За девојките: Кој прв дозна за првиот пат?

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Може звучам како персона со разнишани семејни односи и абнормални перцепции за доверба во семејството, ама мојата мајка никогаш нема да дознае. Кај и да е, ќе сфати сама. :icon_lol: Често ме прашува за тоа, ама тотално ја избегнувам таа тема. Едноставно не ја чувствувам толку интимно-блиска, си ги имам другарките за такви муабети. Со неа можам да зборам за школо, за комшиката, за времето, за ручекот. Ама мои приватни интимни нешта едноставно не ми е пријатно да споделувам ни со неа, ни со било кој друг од моето потесно семејство.:toe:
Такоџе. Прва дозна една другарка, и тоа немаше да и кажам ама сама забележа по некоја мутаво-среќна окезеница што сум ја нафрлила на лице.
Значи-не и кажав, туку она ме натера да и признаам.:pos:

А на мајка ми не планирам да и кажам. Не е мутава она, ваљда претпоставува што се случува кога идеш сам на одмор со некој.:)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Прва дозна една другарка, а не мајка ми, ама кога ме праша си и` кажав. Често сме разговарале за секс и пред тоа, па прва реакција после мојот одговор беше: „Користевте кондом?“ :icon_lol:
Ич не ми е непријатно да зборувам со нејзе и многу ми е мило што се поставила така.
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Такоџе. Прва дозна една другарка, и тоа немаше да и кажам ама сама забележа по некоја мутаво-среќна окезеница што сум ја нафрлила на лице.
Значи-не и кажав, туку она ме натера да и признаам.:pos:

А на мајка ми не планирам да и кажам. Не е мутава она, ваљда претпоставува што се случува кога идеш сам на одмор со некој.:)
Same here :) 2 недели никој не знаеше ама после прва дозна другарка ми од ко ме натера да и’ признаам, а на мајка ми никогаш нема да и’ кажам. Сигурно ќе сфати сама од ко ќе дознајт дека имам подолга врска. Многу ретко прајме муабет за дечко, а уште помалце за секс. Едноставно не можам да зборвам на таква тема со мајка ми или било кој од семејството. :toe:
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Apsolutno nikoj ne dozna. Drugarkite ne zabelezaa odma posle toa, ama pretpostavuvaat zosto se raboti za podolga vrska. Niedna me nema prasano, zosto mnogu pati niz razgovor za drugi im imam napomenato deka smetam deka toa treba da ostane samo megu tie dvajca koi go napravile toa. Ne sum tip koj nesto mnogu rasprava za taa tema.
A na majka mi, iako i kazuvam ama bas za se, za ova i nemam kazano. Neznam ni sama dali se raboti za nemanje hrabrost, strav od nejzinata reakcija ili . . .? Pojma nemam, nemozam da i kazam, iako mi e tolku bliska
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Вака сега колку што читам кај Ива(ПСАЈ) Скул и Мар Мар....вие не им кажувате на мајките ама они тоа го знаат:) не биле ваљда родени не невини:):) по самиот поглед се приметува тоа. И вие ако демек криете испаѓа дека ги лажете само....
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
А на мајка ми не планирам да и кажам. Не е мутава она, ваљда претпоставува што се случува кога идеш сам на одмор со некој.:)
Мутава некако лошо звучи за мајка, јас повеќе би го искористил терминот наивна.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Иако сум доста блиска со мајка ми,не знам како би и го соопштила тоа.Знам дека премногу ќе ми биде срам и ќе се сцрвенам цела.Али не размислувам на кого би кажала тоа или не.Прво нека се случи,па после ќе размислам за тоа како да го соопштам тоа на моите блиски.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Вака сега колку што читам кај Ива(ПСАЈ) Скул и Мар Мар....вие не им кажувате на мајките ама они тоа го знаат:) не биле ваљда родени не невини:):) по самиот поглед се приметува тоа. И вие ако демек криете испаѓа дека ги лажете само....
Зошто ги лажеме? Не ме прашала мајка ми нешто за тоа па да ја излажам. Едноставно не ни е таков односот, ништо страшно.
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
do sea ne mi se slucil "prviot pat" , a koa kje se sluci prvata licnost so kje doznae e 2rata mi bratucedka koja mi e kako sestra, bidejki za nea jas bev prva so doznav:D
a za mama?
bliska sum so nea ali... moderna e i sovremena i koga kje vidi deka sum ( kje bidam) vo dolga vrska ... kje i bide jasno kako den!
i posle nekoe vreme mozam da se kladam kje pocne da mi zbori okolu toa duplo povekje od so mi zbori sea!
veruvale ili ne majka mi e "tooolku sovremena" da sama mi vika deka... vo odnos na sex pred da se odlucis za "vistinskiot" vo tvojot zivot treba da smenis min 3ca :D

aj drugpat kje vi kazam zaso.. takva teorija :kez: :helou:
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Во мојот случај тоа беше мајка ми,не и кажав јас,него таа сама ми рече: ''епа ај честито ќерко,знаев дека ќе се деси тоа уште коа излета низ врата,те познав по очите''.Тоа ти е,МАЈКА.Додуша одсекогаш сум била блиска со неа,онака како другарка сум ја сметала,па ми беше мило што го споделив тоа со неа.:pipi:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Се уште не сум имала прв пат. Кога ќе се случи тоа, прво ќе кажам на најдобрите другарки па потоа на мајка ми.
Зарем сеуште веруваш дека постојат најверни другарки? Јас не и не би те советувала да веруваш:smir:
Не ми се има десено али кога ќе се деси ќе молчам барем така ми се чини. Ако бидам прашана, како и секогаш ќе давам двосмислени одговори. А тоа најпрв кој ќе дознае... па не знам би сакала мајками да е не дека и се исповедувам за се туку напротив ама би сакала таа да е првата заради тоа што таа знае да ги дава најдобронамерните совети ако веќе има потреба за нив. А она што е поинтересно да се прави во сексот, што пали повеќе можи и без да дознае некој за тебе да разбериш:wink:
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
На најблиските 3-4 другарки со кои се` си кажуваме.:smir:
На мајка ми и` кажав дури после пола година, ама знам дека си знаеше она и од претходно :)
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Ako sakate davam besplatna usluga nisto drugo za vozvrat :sekss:

Slobodno ke im prenesam na vasite ako vie se sramite.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Прва дозна една другарка од основно која ме натера на времето да и ветам дека во било какви односи да сме во моментот кога ќе се деси “тоа“ да и` се јавам... енд ај дид. Мислам дека ги разбуди сите комшии кога крена слушалка, зашто претпостави која беше причината што и ѕвонев во ниедно време. :pos:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Првин другарите, одма по пут накај дома, Аљо брат... ја скинав!! Оллеее браао пер, брат ајде да одиме да пиеме,ова она, напраивме да пукне се потапшавме по рамо, добредојде во клубот ова она и то.

Машки работи, машки рулзз.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom