Женска мастурбација

Член од
21 октомври 2008
Мислења
178
Поени од реакции
3
znam samo deka zenite sto mastrubiraat moze da im pomogne vo zdravjeto i moze da gi izlekuva barem do nekade od nekoja bolest koga sami sebe se zadovoluvaat i mislam deka toa e dokazano za ralika od mazite
pozdrav do site zeni koj mastrubiraat sepak nivnata priroda povejke im dozvoluva za razlika od maskite....................
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
pa so veza ima toa ?!
доколку партнерот те задоволува нема потреба од маструбација, жените тоа го прават кога подолго време немале секс, инаку не доаѓа желбата така рутински ( барем кај повеќето јас што ги знам)
а добро ја ко што знам мажите се палат кога гледаат како жената маструбира, и тоа е често дел од предигра. или не е така?
И исто така знам дека девојките кои маструбираат имаат и подобар секс
 

RayHerb

Пајнепл Експрес...
Член од
17 јануари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
2
доколку партнерот те задоволува нема потреба од маструбација, жените тоа го прават кога подолго време немале секс, инаку не доаѓа желбата така рутински ( барем кај повеќето јас што ги знам)
а добро ја ко што знам мажите се палат кога гледаат како жената маструбира, и тоа е често дел од предигра. или не е така?
И исто така знам дека девојките кои маструбираат имаат и подобар секс

Да така е...!

Причина може да биде се.. и од ништо никаде можит да почниш со мастурбација.. (ова за мене си кажвам :wink: )
Почвит едноставно.. едната рака (не мора да е рака мојт и предмет да е некој дилдо и слично) левата десната не е битно која си ја ставаш в гаќи и почвиш со "триење".. секогаш е различно време траењето на мастурбацијата.. зависно од тоа како се триеш.. ако цело време тоа го правиш со исто темно шансите да свршиш побрзо се поголеми и обратно.. со самото свршување завршува и мастурбацијата.. чувстото би требало да е исто како и кај вас.. шо знам мене ми е убо :mrgreen:

Не е исто, пошо иам слушнато дека жените може да доживеат поише оргазми од мажите...!! :salut:
 

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
Ne znam za drugite zeni, ama ja mislam na nesto nevoobicaeno ili obicno filmot mi se desava na mesta so mnogu luge...Nekogas mislam i na partnerot, ama dosta cesto zamisluvam i deka e toa nekoj nepoznat. Doaga od nikade, zavrsuvate rabota i gotovo. Site srekni i zadovol(e)ni.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
znam samo deka zenite sto mastrubiraat moze da im pomogne vo zdravjeto i moze da gi izlekuva barem do nekade od nekoja bolest koga sami sebe se zadovoluvaat i mislam deka toa e dokazano za ralika od mazite
pozdrav do site zeni koj mastrubiraat sepak nivnata priroda povejke im dozvoluva za razlika od maskite....................
Kako mislis,deka poveke pati mozat da svrsat za razlika od nas ili seansata ke im trae vo zavisnost od trajnosta na bateriite vo vibratorot?
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Јас имам случка една. Се шетам у парк и гледам една девојка се зачитала книга. Дига она случајно поглед накај мене...ја нормално :wink::wink: и се насмеав. Следното шо го напраи типкава беше на сред убав сончев ден се соблече и почна да мастурбира и да ми вика дојди дојди. Мене срам ме фати...и ја заобиколив!...Си викам абе и ја претерувам со шмекот...некои луѓе се бламираат поради мене!
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
доколку партнерот те задоволува нема потреба од маструбација, жените тоа го прават кога подолго време немале секс, инаку не доаѓа желбата така рутински ( барем кај повеќето јас што ги знам)
а добро ја ко што знам мажите се палат кога гледаат како жената маструбира, и тоа е често дел од предигра. или не е така?
И исто така знам дека девојките кои маструбираат имаат и подобар секс
Абе да:) Секако
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.717
Поени од реакции
19.865
доколку партнерот те задоволува нема потреба од маструбација, жените тоа го прават кога подолго време немале секс, инаку не доаѓа желбата така рутински ( барем кај повеќето јас што ги знам)
а добро ја ко што знам мажите се палат кога гледаат како жената маструбира, и тоа е често дел од предигра. или не е така?
И исто така знам дека девојките кои маструбираат имаат и подобар секс

Од ова сега што го кажа излегува дека никој не е задоволен, и мажите и жените мастубрираат, значи неможат меѓусебно да се задоволот и удри маај секој на своја страна НЕ!
Сите имаат потреба од мастубрација и двата пола е сега работата е некој повеќе некој помалку, нормлано дека и на жените им иде исто ко на мажите, нив им е прва љубов десанка и никад не би ја мењале за ниедна жена па сеа ти види што се случува кога ние жените се самозадоволуваме/мастубрираме, затоа и уживаат во глетката кога мастубрираме :)
 
S

Sweet666

Гостин
Да така е...!




Не е исто, пошо иам слушнато дека жените може да доживеат поише оргазми од мажите...!! :salut:

Тоа е точно..Исто имам прочитано дека женскиот оргазам е толку силен, што доколку машко би го доживеало може да му го "испржи" мозокот :pipi:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Тоа е точно..Исто имам прочитано дека женскиот оргазам е толку силен, што доколку машко би го доживеало може да му го "испржи" мозокот :pipi:
Нема врска неможе да се „испржи“ ничиј мозок едноставно кај женските во моментот на оргазам има далеку поголеми количества на одредени хормони кои се испуштаат, па ако оргазмот биде доволно јак може да ги доведе до ниво на бесвестица (хормони се јака работа), додека кај машките никогаш тоа нема да се случи бидејќи се испуштаат помалку хормони, и ајде да го наречеме хормоналниот стрес или „бум“ е помал.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Не добив одговор на прашањето: На што мислите додека онодувате? :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Нема врска неможе да се „испржи“ ничиј мозок едноставно кај женските во моментот на оргазам има далеку поголеми количества на одредени хормони кои се испуштаат, па ако оргазмот биде доволно јак може да ги доведе до ниво на бесвестица (хормони се јака работа), додека кај машките никогаш тоа нема да се случи бидејќи се испуштаат помалку хормони, и ајде да го наречеме хормоналниот стрес или „бум“ е помал.
Ај ако сака да се јави некоја со вакво искуство, зошто мене не ми изгледа за многу вероватно :icon_lol:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom