Зошто користам Windows?

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Мистичен напиша:
Линуксаш, колку тоа опасно звучи.
Освен неколку предности во конкретна намена (сервери, стабилност...), линукс сакс биг тајм. А се кладам дека и тие кои глумат најтврдокорни линуксаши, за одредени намени користат Виндоус.
Линуксаш звучи опасно !? Не се согласувам. Мене многу поопасно ми звучи небезбеден систем.
Глумење тврдокорност? Кога станува збор за безбедност на моите податоци... тврдокорен сум колку што може повеќе!!!
И, не... немам Windows.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
TonInter напиша:
Едноставно нели... премногу играм игри, па затоа повеќето од времето го галејќи го XP-то. Имам и Xubuntu инсталирано, закон е, нема што. Ама ме мрзи да играм преку wine/x... =)
Те мрзи да кликнеш неколку пати (4, to be precise), нешто што без проблем го правиш во Windows? Мрза :)
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
P.Overdrive напиша:
Те мрзи да кликнеш неколку пати (4, to be precise), нешто што без проблем го правиш во Windows? Мрза :)
Пер, ме тераш за инает да користам Линукс. Ок, ај, ќе инсталирам сега. :P
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
а зошто да користам Линукс,кога Windows-от има буквално се а и многу повеке од Линуксот...е сеа ние не сме научени да даваме пари (за легални копии) и се понашаме експерти и си мислиме дека глупите користат windows а паметните тие кој се разбираат од компјутери користат линукс .... па и линукс да беше водечка марка ке имаше повеке ’’непријатели’’ повеке пари и сите одма ке станевте хардкор корисници и сите ке се префрлевте не виндоус демек ...ја и ние нешто со знаеме....ступидити невр ендз
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Crazy P0Y0L напиша:
а зошто да користам Линукс,кога Windows-от има буквално се а и многу повеке од Линуксот...е сеа ние не сме научени да даваме пари (за легални копии) и се понашаме експерти и си мислиме дека глупите користат windows а паметните тие кој се разбираат од компјутери користат линукс .... па и линукс да беше водечка марка ке имаше повеке ’’непријатели’’ повеке пари и сите одма ке станевте хардкор корисници и сите ке се префрлевте не виндоус демек ...ја и ние нешто со знаеме....ступидити невр ендз
Daj ne tuku tropaj zeleni. Razgledaj gi moznostite na dvata OSa i posle zboraj.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
ама ако ми ветиш дека и ти ке го сториш истото...
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
:toe:....dosta ama ne gibaj....jas kazav moe mislenje ti igras kur so moeto mislenje zato i jas igrav so tvoeto "mislenje" ...
toj koristel linux c c c c c
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Crazy P0Y0L напиша:
:toe:....dosta ama ne gibaj....jas kazav moe mislenje ti igras kur so moeto mislenje zato i jas igrav so tvoeto "mislenje" ...
toj koristel linux c c c c c
Slusaj me dovolno znam za dvata OSa pa da opredelam vo koj so mi cini i so ne mi cini. I ne tuku se zaebavaj, eve dobar gest od mene nema da ti davam crveni mislenja. Iskreno mislenjeto ti bese glupavo. ako nekoj gubi site za nego se a .... ne me zaebavaj. :tapp:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Зошто користам Виндоус? Затоа што црвено-зелено-сино-жолто прозорче ми е одамна на мојот компјутер од време на време мењат зашто ми било кејф сум нашол подобра верзија и затоа што го користам за к*рташак(тепање време). А колку што сум јас упознаен во врска со линуксот е ОС најчесто применуван за сервери а не за домашна употреба. Барем колку што имам слушнато/видено кај луѓе. Што знам виндоусов ми е некако основата или модифицирана верзија на теоријата на Бушав. Компјутер без виндоус е ко подрум без ајвар
 
Член од
14 мај 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
zosto windos NEKORISTAM e vo slednite obrazlozenija Epa vaka windoso ne e mnogu bezbeden linuxot e pobezbeden, windoso e izmislen da igras igri (da gubis vreme na virtuelno igranje igri da ne recam glupiranje) a linuxot za seriozna rabota. Plus neznam koj bese so to 80% od programite se za windos mislam deka windoso ima kupista programi za nego oti sigurno kompaniite so prat za windos raboti imaat pogolem profit i izleze prv ako ne gresam
 
P

Princ

Гостин
Apokalipsa, и ова мислење треба да ти го избришам?
Муабетот е ЗОШТО КОРИСТИШ WINDOWS а ти си оф топик и пишуваш за предностите на едниот ОС над другиот, тоа е веќе башка муабет за кој има башка тема.
Поздрав и држи се до темите.
 
Член од
14 март 2007
Мислења
86
Поени од реакции
2
Apokalipsa напиша:
zosto windos NEKORISTAM e vo slednite obrazlozenija Epa vaka windoso ne e mnogu bezbeden linuxot e pobezbeden, windoso e izmislen da igras igri (da gubis vreme na virtuelno igranje igri da ne recam glupiranje) a linuxot za seriozna rabota. Plus neznam koj bese so to 80% od programite se za windos mislam deka windoso ima kupista programi za nego oti sigurno kompaniite so prat za windos raboti imaat pogolem profit i izleze prv ako ne gresam
za mnogu od rabotite si vo pravo i zosto koristam windows e to deka mnogu raboti so traba da gi pram moram vo nego a ne deka mi lezi mnogu plus daj ti se molam vidi go avataro pa duri i imeto i kazi mi za koj sum
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
PingVin напиша:
za mnogu od rabotite i zosto koristam windows e to deka mnogu raboti so traba da gi pram moram vo nego a ne deka mi lezi mnogu plus daj ti se molam vidi go avataro pa duri i imeto i kazi mi za koj sum
За DOS !? :toe: :kez:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom