Зошто имате потреба да флертувате и изневерувате?

Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
sto e toa varanje? nekad bilo varanje da poglednes druga zenska.citaj Isus sto rekol sto e preljuba i da poglednes druga zena, ama ne, stvarno sto e varanje, ti si ja sakal zaradi sex i sea imas so druga sex zaradi sex i kaj ima tuka varanje? sto ima taa i taa ima, sto ja varas? Samo ne bila ona toas i ti so druga ama poradi istoto si so nea, znaci nema varanje i koa si so drug/a.
 
V

[vladimir]

Гостин
sto e toa varanje? nekad bilo varanje da poglednes druga zenska.citaj Isus sto rekol sto e preljuba i da poglednes druga zena, ama ne, stvarno sto e varanje, ti si ja sakal zaradi sex i sea imas so druga sex zaradi sex i kaj ima tuka varanje? sto ima taa i taa ima, sto ja varas? Samo ne bila ona toas i ti so druga ama poradi istoto si so nea, znaci nema varanje i koa si so drug/a.
Добро чоек што пиша? Кој е заклучокот?Многу зборови, а поента.....

Инаку изневерив еднаш и ме оставија, заврши неславно од тогаш не ми текнало никогаш повеќе.Не го правам она што несакам да ми го направат :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Добро чоек што пиша? Кој е заклучокот?Многу зборови, а поента.....

poentata e
nema varanje i koa si so drug/a.
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Jas imam potreba d aflertuvam od vreme na vreme, toa me hrani na nekoj nacin, da izneveruvam nemam potreba, sepak koga sum so nekoj ne go izneveruvam, ako sakam da odam so drugi togas go napustam toj nekoj, i pravam sto sakam.ova samo primer :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ако искрено сакаш некого нема на крај да ти падни тоа. Најчесто мислам дека се случува од досада во врската или од недоволно обрнување внимание на истата.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Флерт можно е и дур сум у врска, ама онака на заебанција, или намерно ако знам дека се лути и љубомори, ама и она го знае тоа дека е намерно и затоа не и смета и си флертуем со некоја и оваа ќе дое ќе ме залапа пред неа и другава си оди максимум уше 2 минути после тоа х) А изневеруење НЕ!:nenene:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
физичката фатална привлечност (потенцирам повеќе на ова) помешана со криза во врската, дава резултат на флерт или дури и неверство.
сепак да сум против неверство, едноставно никој не заслужува да биде изневерен. од друга страна пак, е мноогу тешко еден флерт да остане флерт.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Флертувам да.
Изневерувам не.
Никогаш не сум се обидел да сфатам зашто имам потреба од флертување.
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Шо е сега мешање ќотек со ситуација?:pos2:
Јас, на пример сакам да флертувам, до одредена мера, без оглед дали сум во врска, оти е забавно, но никогаш не сум изневерила. Според мене флертувањето нема врска со изневерување, освен ако не е претенциозно, за да го нервираш фраерот, ама тоа ниту не е флерт, тоа е курварл`к.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Шта је то у венама, што ме тера другим женама :kesa:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Џабе е...и кога сум во врска секогаш морам да имам и некоја девојка од страна со која флертувам, не мора да значи дека изневерувам ама сепак мене некако....не ми е интересно само со женска ми да си флертувам.
Некако не ми е интересно пошто има уште многу убави и паметни девојки out there. И кога имам можност секогаш флертувам со повеќе девојки.

Besides its good practice :)
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Единствено поради подигнување на самодовербата.. На тој начин си докажуваме себеси дека сеуште сме привлечни и за околината како и за партнерот..:toe:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Стварно, зашто? (за тие што имаат)

Мислам ако веќе има таква потреба шо кур ондак остануете у врска со дотичната особа шо ја викате дечко/девојка, а?

Хипокрити сте сите... До еден... Пошо полесно Диоген ќе најде човек, отколку што ќе се пријави некој/а на форумов што не го правел/а тоа или не му/и дошло таква потреба...
кога едниот партнер изневерува тоа е и кривица на другиот. мора нешто да не е ок, никој не прави такво нешто за џабе
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
мразам варање , и не варам , ако идам со некој тоа значи дека сакам да бидам со него ,дека ми значи , дека ме исполнува и прави да се чувствувам дека ми е доволен , А не да имам потреба однекој друг ,заради кој ке си уништам врска !:salut:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
38
Поени од реакции
5
Потребата за изневерување сигурно е тесно поврзана со потрагата да се состават сите коцки од мозаикот за претставата за она сто се нарекува идеална слика за саканата личност. Секако ако е нарушена таа претстава или дојди до некое разочарување тогаш потсвесно или свесно се прибегнува кон изневерување.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom