Женска мастурбација

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Од ова сега што го кажа излегува дека никој не е задоволен, и мажите и жените мастубрираат, значи неможат меѓусебно да се задоволот и удри маај секој на своја страна НЕ!
Сите имаат потреба од мастубрација и двата пола е сега работата е некој повеќе некој помалку, нормлано дека и на жените им иде исто ко на мажите, нив им е прва љубов десанка и никад не би ја мењале за ниедна жена па сеа ти види што се случува кога ние жените се самозадоволуваме/мастубрираме, затоа и уживаат во глетката кога мастубрираме :)
абе види ,ако за тебе е така убаво де
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
86
Поени од реакции
3
Колку и да се задоволни мажите од жените има моменти кога иде желба за мастурбирање. Мислам дека е исто и со жените само малце поретко го праат тоа и помалце дискутираат за тоа.

( Девојка што мастурбира - ЛОЛ, е тоа е секси ) :drk: хехехе
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
1
Причина може да биде се.. и од ништо никаде можит да почниш со мастурбација.. (ова за мене си кажвам :wink: )
Почвит едноставно.. едната рака (не мора да е рака мојт и предмет да е некој дилдо и слично) левата десната не е битно која си ја ставаш в гаќи и почвиш со "триење".. секогаш е различно време траењето на мастурбацијата.. зависно од тоа како се триеш.. ако цело време тоа го правиш со исто темно шансите да свршиш побрзо се поголеми и обратно.. со самото свршување завршува и мастурбацијата.. чувстото би требало да е исто како и кај вас.. шо знам мене ми е убо :mrgreen:
Da da,ali prasanjeto e koga zavrsuva toj proces na trienje,kaj nas so ispustanjeto na spermata, a kaj zenite aj ripliraj pls sakam da znam>>>:drk:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Без забегување,зошто ќе иде под клуч!
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Ako pri svrsuvanje kaj maskite izleguva sperma kaj nas isto taka ima ejakulacija no ne kaj site, kaj nekoi e duri i preterano izrazeno so namesto da zavrsi se kako so treba mozi da izedes u faca prssssssssssssssss
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ako pri svrsuvanje kaj maskite izleguva sperma kaj nas isto taka ima ejakulacija no ne kaj site, kaj nekoi e duri i preterano izrazeno so namesto da zavrsi se kako so treba mozi da izedes u faca prssssssssssssssss
Н е мора до толку пластично да го доловуваш моментот, си има посебна цел тема во однос на женска ејакулација односно squirting
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Ја само да кажам дека голем дел од женските гледаат порничи и маструбираат ама ретко која признава :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.704
Jaс уште не сфаќам што е толку чудно и гo класифицирате под „табу“ ? :nesum:

Физичка потреба аман. Како дишењето. Зошто нема тема Машка мастурбација?
Или сум се нашол назад во некој 15ти век, жените да немаат никакви права.
Женско што мастурбира? Hang tha witch.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Нема ништо табу во дркањето кај женските.
Само кај се најдело жена да каже како го готви јадењето :toe:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Ја само да кажам дека голем дел од женските гледаат порничи и маструбираат ама ретко која признава :)
Енд? :wink: Порничите ко што знам не содржат алергенси за жени:wink: Како и да е, нема ништо срамно во мастурбацијата. Арно ама, дека е табу кај жените, табу е. Една другарка од клас, не` седна сите женски во соблекувална пред физичко и ни кажа дека мастурбира од 5то одделение. Најпрво имаше група девојчиња кои ја сметаа буквално за the witch that should be burned, други беа демек ,,згрозени", никој не признаваше дека мастурбира... Колку само беа смешни, понатамошните распрашувања на 90 проценти од класот, за тоа ШТО Е КЛИТОРИСОТ, КАДЕ СЕ НАОЃА И ШТО Е ТОА МАСТУРБАЦИЈА...18 години... Да ми простат, не им поверував дека не мастурбираат, а особено не после така невозможните прашања од типот што е тоа оргазам? Покрај тоа што е добар за циркулацијата, релаксација и антистрес, со мастурбацијата се учат работи за сопственото тело, за тоа што те пали а што не, при што сексуалниот живот се` доведува до повисоко ниво. А исто така, се` работи и за потреба. Не значи дека ако партнерот те задоволува, ти не смееш да онанираш. Секој ќе си прави со своето тело што сака.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Енд? :wink: Порничите ко што знам не содржат алергенси за жени:wink: Како и да е, нема ништо срамно во мастурбацијата. Арно ама, дека е табу кај жените, табу е. Една другарка од клас, не` седна сите женски во соблекувална пред физичко и ни кажа дека мастурбира од 5то одделение. Најпрво имаше група девојчиња кои ја сметаа буквално за the witch that should be burned, други беа демек ,,згрозени", никој не признаваше дека мастурбира... Колку само беа смешни, понатамошните распрашувања на 90 проценти од класот, за тоа ШТО Е КЛИТОРИСОТ, КАДЕ СЕ НАОЃА И ШТО Е ТОА МАСТУРБАЦИЈА...18 години... Да ми простат, не им поверував дека не мастурбираат, а особено не после така невозможните прашања од типот што е тоа оргазам? Покрај тоа што е добар за циркулацијата, релаксација и антистрес, со мастурбацијата се учат работи за сопственото тело, за тоа што те пали а што не, при што сексуалниот живот се` доведува до повисоко ниво. А исто така, се` работи и за потреба. Не значи дека ако партнерот те задоволува, ти не смееш да онанираш. Секој ќе си прави со своето тело што сака.
Сега ќе те стават на клада другарките :)) инаку доста интересно е кога правите муабет за оваа појава, ми текнува дека во средно... трета година бев, мислам дека во списанието здравје беше, со другар, читавме на глас една "статија" која викаше дека кај женските што мастурбрираат ако истото го практикуваат често ќе им пораснат влакна на раката која најчесто ја користат.... и следна сцена... скоро сите девојки онака скришум си ги гледаа рацете... и што беше поинтересно скоро сите си ја зјапаа левата рака :pos:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Све се тоа лаги!
Женската мастурбација е МИТ!
Исто ко женскиот оргазам!
:salut:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Све се тоа лаги!
Женската мастурбација е МИТ!
Исто ко женскиот оргазам!
:salut:

Да се надоврзам


Исто ко шо машките мисли се мит за време на сексуален чин
:drk: и тоа спага во чинот бе

:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom