Зошто имате потреба да флертувате и изневерувате?

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...let's frirt baby...i'll make you a shiniest star...i'll bring joy to you... a heaven down to earth...i'll make you feel like a Queen...and it's all for free and especially for you honey...you don't have to say a word, just listen and enjoy...and you'll be happy again...:))
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Незнам зошто споредувате флерт со превара ?Пажња , мал флерт е скроз безопасен , name of the game e . Таман работа секој флерт да преминва во неверство , ама е тоа што , еден мал зачин кој ја совршува вечерта со мадамите.
Е сега , има ли такви кој флертуваат кога се со патрнерот? Ниско и неподносливо би ми било , би ме снемало одма хихи
 
Член од
2 февруари 2007
Мислења
29
Поени од реакции
1
Dolphin напиша:
Стварно, зашто? (за тие што имаат)

Мислам ако веќе има таква потреба шо кур ондак остануете у врска со дотичната особа шо ја викате дечко/девојка, а?

Хипокрити сте сите... До еден... Пошо полесно Диоген ќе најде човек, отколку што ќе се пријави некој/а на форумов што не го правел/а тоа или не му/и дошло таква потреба...
eve jas nikogas ne sum izneveril zenska,niti flertoval so druga
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
soldier напиша:
eve jas nikogas ne sum izneveril zenska,niti flertoval so druga
војниче, убаво што не си изневерил, него флертот е безопасен, до негде додека се има граница.

инаку многу често се случува од флерт да стане и нешто повеќе. така да најдобро е да не палиш мало огинче, бидејќи може да ти изгори цела шума! ама ако си добар извидник слободно пали си, и гаси на време, да не биде после :glup!:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
ragazza напиша:
Незнам зошто споредувате флерт со превара ?Пажња , мал флерт е скроз безопасен , name of the game e . Таман работа секој флерт да преминва во неверство , ама е тоа што , еден мал зачин кој ја совршува вечерта со мадамите.
Е сега , има ли такви кој флертуваат кога се со патрнерот? Ниско и неподносливо би ми било , би ме снемало одма хихи
Едно мало слатко прашање на овој муабет ...

Со кого флертуваш кога флертуваш? Или не мора лично за себе да одговориш, нека биде општо ... со кого флертуваат девојките и дечките? Опиши ми како би требало да изгледа тој другиот (за појасно).
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Zosto? Pa ima nekoja pricina e sega idividualno e kaj sekogo. Nekoj mozebi saka odmazda nekoj da vidi kako e a na nekogo mu e toa vo krvta i koga ednas ke napravis posle pak ke posakas i taka se dodeka ne se osvestis i ne stavis prst na glava da kezas zasto ja ova go pravam. Odgovorot nema da go najdes. Mozebi nekoj saka tugo, sto ne e svoe, mozebi go saka onoj predizvik dali ke go otkrijat deka pravi takvi raboti.t.e. dali partnerot ke go otkrie neverstvoto. Mnogu sme na ovoj svet ima sekakvi primeri.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
слушам на гего му било како да чита иста книга... е сеа, и иста книга можеш инаку да ја доживееш, ако си напрајш сам така.. едниот ден ќе ја читаш во парк,со сокче,другиот некаде во читална, и секаде ќе ја доживуваш различно, така е и во врската...
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Немам потреба.Не сум имала и нема ни да имам.Едноставно таков човек сум.Не ми се допаѓаат тие работи и кога сум со еден,само со тој сум.
...........:pipi:............:back:............:pipi:............
 
E

`EsCaPe`

Гостин
CT напиша:
Dolphin, i jas nema nikogash da razberam. Mozhebi fraer si vo deneshnicava ako pravish takvi raboti, no nikad ne bi zaebal nikoja na takov maloumen nachin. Rado bi ja otkachil, i togash.. ama toa ne e varanje. Gluposti..

tocno..neverstvoto so eden zbor kazano e maloumnost..a za flert..hmm..pa sto znam ..Ok e se dodeka e vo granicite na normalata.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
pa neverstvo i ne e tolku losa rabota be luge ... samo malce e bedno ako te fatat ... ali jebiga .. se desava i toa :)
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Јас мразам неверство, не сум изневерила до сега...Ного имам флертувано, не знам зошто..едноставно не можам без флерт..Меѓутопа ако имам дечко, секогаш е останувало само на флерт, ако немам може да се размисле интересна да си ја направиме :):smir: :smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Никогаш сум немала таква потреба. Многу пати досега сум рекла дека додека сум во врска со некој, ниту го изневерувам, ниту пак флертувам со други, туку комплетно се посветувам на личноста со која сум во врска.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Немам потреба од флерт
Немам потреба од изневерување :helou:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
SCORPIO__20 напиша:
Немам потреба од флерт
Немам потреба од изневерување :helou:
А флерт спаѓа под изневерување?
Ти барем 100 пати на една вечер професионално , од спорт би требало да флертуваш :)
Пак ќе кажам флертот е безопасен и ја разубавува вечрта надвор .
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
ragazza напиша:
А флерт спаѓа под изневерување?
Ти барем 100 пати на една вечер професионално , од спорт би требало да флертуваш :)
Пак ќе кажам флертот е безопасен и ја разубавува вечрта надвор .
HA HA HA HA ме фати во тесно.....професионално додека сум на работа принуден сум да флертувам сакал или нејкел:smir:
а не реков дека флертот е неверство или изневерување :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom