирал локалниот “хакер“ тврдат дека е најдобар!

А... Ece... ЗОШТО Е НАЈДОБАР? (и те молам, не го викај хакерчето што го спомнав прееска да одговори на прашањето)
јас незнам зошто е најдобар ама види во светов повеќето луѓе што користат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom