Женска мастурбација

Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Имам една сеуште недоволно откриена мистерија наречена ЖЕНСКА МАСТУРБАЦИЈА. Ќе бидете ли добри да ми објасните нешто повеќе. Имам визија во главата, ама сакам нешто конкретно да имам. :)

Фала
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
мене ме интересира колку долго трае
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Мало прашај шо поточно те интересират ќе ти кажиме :wink: :mrgreen:
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Кажи ми се. Што е најчесто причината (палењето), како почнува, колку долго трае, како завршува, кое е чувството? Додај нешто за да биде целосно.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Причина може да биде се.. и од ништо никаде можит да почниш со мастурбација.. (ова за мене си кажвам :wink: )
Почвит едноставно.. едната рака (не мора да е рака мојт и предмет да е некој дилдо и слично) левата десната не е битно која си ја ставаш в гаќи и почвиш со "триење".. секогаш е различно време траењето на мастурбацијата.. зависно од тоа како се триеш.. ако цело време тоа го правиш со исто темно шансите да свршиш побрзо се поголеми и обратно.. со самото свршување завршува и мастурбацијата.. чувстото би требало да е исто како и кај вас.. шо знам мене ми е убо :mrgreen:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Работава ... кога четвртоодделенецот зборуваше за меѓубрачните односи :P 8)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
SpAcE_c0wb0y напиша:
Колку често?
Мене ми се случува понекогаш и неколку пати на ден.. понекогаш секој ден .. а понекогаш да не го направам тоа со месеци:))
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Prvo alal da i e na The`bItCh za se sto kaza, bidejki smetam deka kaj nas seuste e taa tema prilicno Tabu iako skoro sekoja devojka ima probano, e sega so toa sto nekoi go praktikuvaat toa pocesto nekoi poretko. Drugo ima mnogu nacini na koi moze da se napravi, ne samo varijantata sto ja spomna The`bItCh. Toa kolku cesto e individualno prasanje ne e kaj site isto, zavisi od licnosta:)
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Ја би се сложила со Вуди Ален - кога мастурбирам, водам љубов со човекот кој највеќе го сакам.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Aceva напиша:
Ја би се сложила со Вуди Ален - кога мастурбирам, водам љубов со човекот кој највеќе го сакам.
А кога не е до тебе а на тебе “ти се иска ти се стиска и не можеш више“? :lol:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Маце, го знаеш на Вуди Ален? Ај, пак прочитај што сакал авторот да каже. Помош - човекот што највеќе го сакам = јас - себе си - самата. :wink:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
А бе дека сум уште мало и неам сексуално искуство не напишав ништо .. а свршувањето при водење љубов е сигурно милион пати подобро од ова.. мастурбирањето:)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Ece

Kajgana Shop

На врв Bottom