За девојките: Кој прв дозна за првиот пат?

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Прв кој дознаа паа другарките мои, а мајка ми сфати од одма
 

mc dc

I hate this bitch
Член од
20 август 2007
Мислења
508
Поени од реакции
0
Se izvinuvam sto se mesam a kako mozat da svatat?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Џабе се лажете, се убедувате...мајка...татко...сестра...брат...џабе...не се они први...ДЕЧКОТО Е ПРВ ШТО ДОЗНАВА!!!
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
така,мајките се сфаќаат(барем кога се работи за однос мајка/ќерка):) затоа што и тие поминале низ истото и имале слични(ако не и исти)искуства
уште не сум имала прв пат,ама кога ќе се деси ќе и кажам прво на сестра ми,мајка ми ќе ме прочита 100%(ако не ме прочита ќе и кажам бидејќи сум во супер односи,она е моја најдобра другарка после сестра ми),а другарките..ќе им кажам по некое време:)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Se izvinuvam sto se mesam a kako mozat da svatat?
Прво не се мешаш, а второ мислам дека одговорот го имаш во претходниот пост на маца. Мајките се знаат и се сфаќаат.
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
само еден мал оф топик: Зошто е темава само за девојките?(ми личи на дискриминација). Ваљда не треба сега да отвараме и ние машките посебна тема за истата работа:smir:
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
само еден мал оф топик: Зошто е темава само за девојките?(ми личи на дискриминација). Ваљда не треба сега да отвараме и ние машките посебна тема за истата работа:smir:
Пер, слободно ти можеш да пишуваш.. не се чуствувај дискриминирано, спаѓаш и ти тука.

Уште еден мал оф топик! :smir:
 

Jan|4ka

Luda Devojka
Член од
21 август 2007
Мислења
34
Поени од реакции
0
My best friend...majka mi megu poslednite ke doznae, a moze i nikad da ne doznae..nema potreba da znae za mojot ljuboven zivot a ne pa za seksualniot moj zivot..
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Мајка ми уште не знае:)
Прво и кажав на најдобрата другарка (ex) а после на двајцата најдобри другари:)
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
239
Поени од реакции
5
Ноуп, на никој сеуште :) Иако сите имаме личности у животот шо не сфакат и разбират битно е и тоа колку ние самите имаме потреба да се искажеме или да споделеме некој момент со нив.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Ноуп, на никој сеуште :) Иако сите имаме личности у животот шо не сфакат и разбират битно е и тоа колку ние самите имаме потреба да се искажеме или да споделеме некој момент со нив.

...e sea sve ni kaza na nas tuka...:pos2:


...inache ja se iznervirav ednashka koa edna cura rastrubila po celo malo deka se ophodzavala so mene...i se naljutiv ja otkachiv i rekov deka ne e vistina...pa si ostana ebana-neebana...:pos2:
 
N

NaSTy`G|rL

Гостин
Се уште не сум имала прв пат. Кога ќе се случи тоа, прво ќе кажам на најдобрите другарки па потоа на мајка ми.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Може звучам како персона со разнишани семејни односи и абнормални перцепции за доверба во семејството, ама мојата мајка никогаш нема да дознае. Кај и да е, ќе сфати сама. :icon_lol: Често ме прашува за тоа, ама тотално ја избегнувам таа тема. Едноставно не ја чувствувам толку интимно-блиска, си ги имам другарките за такви муабети. Со неа можам да зборам за школо, за комшиката, за времето, за ручекот. Ама мои приватни интимни нешта едноставно не ми е пријатно да споделувам ни со неа, ни со било кој друг од моето потесно семејство.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom