Зошто имате потреба да флертувате и изневерувате?

Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
nemam potreba za izneveruvanje, ako sakam da izneveruvam toa go paat poradi nesto so sto sum bil povreden, pa za da vratam, a flertot ne e tolku strasen
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Dolphin тебе некој те изнервирал, очигледно е по темава.
Ете ја признавам дека имам изневерено и дека се пуштам многу на тие што ми се свиѓаат. А сите што биле со мене во врска, уште пред тоа им било јасно каква сум, на нивна одговорност.
Не било така со сите, зависи.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Флертувам пошто ми е интересно возбудливо ендоставна обична потреба-секојдневие. А за да изневерам ми се нема десено до сеа ама незнам за понатаму.
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
tesko deka ke odgovoram ..... flertot ne e tolku strasen, a za izneveruvanje sum izneveril, ama uste neznam dali me izneverile, losa rabota e toa .... pa ne se jade sekoj den ajvar :baeh:
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Јас мислам дека подобро е да издува дечкото додека е млад и додека не влегол во брак. Затоа што ако си седи мирен и ако бил само со една две девојќи, тогаш мислам дека на псотари години ќе почне да шврља.
Мажите изневеруваат затоа што неможат да им оддолеат на жените кои ги привлекуваат. Тестостеронот си го прави своето.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Не изневерувам, најсељачка работа е тоа,одма кажувам дека не иде и прекинувам, а флертот ми е секојневие....ништо страшно, само ми го збогатува животот,и ми е интересно.
 

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
Стварно, зашто? (за тие што имаат)

Мислам ако веќе има таква потреба шо кур ондак остануете у врска со дотичната особа шо ја викате дечко/девојка, а?

Хипокрити сте сите... До еден... Пошо полесно Диоген ќе најде човек, отколку што ќе се пријави некој/а на форумов што не го правел/а тоа или не му/и дошло таква потреба...
А зошто па да не останеме, имаш нешто стално и нешто друго за backup. Не криеме еве јавно си кажуваме дека сакаме да изневеруваме, во крвта ни е тоа and we like it. :kesa:
 
Член од
12 јули 2007
Мислења
40
Поени од реакции
0
zosto?mmm...pa dolgo vreme si vo vrska i seto toa stanuva monotono pa dobro bi mi doslo mala promena :)
 
С

Сатори

Гостин
Немам.
Флертот ми е зезање, минење време и тоа со граница...изневерувањето, варав многу на времето.
Но кога ќе се заљубиш...еее, не ти е баш до изневерување.
Така да кога некој некого го вара, тоа е зошто не го сака.:jaj:
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
hahahahaha

imas uste nekoi informacii za slucajov ?

Na temava ... ko prvo ja ne flertuvam sto e toa u stvari flert da i namignam na nekoja li ?

Da izneveruvam boze pazi za da izneveruvam nekogo prvo treba i osnovno da imam nekogo :)

Ne sum stignal da izneveram devojka koa mi bila bas devojka a ova drugovo site znaele od edna do posledna ... jebiga imam golem alat pa mi se moze :)

...hmmmmmmmm...interesno...interesno...babo babo...zasto imash tolkavi ochi...???...ammmmmmmmmm...papala maca...forum-flert-kafe-mafe-plachki-depresija...e taka...ide toa:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Никогас не сум изневерила ниту пак ке изневерам,тоа е најлошо што мозе да се случи во една врска едноставно го мразам тоа,не правам никогаш работи сто не сакам да ми бидат направени,додека сум со таа особа ќе ја сакам и почитувам до максимум :back:.. никакво неверство или пак флерт не се во опција.:nenene:....
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Нити имам потреба да флертувам нити да изневерувам..
Нити сум сакал некогаш..
Еднаш мноооооооооооооооооооогу одамна само ми се има случено да изневерам , и не се каам поради тоа што личноста со која бев во врска го правеше тоа повеќепати .:tapp:
Иако моето не беше поради одмазда бидејќи дури подоцна знаев , сепак .... Не беше потреба .. Повеќе беше пијанство ..
Од тогаш па наваму нити имам потерба за флертување нити за изневерување...
Единствената потреба ми се животните функции и реметот.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Флертувам односно шмекам и тоа многу....:)...мислам нема потреба да објаснувам околу шмекањето. А за варање...не варам. Не е шмекерски да варам...
:smir:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Флертувањето е форма на интеракција меѓу 2 особи преку што се изразува романтичен или сексуален интерест. Се состои од разговор,
Говор на тело или мал физички контакт.
Ако нема флерт нема привлечност меѓу тие 2 особи, а за изневерувањето тоа е некако подсвесно само помисли, ти си со една девојка на пример и ќе погледнеш друга и ќе ти се врти низ глава како би ти било со неа, односно старата девојка тоа си искусил и нема ништо ново и неочекувано нема предизвици ни ништо и затоа изневеруваме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom